Piątek, 25.09.2020, Imieniny: Aurelia, Wladyslaw, Kamil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Kolędowanie, barszcz z uszkami i pasterka? Jakie będą święta elblążan?

23.12.2014, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kolędowanie, barszcz z uszkami i pasterka? Jakie będą święta elblążan?
fot. arch. red.
Wigilijny wieczór jest dla wszystkich wyjątkowy. To moment, w którym możemy zebrać się całą rodziną przy stole, zjeść wspólną kolację, kolędować czy sprawić sobie prezenty. Magia świąt udziela się coraz mocniej, a my wyszliśmy na ulicę by zapytać mieszkańców Elbląga jak spędzają Święta Bożego Narodzenia.

Pan Marek, 58 lat:

„Święta będę spędzać z mamą i z siostrą. Choinkę mam już kupioną, czeka na odebranie. Będą prezenty i oczywiście. Dla mnie najważniejsza podczas świąt jest atmosfera.”
 
 
 

Pani Alicja, 54 lata:

„Wigilia będzie u mnie w domu w Milejewie. Spędzę ją z synami, z córką, synową i wnukami. U nas jest tradycyjnie, siadamy do stołu, a po kolacji rozdajemy prezenty. Choinkę oczywiście mamy żywą.”
 
 
 

Pan Konstanty, 66 lat:

„Ja święta spędzam sam. Może nie będzie do końca tak jak u wszystkich, ale ugotuję sobie coś lepszego niż na co dzień.  Choinkę mam symboliczną, ale jest.”


 
 

Pani Krystyna, 44 lata:

„My spędzimy święta w gronie 5-osobowym. U nas jest tradycyjnie 12 potraw, chociaż ja najbardziej lubię pierogi. Dla dzieci najważniejsze w świętach są prezenty, a dla mnie spotkanie z rodziną.”

 
 

Pan Paweł, 28 lat:

„My spędzimy rodzinnie święta u mamy. Co roku chodzimy o 24 na Pasterkę do Kościoła, mamy akurat blisko. U nas zjeżdża się rodzina z całego świata – z Niemiec, z Anglii. Odebrałem już szwagra z lotniska, więc już niedługo będziemy świętować.”
 
 


Pan Wiesław, 59 lat:

"Święta na pewno spędzę w domu z żoną i z synem. W domu mamy żywą choinkę i mnóstwo choinek za oknem. Będzie 12 potraw i sianko pod obrusem. Wieczorem wybieramy się na Pasterkę. Dla mnie najważniejsza jest rodzina, reszta to sprawy drugorzędne.” 
 
 

Pani Karolina, 18 lat:

„Do nas do domu na Wigilię przyjeżdżają wszyscy, jest nas dużo. Będą moi rodzice, rodzeństwo i ciocia. Jemy kolację, potem śpiewamy kolędy wszyscy razem. Tradycją u nas jest, że prezenty dostajemy dopiero następnego dnia, bo młodsze rodzeństwo wierzy jeszcze w Św. Mikołaja.”
 
 

 
 

Pani Monika, 28 lat i Pan Tomek, 32 lata:

„Dopiero w pierwszy dzień świąt będę się widzieć z narzeczoną, bo ja mieszkam w Kwidzynie, a ona w Elblągu. Troszkę spędzimy je w rozjeździe, ale będzie tradycyjnie – kolacja z karpiem, choinka. Śpiewać kolęd nie będę, bo mi nie pozwalają, pewnie przez mój głos. Prezenty muszą być obowiązkowo.”
 
 


Ks. Artur, 29 lat:

„Święta spędzę najpierw z rodziną, a później z parafianami. Rodzinnie spotykamy się u babci, jest ok. 25 osób. Dziadkowie są ze Wschodu, więc na pewno będzie kutia. Pośpiewamy kolędy i nie będzie prezentów dopóki ktoś nie zaśpiewa. Później idziemy na Pasterkę. W te Święta najważniejsze jest, by w sercu narodził się Jezus Chrystus.”
 

 


Pani Monika, 28 lat:

„Spotykamy się prawie całą rodziną, z babcią, mamą, siostrą, bratem i z dziećmi. Mamy duże grono. Śpiewamy kolędy, rozdajemy sobie prezenty. Na Pasterkę chodziliśmy kiedyś, teraz już nie. Gdyby wróciły te stare kolędy, a nie teraz śpiewają jakieś dyskotekowe wersje. Dla mnie najważniejsze jest dzielenie się opłatkiem.”
 
 
 
 
 
 
Magdalena Marcinkiewicz

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.