Sobota, 23.01.2021, Imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SONDY

Czy elblążanie tęsknią za goryczką piwa EB? Zobacz wyniki sondy ulicznej (opinia nadesłana)

10.11.2013, 11:00:05 Rozmiar tekstu: A A A
Czy elblążanie tęsknią za goryczką piwa EB? Zobacz wyniki sondy ulicznej
fot. Aleksanda Szymańska

Na hasło: piwo marki EB, wielu ellążanom przypominają się lata młodości. Wspólne spotkania ze znajomymi i reklamy "Czas na EB" w ogólnopolskich mediach. Obecnie nie jest ono dystrybuowane na terenie kraju, co budzi niezadowolenie dużej części mieszkańców.

Nadzieja na sprzedaż piwa EB powróciła, gdy w Elblągu rozpoczęła się budowa Specjal Pubu. Szybko została ona rozwiana przez Sebastiana Tołwińskiego, rzecznika prasowego Grupy Żywiec S.A - Obecnie przywrócenie marki EB do sprzedaży w Polsce niestety nie ma dla nas realnego uzasadnienia, w tym uzasadnienia biznesowego - mówi Sebastian Tołwiński. - Nie mam oficjalnych informacji, które mogłyby potwierdzić, że piwo EB będzie dostępne w powstającym Specjal Pubie.

Zapytaliśmy elblążan co sądzą o piwie, czy było dobrym symbolem Elbląga i jakie wspomnienia się z nim wiążą. Oto co usłyszeliśmy:

Piwo znam, było w miarę dobre. Myślę, że to dobry znak, który nas identyfikuje w świecie. To jest piwo nasze elbląskie i pewnie dlatego, elblążanie czują do niego duży sentyment – mówi Marek Bednarski.Wprawdzie nie piję piwa, ale markę znam. EB to elbląskie piwo, wszyscy faceci chcą je pić i uważam, że powinno być tu sprzedawane. W latach 90' było jednym z najpopularniejszych, nie było tych piw smakowych, więc ludzie je kupowali – mówi Elżbieta.Kojarzy mi się z dawnym piwem, dawnym naszym browarem elbląskim. Pamiętam lata świetności tego piwa, pamiętam reklamy, teraz się o nim nie słyszy. Myślę, że elblążanie ubolewają nad tym, że go nie ma – mówi Elżbieta Mikulak.Piwo wprawdzie jest, ale drogie i trzeba go szukać. Pamiętam, że w mojej rodzinie pijało sie to piwo, było kiedyś bardzo popularne. Ale teraz go zabrakło a szkoda, powinno być sprzdawane skoro tyle osób je piło. Mogłaby to być marka kojarzona z Elblągiem – mówi Piotr Puzdyniak.Pamiętam markę, kiedyś było dobre, teraz się zepsuło no i jest dużo droższe. Wprawdzie nie jest dystrybuowane, ale można je dostać. Uważam, że piwo powinno wrócić do Elbląga, miało charakterystyczny smak i było mocno reklamowane. To dobry symbol Elbląga – mówi Radosław.Smaku piwa nie pamiętam, bo ciężko je teraz dostać. Nasze elbląskie piwo EB powinno być sprzedawane na terenie miasta choćby w budowanym Specjal Pubie. To piwo powinno być reklamowane jak kiedyś, ja mieszkam blisko browaru, więc tym bardziej jestem za tym – mówi Agnieszka Piotrowska.Jak widać elblążanie pamiętają słynną w całej Polsce markę EB, wielu z nich chętnie rozsmakowałoby się ponownie w piwie z charakterystyczną goryczką i przywołało dawne wspomnienia. Czy Grupa Żywiec zaskoczy mieszkańców i zrobi im miłą niespodziankę? Okaże się już niedługo, otwarcie Specjal Pubu rozwieje wszelkie wątpliwości.


 

Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 13

%84.6 %15.4


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ ktos
  Niedziela, 10.11

  mam pytanie. czy na prawde lubicie specjala? czy wam smakuje?

 2. 2
  --13
  ~ wit
  Niedziela, 10.11

  wolę TYSKIE

 3. 3
  +7
  ~ abstynent
  Niedziela, 10.11

  Ja tęsknię za EB chociaż nie piję alkoholu!;)

 4. 4
  +17
  ~ nie piwosz
  Niedziela, 10.11

  Jestem Elblążaninem i stwierdzam że p******a grupa żywiec celowo zabrała z rynku polskiego EB i zepsuła smak SPECJALA którego obecnie nie da się pić , aby nie robić konkurencji dla piwa żywiec.Pamiętam piwo EB było smaczne normalnie miodzio,niech wraca chociaż na lokalny elbląski rynek

 5. 5
  +4
  ~ ktos
  Niedziela, 10.11

  pytałem o specjala bo mieszkałem w paru miejscach w naszym województwie i wszędzie specjal uchodził za piwo dla żuli...

 6. 6
  +3
  ~ ksamol
  Niedziela, 10.11

  To EB? To napój piwopodobny. EB było z Braniewa. I to była rewelacja. Grupa Żywiec zniszczyła konkurencję. Nawet Specjal to szajs piwopodobny. Można wrócić do starych technologii ale Grupa Żywiec nie zarobi tyle kasy co teraz zarabia na frajerach pijących Specjala.

 7. 7
  +2
  ~ emeryt
  Niedziela, 10.11

  W tym nowoczesnym BROWARZE PIWA TAKIEGO JAK bylo EB jest nie możliwoscią wyprudukować , dlatego ze obecnie jest technologia szybkiej produckcji . a EB musi długo leżakować ,żeby miało dobry smak . Byłem dygustatorem tego piwa i pracownikiem tego browaru ,pozostało tylko wspomnienie . Pozdrawiam starą wiarę browaru i zapraszam na obciąg do pana JANA.S.

 8. 8
  +9
  ~ mieszkaniec
  Niedziela, 10.11

  W tym nowoczesnym BROWARZE PIWA TAKIEGO JAK bylo EB jest nie możliwoscią wyprudukować , dlatego ze obecnie jest technologia szybkiej produckcji . a EB musi długo leżakować ,żeby miało dobry smak . Byłem dygustatorem tego piwa i pracownikiem tego browaru ,pozostało tylko wspomnienie . Pozdrawiam starą wiarę browaru i zapraszam na obciąg do pana JANA.S.

 9. 9
  --9
  ~ adas
  Niedziela, 10.11

  Special EB, siki i tyle, tylko amber niepasteryzowany.

 10. 10
  +17
  ~ bojkot
  Niedziela, 10.11

  Przestańmy pic piwo inne niż Elbląskie i cała ta grupa żywiec splajtuje i przyjdą prezesi po rozum i szybko znajdą wyjście awaryjne czyli - EB.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8197898864746