Sobota, 18.09.2021, Imieniny: Irena, Stanislaw, Józef
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2014

Fałszerstwa, błędy i uchybienia. Do elbląskiego sądu wpłynęły 22 protesty wyborcze

02.12.2014, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Fałszerstwa, błędy i uchybienia. Do elbląskiego sądu wpłynęły 22 protesty wyborcze

22 protesty wyborcze - tyle do wczoraj wpłynęło do Sądu Okręgowego w Elblągu. Protesty spływały od wyborów, 16 listopada - Ale dopiero wczorajszy dzień przyniósł prawdziwy ich "wysyp" - mówi sędzia Dorota Zientara, rzecznik Sądu Okręgowego w Elblągu. - Ostatnie 12 wniosków spłynęło wczoraj w godzinach popołudniowych, przede wszystkim z Elbląga. Niektóre z nich są bardzo obszerne.

Blamaż Państwowej Komisji Wyborczej, awaria systemu informatycznego do liczenia głosów w wyborach samorządowych 2014 oraz wiele nieprawidłowości dotyczących pracy obwodowych komisji - wszystko to sprawiło, że w Polsce sypnęło" protestami wyborczymi.

Elbląg nie jest pod tym względem odosobnionym przypadkiem. Protesty wyborcze spływały do Sądu Okręgowego od 16 listopada. Ale dopiero ostatni dzień przyjmowania wniosków przyniósł prawdziwy "wysyp" protestów - Do godzin popołudniowych otrzymaliśmy 12 takich wniosków, z czego 9 pochodziło z Elbląga - mówi SSO Dorota Zientara. - Są one teraz sprawdzane; będziemy wzywać do usuwania braków formalnych we wnioskach. Jeśli braki nie zostaną usunięte to oczywiście pozostaje kwestia zwrotu wniosków; część z nich, jeśli nie spełni wymogów kodeksu wyborczego, może zostać pozostawiona bez biegu.

Jak wskazuje sędzia Zientara niektóre protesty wyborcze są bardzo obszerne - Są także sprawy, w których zgłoszono mnóstwo świadków, więc będą się one być może wiązały z ich przesłuchaniem - mówi rzeczniczka SO w Elblągu. - Dotyczą przede wszystkim nieprawidłowości w pracach komisji wyborczych.

Protesty dotyczą także nieprawidłowości w zabezpieczeniu urn wyborczych czy braku informacji co do sposobu głosowania - Także sposobu zredagowania kart wyborczych, głównie tzw. książeczek do głosowania. Jest nawet protest, który dotyczy ujawnienia fakt braku głosów na kartach do głosowania, których doliczono się dopiero w Olsztynie. Kilka wniosków dotyczy także losowania między kandydatami, którzy uzyskali tyle samo głosów, ale to juz protesty spoza Elbląga. - wymienia sędzia Zientara. - Wnioski wpłynęły od osób fizycznych, ale złożyły je także komitety wyborcze, m.in. Obywatelski Elbląg i SLD lewica Razem. Protest wpłynął także od byłego kandydata na prezydenta Elbląga, Edmunda Szweda i od osób związanych z komitetem Obywatelski Elbląg.

Sąd ma teraz 30 dni na rozpoznanie wszystkich protestów - Bedziemy się starali chociaż część z nich rozpatrzyć jeszcze przed świętami - mówi sędzia Zientara

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ cóż
  Wtorek, 02.12

  Jeszcze chwila i nowe wybory -ZOBACZYCIE!!!!!!!!!!!!!!

 2. 2
  +6
  ~ Jan
  Wtorek, 02.12

  Do cóż -trzeba pogonić karierowiczów , np pan Jurek Wcisła tylko etaty a moze ta społecznie bez diet z urzędu

 3. 3
  --4
  ~ janusz
  Wtorek, 02.12

  Wilk złożył protest przeciwko Kaczyńskiemu i Fotydze, których "wizyta" w Elblągu, spowodowała złość u Elblążan, a co za tym idzi, przegraną imć Wilka..!

 4. 4
  +3
  ~ kards
  Wtorek, 02.12

  Ludzie takie składanie do sadu o nieprawidłowosciach w głosowaniu nic nie da.Juz dawno przyklepali tak jak prezesi chcą.

 5. 5
  +3
  ~ sprzeciw21
  Środa, 03.12

  Wybory nic nie zmieniły. Będą nas dalej łupić. Nie daj się. Dołącz do akcji zbierania podpisów pod obywatelskim projektem ustawy ws. zmniejszenia opłat wieczystego http://serwis21.blogspot.com/2014/11/jest-obywatelski-projekt-ustawy-ws.html

 6. 6
  +2
  ~ ela
  Poniedziałek, 08.12

  Podejrzewam ,że mało interesowaliśmy sie polska historia i polityką a teraz my Polacy jesteśmy rozgrywani ..Polska ciągle jest w zainteresowaniu wschodu i zachodu.Setki lat naszej historii i okupacji nie daje Wam nic do myślenia ? To rząd odpowiada za biedę ,czy dostatek .Polska ciągle na kolanach .Każdy patriotyczny rząd jest skutecznie obalany .Przy takim społeczenstwie nigdy nie podniesiemy się z kolan ..Jesteśmy zmanipulowanym i ogłupionym Narodem .Włosi ,Francuzi ,Niemcy etc. wychodza i walczą o swoje a teraz kobiety karmiące w Londynie .Walczysz masz ,nie walczysz g....no masz .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.