Piątek, 14.06.2024, Imieniny: Bazyli, Eliza, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYPADKI

Dziecko wpadło do zbiornika z szambem. Zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala

16.06.2015, 16:24:27 Rozmiar tekstu: A A A
Dziecko wpadło do zbiornika z szambem. Zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. Witold Sadowski)

Nieprzytomny chłopczyk z miejscowości Piniewo pod Pasłękiem, w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i apelują do rodziców i opiekunów o większy nadzór, zwłaszcza nad tak małymi dziećmi.

Do tego zdarzenia doszło w miniony piątek w podpasłęckiej miejscowości Piniewo. Około godziny 11. do szamba wpadł 15 – miesięczny chłopiec, który był pod opieką 26-letniej matki. Dziecko zostało wyłowione ze zbiornika przez sąsiada, następnie reanimowane. W stanie ciężkim trafiło, najpierw do wojewódzkiego szpitala zespolonego w Elblągu, następnie zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala dziecięcego w Olsztynie. Stan chłopca lekarze oceniają jako ciężki ale stabilny. Ma niewydolność oddechową.
W tej sprawie policjanci przesłuchali świadków zdarzenia oraz samą matkę, która była trzeźwa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dziecko pod nieuwagę opiekuna, dostało się na teren sąsiada, który należycie nie zabezpieczył zbiornika z szambem. Jak na razie nikt nie usłyszał zarzutów, a policjanci pod nadzorem prokuratury badają okoliczności tego zdarzenia pod kątem narażenia dziecka na utratę życia i zdrowia.

Apelujemy do rodziców i opiekunów o większy nadzór, zwłaszcza nad tak małymi dziećmi. Ze względów bezpieczeństwa należy zabezpieczyć strop zbiornika, pokrywy i włazy przed zapadnięciem, a wszelkie otwory - przed dostępem osób trzecich, szczególnie dzieci.


Jakub Sawicki
KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ dg.
  Wtorek, 16.06

  Nie można wpaść do zbiornika z szambem bo szambo to zbiornik na nieczystości.

 2. 2
  +1
  ~ zaraz
  Środa, 17.06

  Przeciez szpitale w Elblągu są bliżej jak w olsztynie,jeszcze trochę to wszystko bedzie wożone na olsztyn .Przejdzie dzień że olsztyn upadnie a Elbląg wyzwoli sie z pijawki.

 3. 3
  +1
  ~ hyg
  Środa, 17.06

  w olsztynie mają specjalistyczny szpital dziecięcy, dlatego tam poleciał dzieciak, to po 1, po drugie śmigłowcem to chwila

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4047582149506