Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Powalone drzewa m.in. na Kopernika i Królewieckiej - zobacz zdjęcia

17.01.2022, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Powalone drzewa m.in. na Kopernika i Królewieckiej - zobacz zdjęcia
Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku

Dziś rano nad naszym regionem przeszła gwałtowna burza, której towarzyszyły silne podmuchy wiatru. Skutkowało to wieloma powalonymi drzewami.

 

Ze względu na bardzo dużą ilość zgłoszeń - do pomocy elbląskim jednostkom ratowniczo-gaśniczym udał się nasz zastęp GBARt MAN TGM o numerze operacyjnym 349[N]44. Wszystkie interwencje dotyczyły wiatrołomów.


Pierwsze zgłoszenie dotyczyło ulicy Mikołaja Kopernika, gdzie utrudniony był wyjazd z parkingu. Następnie udaliśmy się na ulicę Kościuszki (w pobliżu hali MOS) gdzie sporych rozmiarów drzewo spadło na ciąg pieszo/rowerowy. Ze względu na duże natężenie ruchu w tym rejonie - ruch odbywał się wahadłowo.


Z ulicy Kościuszki udaliśmy się na ulicę Królewiecką, gdzie podjęliśmy kolejne dwie interwencję - jedno drzewo (wyrwane z korzeniami) przechyliło się na ogrodzenie, niebezpiecznie zwisając nad chodnikiem. Po usunięciu tego zagrożenia przenieśliśmy się na teren Komendy Miejskiej Policji, (która także mieści się na ulicy Królewieckiej), gdzie złamane drzewo spadło na budynek gospodarczy znajdujący się na terenie sąsiadującego z Komendą Przedszkola.
 

Po zakończeniu działań w tym miejscu zostaliśmy poczęstowani pysznymi naleśnikami, które zjedliśmy w drodze na ulicę Czarnieckiego, gdzie usuwaliśmy wiatrołom stanowiący zagrożenie nad ciągiem pieszym.

 

 

fot. OSP w Krzewsku

 

 

OSP w Krzewsku

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Interwencje OSP w Krzewsku ( zdjęć 20 )
Dodano: 2022-01-17 | Fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Krzewsku
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --17
  ~ Po co on tak trabi???
  Poniedziałek, 17.01

  ..

 2. 2
  +16
  ~ Elbląskie buraki
  Poniedziałek, 17.01

  Po to aby ktoś taki np. jak ty jak nie wiesz po co trąbi, żeby zjechał z drogi. Widziales na filmie jak osobówką wpieprzył się przed uprzywilejowany samochód

 3. 3
  +3
  ~ Ano
  Poniedziałek, 17.01

  Czas najwyższy by ktoś z U M ratusza zareagował na te wszystkie sytuacje z drzewami. Chyba życie mieszkańców i mienie jest ważniejsze . Bezscenne.

 4. 4
  +1
  ~ Ola
  Poniedziałek, 17.01

  Drzewa przy II LO też prosza się o wycinkę!

 5. 5
  +4
  ~ Arek. Wiśniewski
  Poniedziałek, 17.01

  Po to trąbią żeby głupi miał pytanie... Pełne ręce roboty a pseudo komentujący ma zawsze coś do powiedzenia... Brawo straży oni zawsze są tam gdzie są potrzebni

 6. 6
  +5
  ~ Marek
  Poniedziałek, 17.01

  Nie obrażaj nie osądzaj strażaków bo nigdy nie wiadomo kiedy sam będziesz potrzebował ich pomocy. Trąbią dla bezpieczeństwa żeby nikt nie wjechał im pod auto

 7. 7
  0
  ~ vrain
  Wtorek, 18.01

  Ja rozumiem, że trąbił bo nie zjeżdżali. Rozumiem też, że nie każdy samochód ma wysokie zawieszenie i może natychmiast zjechać na chodnik. Kierowca ciężarówki podjechał do zatoki autobusowej i może tak lepiej. Była niedaleko, a tam jest wąsko i straż miałaby ciasno gdyby wpakował się prawym bokiem na chodnik. Na dodatek mógł uszkodzić krawężnik. W każdym razie, nawet jeśli chłopaków poniosło z tym TIJU! TIJU!, to powód mieli. Fajnie, że działają i na bieżąco likwidują szkody. Nie to co ci od odśnieżania.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0604169368744