Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Kaczyński komentuje upublicznione nagranie rozmowy Jerzego Wilka

05.07.2013, 07:01:53 Rozmiar tekstu: A A A
 Kaczyński komentuje upublicznione nagranie rozmowy Jerzego Wilka
fot. Monika Skowrońska

Wczoraj, 4 lipca, przy stoczni, została zorganizowana konferencja prasowa z udziałem prezesa Prawa i Sprawiedliwości, który chwalił i gratulował kandydatowi na urząd Prezydenta Elbląga Jerzemu Wilkowi.

- Pan Jerzy Wilk nawet będąc w opozycji potrafił pomóc w pewnej konkretnej sprawie, w sprawie stworzenia tutaj zakładu pracy. Chcę powiedzieć, że jeżeli zostanie przekopana Mierzeja Wiślana i jeżeli powstanie tutaj port to takich zakładów będzie mogło być dużo więcej - mówił Jarosław Kaczyński. - Będzie mógł się tu rozwijać biznes i to biznes na dużą skalę, na taką skalę, która będzie miała znaczenie dla miasta, dla regionu.

Podczas konferencji dziennikarze mogli zadać jedynie dwa pytania. Jedno z nich dotyczyło ujawnionej na portalu youtube.pl rozmowy Jerzego Wilka. Sensację wzbudził fakt, że była ona nagrywana bez wiedzy Jerzego Wilka, a podczas rozmowy z Jego ust padały niecenzuralne słowa. To nagranie jako pierwszy skomentował prezes stoczni rzecznej Andrzej Kobylarz. - Myślę, że pan Jurek powiedział to, co myśli większość ludzi w Elblągu. Powiedział to w sposób dosadny i nie widzę w tym nic złego - stwierdził.

Podobne zdanie na ten temat miał również Jarosław Kaczyński. - Dla mnie przede wszystkim charakterystyczne jest chwytanie się tego rodzaju metod, nagrań. To jest bardzo, bardzo smutne - zaznaczył. - Język był twardy, ale to już Andrzej Kobylarz wyjaśniał, jaka jest istota sytuacji w Elblągu i ludzie się denerwują. Ludzie się denerwują i używają także mocnych słów.

W nagraniu padły słowa jakoby Prawo i Sprawiedliwość miało zapłacić 2 tys. zł za kampanię referendalną. - Wątek korupcyjny to muszę się przyznać, że nic o tym nie wiem - zapewniał Jarosław Kaczyński. - To jest tak, że rozmawiamy o tym, że jeśli zwycięży tu pani Gelert to będziemy mieli to, co było przedtem, co jest skądinąd dość oczywiste. Nie będzie żadnej zmiany i nie bardzo będzie wiadomo, dlaczego stało się to, co się stało.

Po niespełna 10 minutowym spotkaniu z dziennikarzami Jarosław Kaczyński wraz z Jerzym Wilkiem i rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości Adamem Hoffmanem udali się na Starówkę, na spotkanie z mieszkańcami naszego miasta.
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 17

%29.4 %70.6


Galeria / Konferencja prasowa i spotkanie z Elblążanami z udziałem Jarosława Kaczyńskiego ( zdjęć 36 )
Dodano: 2013-07-04 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ robol
  Piątek, 05.07

  Oczywiście że prezes nie wie nic o wątku korupcyjnym. Biedaczek nie wie nawet co się stało z majątkiem Fundacji Solidarności i jakim cudem znalazł się w kaczych spółkach Srebrna i Srebrna Media.

 2. 2
  +3
  ~ Nie dla PIS
  Piątek, 05.07

  Precz z kłamcami

 3. 3
  --1
  ~ ft
  Piątek, 05.07

  a co on tak się uczepił tego przekopu, czy przywiózł jakiegoś inwestora strategicznego, o niczym innym gadać nie potrafi ma nas za ciemniaków?

 4. 4
  +9
  ~ ustawa PO, wiek emerytalny 67
  Piątek, 05.07

  Proszę mi przypomnieć jak głosowała Gelertowa w sprawie podniesienia wieku emerytalnego. Czy była ZA w ustawie 67?

 5. 5
  +7
  ~ Warta
  Piątek, 05.07

  Prosze gellertowej założyć podsłuch zobaczymy jak bluza na wilka

 6. 6
  +9
  ~ poltek
  Piątek, 05.07

  oczywiście głosowała za ustawą 67

 7. 7
  0
  ~ Qrq
  Piątek, 05.07

  Kaczka zafajdała starówkę.

 8. 8
  --1
  ~ za darmo
  Piątek, 05.07

  a moze inwestorem bedzie spolka tak promowana przez wilka w stoczni? oczywiscie za darmo dla dobra ludzi: to takie "by żyło sie lepiej w wydaniu PIS">

 9. 9
  +14
  ~ lepke
  Piątek, 05.07

  Wilk powiedział to co nam elblażanom leży na sercu od dawna , zwłaszcza jak nas potraktowali najwyższą w Polsce 100 % - tową podwyżką czynszu , a to że powiedział w twardych słowach - zapytajcie lokatorów ZBK to jeszcze gorsze określenia usłyszycie !

 10. 10
  +3
  ~ weborca
  Piątek, 05.07

  www.wybory-elblag.pl świetnie sie czyta

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.