Niedziela, 24.09.2023, Imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SCHRONISKO DLA ZWIERZĄT

Podróżnik szuka domu

21.03.2023, 12:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Podróżnik szuka domu
Fot. OTOZ Animals Schronisko w Elblągu

Z Podróżnikiem nuda nie istnieje! Dla tego psiaka obowiązkowym elementem zabawy na wybiegu są maskotki, szarpaki, piłki, patyki... wszelkie cuda, które można aportować, rozszarpać, czy podrzucać.

 

Podróżnik jest w siódmym niebie, kiedy może za czymś pobiec i zdaje się nie widzieć nic innego niż zabawka, którą opiekun trzyma akurat w dłoni. Kwestia przyniesienia swej zdobyczy z powrotem do opiekuna, jest sporna , ponieważ Podróżnik nie zawsze ma ochotę dzielić się swoim "skarbem".


Nasz mistrz aportowania, podczas spacerów na smyczy, jest określany jako "pies pociągowy". Gna przed siebie i trudno jest nawiązać z nim kontakt, ponieważ on tak bardzo chce biec dalej, zobaczyć więcej, zwęszyć dokładniej. Jest bardzo spragniony świata i nowych wrażeń. Z naszych obserwacji wynika, że po długim, wyczerpującym i owocnym spacerze, Podróżnik się uspokaja, zwalnia tempo, a niespożytej energii ustępuje W KOŃCU zmęczenie i zadowolenie z wędrówki
Podróżnik dobrze dogaduje się z większością psów. Sympatią pała do wszystkich suczek, samce jednak traktuje dość wybiórczo.

Z jednym uwielbiał się bawić, rozdawali sobie buziaki i nie odchodzili od siebie na krok, natomiast obce sobie psy, Podróżnik potrafi wyzywająco obszczekać, jednak podejrzewamy, że po bliższym poznaniu, obudziłaby się w nim przynajmniej tolerancja.


Dla Podróżnika, szukamy domu przede wszystkim aktywnego i gotowego na wszelkie ewentualności, wiążące się z adopcją psiaka nie zawsze skorego do oddania swoich zasobów. Takie psy mają spore zadatki na wejście opiekunowi na głowę, zatem szukamy kogoś, kto ma doświadczenie w pracy z psami i nie pozwoli Podróżnikowi na pomyłkę w ustaleniu miejsca w hierarchii. Raczej nie polecamy chłopaka do domu z dziećmi, z uwagi na to, że bywa mało cierpliwy i niedelikatny.

Marzy nam się dla niego dom z ogrodem, najchętniej u boku opiekunów, którzy chcieliby spróbować wprowadzić naszego Podróżnika, być może do świata psich sportów? Nie trudno sobie wyobrazić, jak musi cierpieć tak energiczny psiak, zamknięty w schroniskowym boksie... Zapewniamy, że nasz Podróżnik jest pełen ambicji i inicjatywy i ma zadatki na fantastycznego, współpracującego psa.


Kontakt w sprawie adopcji pod nr tel.:
55 234 16 46
lub mailowo:
elblag.schronisko@otoz.pl
KRS 0000069730
Cel szczegółowy: schronisko w Elblągu

 

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ???
  Poniedziałek, 27.03

  Rudy, ...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3949160575867