Czwartek, 5.12.2019, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Wywrotka całkowicie niszczy trakcję na przejeździe kolejowym przy Lotniczej - zobacz film

16.08.2018, 13:00:27 Rozmiar tekstu: A A A
Wywrotka całkowicie niszczy trakcję na przejeździe kolejowym przy Lotniczej - zobacz film
Kard z filmu, źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., youtube.com
Gapiostwo 69-letniego kierowcy skończyło się zerwaniem kabli trakcji kolejowej. Wjechał na przejazd ciężarówką z podniesioną naczepą. Samochód ciężarowy z podniesionym nadwoziem wjeżdża na przejazd kolejowy przy ul. Lotniczej w Elblągu.

Kierowca, ewidentnie nieświadomy, że samochód ma uniesioną skrzynię, zahacza o linie trakcji kolejowej. Dopiero po chwili szarpania się z kablami, gdy przewody zrywają się i wiją na drodze, kierowca zdaje sobie sprawę z sytuacji, opuszcza nadwozie i wycofuje się. Jest już niestety za późno – trakcja została zerwana, a pasażerowie pociągów są skazani na opóźnienia. Szczęście w nieszczęściu, że nikomu nic się nie stało.
 
Do zdarzenia doszło 8 sierpnia chwilę po godz. 12, a wideo z całą sytuacją opublikowało PKP PLK. Nieostrożny - 69-letni kierowca był trzeźwy. Wykonywał prace wywrotką w okolicy przejazdu przy budowanym nowym wiadukcie. Mężczyzna został ukarany 200-złotowym mandatem oraz sześcioma punktami karnymi – relacjonuje kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

- Po dokładnym sprawdzeniu stanu sieci trakcyjnej służby stwierdziły, że zakres prac musi być większy, ponieważ uszkodzenia są bardzo duże. Naprawa sieci trakcyjnej została zakończona w piątek 10 sierpnia nad ranem – przekazuje nam Magdalena Janus z biura prasowego PKP Polskich Linii Kolejowych. Do naprawy było łącznie około 1200 metrów sieci trakcyjnej.
 
Tą trasą jeżdżą pociągi do Trójmiasta i Olsztyna, więc dotkniętych utrudnieniami było wielu podróżnych. Także przejazd był zamknięty dla aut do piątku.

- Apelujemy do kierowców o przestrzeganie przepisów i zachowanie szczególnej ostrożności przy przekraczaniu przejazdów kolejowo-drogowych. Każde takie zdarzenie powoduje zmiany w kursowaniu pociągów i opóźnienie kilku lub kilkunastu pociągów na kilkadziesiąt, a czasem na kilkaset minut – podkreśla Janusz.
 
źródło: www.tvn24.pl

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ cgnvch
  Czwartek, 16.08

  69-letniego...w takim wieku człowiek powinien mieć luz a nie jeździć ciężarówką

 2. 2
  +3
  ~ stary
  Czwartek, 16.08

  A czołowi działacze pisu mogą być starsi?

 3. 3
  +5
  ~ wer
  Czwartek, 16.08

  ofiara wydłużonego wieku emerytalnego, sędziowie i reszta starców muszą przechodzić na emeryturę do 65 rż , bo inaczej robią nam z życia szambo czego mamy wokół namacalne przykłady

 4. 4
  +5
  ~ Kolo
  Czwartek, 16.08

  Nie róbcie mu krzywdy.

 5. 5
  --10
  ~ KIEROWCA zawodowy
  Czwartek, 16.08

  Ten pan ma 67 lat , a ja jeżdże 66 lat i co wy na to ,

 6. 6
  0
  ~ xxx
  Czwartek, 16.08

  Bezmyslny JELOP

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.