Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Elblążanin skarży Miasto, bo przeszkadzają mu hałasujące w schronisku psy

17.10.2013, 12:51:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanin skarży Miasto, bo przeszkadzają mu hałasujące w schronisku psy
Fot. arch. redakcji

- Jeden z mieszkańców Elbląga pozwał do sądu miasto za zbyt uciążliwy hałas szczekających psów z pobliskiego schroniska. Żąda odszkodowania w wysokości 3 tys. zł lub budowy ekranów dźwiękochłonnych -  podaje serwis tvn24.pl.

Mieszkaniec pozwał miasto, które jest formalnym właścicielem schroniska. Jak tłumaczy Monika Borzdyńska, rzeczniczka prasowa prezydenta Elbląga, dokładnie chodzi o jeden dom jednorodzinny, który znajduje się w sąsiedztwie obiektu. – Pamiętajmy, że schronisko istnieje od 40 lat, a właściciel kupił działkę, kiedy obiekt już istniał. Musiał wiedzieć, że w sąsiedztwie są psy – podkreśla.

Właściciel za hałaśliwe sąsiedztwo domaga się 3 tys. zł odszkodowania lub wybudowanie ekranów dźwiękochłonnych. - Schronisko znajduje się w obrębie miasta, ale na obrzeżach. Kiedyś tu nic nie było, dopiero od niedawna budują się tu nowe budynki – mówi Agnieszka Wierzbicka, kierowniczka schroniska. – Mieszkają tu psy, które szczekają, na to nie ma rady. Koszt ekranów oszacowano na ok. 1,6 mln zł, a to wcale nie daje gwarancji, że będzie ciszej. Jakimś rozwiązaniem mogłoby być przeniesienie całego obiektu, ale to spore koszta i nie wiem, co na to nowa władza Elbląga – dodaje.

- Trudno podejmować jakieś decyzje, obecnie sprawa jest w toku, czekamy na opinię biegłego, który sprawdzi, czy hałas w tym miejscu przekracza normy – dodaje.

Opinia biegłego ma być gotowa w tym tygodniu.

 

źródło: tvn24.pl

Oceń tekst:

Ocen: 3

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +20
  ~ 123
  Czwartek, 17.10

  Trzeba było pomyśleć o tym jak ten Pan się budował...Wiedział że jest tam schronisko....

 2. 2
  +19
  ~ bartek26
  Czwartek, 17.10

  Właściciel tego domu to kompletny idiota!!!! Schronisko było tam i tam będzie zawsze jak mu sie nie podoba to niech on sie przyniesie w dzicz może tam zazna spokoju. Możliwe, że i tam poda leśnictwo do sądu że mu sarny i lisy grasują.

 3. 3
  --10
  ~ Modrzewina czeka
  Czwartek, 17.10

  schronisko przenieść na Modrzewinę miejsca dosyć i głusza.Elbląg będzie się rozbudowywał w stronę Dąbrowy i co wtedy.

 4. 4
  +17
  ~ DAS HUND
  Czwartek, 17.10

  Pamiętajmy, że schronisko istnieje od 40 lat, a właściciel kupił działkę, kiedy obiekt już istniał. Musiał wiedzieć, że w sąsiedztwie są psy – podkreśla. I TO W ZASADZIE TYLE W TEMACIE.

 5. 5
  +12
  ~ $Dollarek$
  Czwartek, 17.10

  biedne stworzenie z tego typa i tyle w temacie . . .po raz kolejny homo sapiens udowadnia, że jest homo erectus`em . . .

 6. 6
  +15
  ~ BENIA
  Czwartek, 17.10

  Ludzie budują domy przy lotniskach potem narzekają na hałas samolotów. Budują na skarpach zagrożonych obsypaniem i przy istniejących schroniskach dla zwierząt. Ciekawa jestem kto daje im na to pozwolenie, przecież to jawna głupota. Sprzedający w takich okolicach działki powinni od razu dawać kupującym do podpisania klauzulę, że są wszystkiego świadomi i nie będą z tego powodu mieli żadnych roszczeń.

 7. 7
  +12
  ~ bbb
  Czwartek, 17.10

  kupił działkę przy schronisku, niech się swojej starej poskarży. Chociaż u nas wymiar sprawiedliwości orzeka raczej wedle gratyfikacji. "Sprawiedliwość" w tym ustroju można kupić tak jak "uczciwość", "szacunek" i "zaufanie" . Co nie jest zapłacone, funta kłaków jest niewarte ;D

 8. 8
  +11
  ~ noname
  Czwartek, 17.10

  co za idiota, schronisko funkcjonowalo od wielu lat, dobrze wiedziel gdzie sie buduje

 9. 9
  +9
  ~ leon
  Czwartek, 17.10

  Jesli chodzi o mieszkanca obok schroniska to niech ma pretensje do tego co mu podpisal pozwolenie na budowe a jesli chcial sie pobudowac towiedzial ze bedzie musial dogadac sie zwilkami tego schroniska ale co z tego nie nauczyl sie gadac psim jezykiem a teraz musi uwazac za zlozenie pozwu do sadu bo te psiaki maja pamiec dobra i za pare lat moga mu dupe poszarpac w rewanzu .Gosciu trzeba miec sumienie a widac ze go nie posiadasz wiec sie wyprowadz

 10. 10
  +6
  ~ Mariusz Lewandowski
  Czwartek, 17.10

  Ja widzę bardzo proste rozwiązanie problemu - wiertarka i rozwiercenie bębenków ucha środkowego owego Pana. Szynko i tanio. I bez znieczulenia oczywiście. A tak na serio to sprawdziłbym tylko czy to grunt rolny czy działka leśna i najakich warunkach nastąpiła zamiana statusu bo może to samowola budowlana i lepiej będzię ja rozebrać ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0549759864807