Sobota, 15.08.2020, Imieniny: Maria, Napoleon, Stefan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

W sondzie info.elblag.pl kandydaci szli łeb w łeb. Niewielką ilością głosów wygrywa jednak Jerzy Wilk

05.07.2013, 13:28:49 Rozmiar tekstu: A A A
W sondzie info.elblag.pl kandydaci szli łeb w łeb. Niewielką ilością głosów wygrywa jednak Jerzy Wilk

Choć o tym, kto przejmie władzę w naszym mieście zadecydują elblążanie dopiero w najbliższa niedzielę, 7 lipca, to już od 24 czerwca mieli oni okazję w naszej sondzie wyrazić swoje preferencje polityczne.

Od czasu ogłoszenia wyników referendum, za pośrednictwem którego mieszkańcy naszego miasta odwołali zarówno Prezydenta Elbląga Grzegorza Nowaczyka, jak i Radę Miejską, komentarzom o tym, kto powinien przejąć władzę nie było końca. Ostatecznie do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego zgłosiło się 12 Komitetów. Wśród nich było 5 Komitetów Wyborczych Partii – KW Solidarna Polska – Zbigniewa Ziobro, KW Ruchu Palikota Elbląg +, KW Sojuszu Lewicy Demokratycznej, KW Platformy Obywatelskiej RP oraz KW Prawa i Sprawiedliwości.

Pozostałe były Komitetami Wyborczymi Wyborców. Były to KWW Wolny Elbląg, KWW Elbląski Komitet Oburzonych, KWW Partia Elblążan, KWW Elbląskiego Komitetu Obywatelskiego, KWW Witolda Wróblewskiego, KWW Naszą Partią Jest Elbląg oraz KWW Elbląg to My.

Ostatecznie aż 10 Komitetów zdecydował się wystawić swojego kandydata na urząd Prezydenta Elbląga. Po podliczeniu głosów z pierwszej tury okazało się, że najwięcej zdobył ich Jerzy Wilk (KW Prawa i Sprawiedliwości), a następnie Elżbieta Gelert (KW Platforma Obywatelska). Na podium znalazł się także Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego), a na czwartej pozycji Janusz Nowak (KW Sojusz Lewicy Demokratycznej).

Przy tak dużej ilości kandydatów druga tura była nieunikniona. Zadaliśmy zatem pytanie czytelnikom, kto ich zdaniem zostanie nowym prezydentem naszego miasta. Wczoraj wyłączyliśmy sondę. Przez cały okres głosowania wyniki obu kandydatów szły łeb w łeb. Zawsze dzieliło ich dosłownie kilka procent. Ostatecznie okazało się, że na pytanie „Na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów na prezydenta Elbląga?” na Jerzego Wilka oddano 1610 głosów, co oznacza, że uzyskał on 53 procent głosów. Niecałe 200 głosów mniej zdobyła kandydatka PO Elżbieta Gelert (1454 głosów) uzyskując tym samym 47 proc.

Biorąc pod uwagę niewielką przewagę między jednym Jerzym Wilkiem a Elżbietą Gelert trudno przewidzieć, kto ostatecznie wygra wybory. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 46

%80.4 %19.6


Komentarze do artykułu (42)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +23
  ~ szczawiówka
  Piątek, 05.07

  A wzięliście pod uwagę te starsze Panie, które o kulach w niedzielę będą podążać na wybory? Żadna z nich nie zagłosuje na Gelertową!

 2. 2
  +23
  ~ elbląg1959
  Piątek, 05.07

  ROBICIE WSZYSTKO ŻEBY POKAZAĆ ŻE GELERT IDZIE ŁEB W ŁEB Z WILKIEM.TO I TAK WAM NIE POMOŻE BO WYGRA WILK.

 3. 3
  +27
  ~ Kazimierz Falkiewicz
  Piątek, 05.07

  Nie ma co się oszukiwać, jeżeli prezydentem Elbląga zostanie Elżbieta Gelert referendum poniosło klęskę. Wszyscy przeciwko którym było skierowane pozostają na swoich stanowiskach. Do Rady Miejskiej weszło pięcioro z tych co zostali odwołani. Układ w dalszym ciągu istnieje, ma się dobrze i rozdaje uśmiechy. Dlatego głosuję na Jerzego Wilka.

 4. 4
  +22
  ~ AR
  Piątek, 05.07

  Na szczęście coraz mniej mamy w narodzie ludzi , którzy dają się nabrać na propagandę medialną starającą się zdyskredytować PIS. Nawet ludzie średnio rozgarnięci zauważają że są robieni w konia przez tak zwaną jedyną słuszną władzę czyli PO. Dlatego w wyborach na prezydenta musimy dać wyrażny sygnał całej Polsce że mamy honor i dość rządów zakłamanej elity cwaniaczków , oszustów i karierowiczów z PO !

 5. 5
  +27
  ~ Jury
  Piątek, 05.07

  Głosuje na wilka żadnej b.....y w laczkach wstyd przed Polakami

 6. 6
  +25
  ~ DEde
  Piątek, 05.07

  Miałem nie iść na wybory ale po tych taśmach chętnie pójdę. Wilk okazał się swój chłop. Mówi jak człowiek a nie wyuczone ą i ę. I faktycznie dobrze pokazał że całą ta Gelert i jej "nowa jakość" to stara dobra nowaczykowa ekipa. Ci sami ludzie tylko niektórzy dla picu staneli trochę bardziej z tyłu.

 7. 7
  --17
  ~ To był PiS!!!
  Piątek, 05.07

  Mając w pamięci okres dwuletnich PiSowskich "nierządów" i SBeckie metody jakie wtedy stosowali ... z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć że owo nagranie zostało wpuszczone w siec właśnie przez PiSowskich "specjalistów" ...... rozmowa Wilka wygląda na bardzo "autentyczną" lecz jego trywialna szczerość w rozmowie ze swoim adwersarzem jest zastanawiająca. Wilk mówi w taki sposób aby powiedzieć jak najwięcej o swych przeciwnikach i to mu się udaje a on ??? .... a on wychodzi jako ten , który pragnie ten elbląski układ rozwalić. Wczorajsza , oficjalna akceptacja niecenzuralnych słów Wilka przez samego prezesa Kaczyńskiego pokazuje wyraźnie iż materiał został sprytnie skomponowany z PiSowskiego nadania ....

 8. 8
  --13
  ~ ANTYPIS
  Piątek, 05.07

  takich brudnych chwytów używało PiS wczesniej.Nie rób nikomu co tobie nie miłe.... mówi stare przysłowie. Jakoś jednak kiedy robi to ktoś pod nadzorem Kaczyńskiego to jest dobrze a kiedy Kaczyńskiemu to jest żle. Znamy to z ksiązki pt.W pustyni i w puszczy. W każdym razie jedna wielka ściema dla mieszkańców i jazda do władzy po trupach i za wszelką cenę. jak w Rancho!!

 9. 9
  +10
  ~ Wilk na Prezydenta
  Piątek, 05.07

  Jak będzie to okaże się w Niedzielę, mam tylko nadzieję, że PiS odpowiednio przygotował się do kontroli całego głosowania i podawania wyników na serwery (mam nadzieję, że tym razem nie na ruskie serwery). Co do starszek to nie przeceniajcie, bo znam osobiscie przypadek, gdy staruszka przyszła do lokalu wyborczego głosować na Komorowskiego (głośno to mówiła) i siępopłakała, bo się okazało, ze lokale pozamieniali a ona nie wiedziała do którego teraz należy - popłakała się, bo mówiła, że przez nią Komorowski nie wygra - są staruszki spod znaku AK i są takze spod znaku AL.

 10. 10
  +12
  ~ KUPCY
  Piątek, 05.07

  TERAZ SPRAWDZAŁEM SONDAŻ Z TARGOWISKA 97 PROCENT JERZY WILK , A E, GELERT 3 PROCENT . wszyscy kupcy idą oddać głos na JERZEGO WILKA.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.