Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Samochód sam będzie wysyłał sygnał alarmowy na nr 112. To nowy obowiązek UE

03.03.2015, 08:41:06 Rozmiar tekstu: A A A
Samochód sam będzie wysyłał sygnał alarmowy na nr 112. To nowy obowiązek UE
Fot. arch. redakcji (Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu)

Samochody, które uległy wypadkowi już niedługo same będą wysyłały sygnał alarmowy pod numer 112. Takie działanie ma zapewnić system eCall, który według wymogów unijnych ma być zamontowany w każdym samochodzie. Nowe rozwiązanie ma zmniejszyć liczbę ofiar na drogach.

ECall to małe, bezprzewodowe urządzenie, którego podczas jazdy kierowca nawet nie odczuje. Dopiero w momencie wypadku uaktywnia się i wysyła sygnał alarmowy do odpowiednich służb. Dzieje się to nawet wtedy, gdy kierowca i pasażerowie są nieprzytomni.

Dodatkowo numer 112 będzie też można wybrać ręcznie, a system kontrolujący obsługę manualną będzie zainstalowany tak, by niemożliwe było jego przypadkowe uruchomienie. W ten sposób kierowcy będą można powiadomić policję i pogotowie o wypadku, którego byli świadkami.

Według wstępnych szacunków służby ratownicze mają dzięki temu reagować na wypadku aż dwa razy szybciej niż obecnie.

Nowe regulacje zaczną obowiązywać za trzy lata. Producenci samochodów będą mieli obowiązek montować eCall we wszystkich nowych pojazdach począwszy od 31 marca 2018. Wcześniej, bo do 1 października 2017 roku, ma być gotowa infrastruktura tego systemu. Będzie bezpłatna i dostępna dla wszystkich.
 

Źródło : natemat.pl
 

MM

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ KIEROWCA zawodowy
  Wtorek, 03.03

  Od 1 kwietnia wchodzi nowy wykrywacz, czy kierowca jedzie bez prawa jazdy ,to jest dobry pomysł gratulacje .

 2. 2
  +7
  ~ Realista
  Wtorek, 03.03

  Niedługo UE rozkaże nam posiadanie specjalnego stroju podczas jazdy, trzymanie ręki w odpowiednim miejscu na kierownicy, odpowiedni kolor samochodu, aby pomóc daltonistom. Oczywiście są to głupie przykłady, ale UE wprowadza tak bezsensowne przepisy, że to jest jakaś paranoja. Zakrzywienie banana, kąt nachylenia drabiny czy uj wie co jeszcze wymyślą. Mandarynka musi być odpowiednio mocno pomarańczowa, aby móc ją sprzedawać, a ludzie mają się podcierać specjalnym papierem do dupy wyprodukowanym przez UE

 3. 3
  0
  ~ asd
  Wtorek, 03.03

  FIlof: Nie kompromituj się.

 4. 4
  +1
  ~ Tim
  Wtorek, 03.03

  Nikt Wam nie każe kupować nowego auta z tym systemem, zawsze możecie kupić stare auto i liczyć, że ktoś zadzwoni po pomoc jak się rozwalicie na drzewie w środku nocy na zapomnianej przez każdego drodze. Czytając te komentarze z ciągłym narzekaniem zbiera mi się na wymioty! We wszystkim widzą politykę, spisek i wyłudzenia nawet gdy chodzi o szybszą pomoc i znaczne obniżenie kosztów leczenia i rehabilitacji przez szybsze reagowanie służb ratowniczych...

 5. 5
  +5
  ~ Przesmiewca
  Wtorek, 03.03

  e tam, po co takie coś, jak i tak na dyspozytorni w .lsztynie jakaś baba stwierdzi, że skoro nikt się w samochodzie po zgłoszeniu nie odzywa, to pewnie wszyscy wysiedli o własnych siłach i nie ma potrzeby wysyłać nawet gołębia.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.