Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

W opozycji do Platformy, PiS przedstawia pomysły naprawy Elbląga

27.06.2013, 19:47:35 Rozmiar tekstu: A A A
W opozycji do Platformy, PiS przedstawia pomysły naprawy Elbląga
fot. Monika Skowrońska
Prawo i Sprawiedliwość przedstawia swoje pomysły na naprawienie kondycji naszego miasta. Wśród obecnych na dzisiejszej konferencji prasowej liderów elbląskich struktur PiS, byli także nowi radni Rady Miejskiej z ramienia Prawa i Sprawiedliwości oraz młodzi kandydaci PiS, którzy w przyspieszonych wyborach samorządowych także ubiegali się o mandat elbląskiego radnego. Na konferencji wskazywano na różnice programowe kandydata PiS na Prezydenta Elbląga – Jerzego Wilka, i kandydatki Platformy Obywatelskiej – Elżbiety Gelert. Mówiono o oświacie, oszczędnościach w zarządzaniu miastem, służbie zdrowia i przyszłej wizji rozwoju Elbląga, a wszystko - w opozycji do Platformy Obywatelskiej, której kandydatka, Elżbieta Gelert, spotka się z Jerzym Wilkiem w II turze wyborów na Prezydenta Elbląga.

Reorganizacja elbląskiego ratusza, Zarządu Budynków Komunalnych, oszczędne gospodarowanie miastem, likwidacja stanowiska jednego wiceprezydenta oraz wszystkich prezydenckich doradców, a także – straży miejskiej, to pomysły PiS na naprawę sytuacji w mieście – Nasze zmiany przyniosą wielomilionowe oszczędności I racjonalne zarządzanie – wyjaśniał dziś Marek Pruszak, były - obecny radny w tworzonej na nowo elbląskiej Radzie Miejskiej.

Radna Małgorzata Adamowicz zabrała głos w sprawie elbląskiej oświaty zapewniając o przejrzystości konkursów na dyrektorów placówek oświatowych – W komisjach znajdą się niezależni eksperci z uczelni wyższych, a podział środków dla pracowników (oświaty – przyp. Red.) będzie czytelny I sprawiedliwy. Przyjrzymy się też ty decyzjom, które zostały wydane za czasów Platformy w Elblągu I sprawdzimy czy nikt przez nie został skrzywdzony.

Radna Joanna Lisewska mówiła o służbie zdrowia i przypomniała o trwającym sporze pomiędzy związkami zawodowymi a dyrekcją szpitala miejskiego, z którą weszli w spór zbiorowy, jednocześnie wskazując na to, że Wojewódzki Szpital Zespolony dotąd nie zrealizował warunków trójporozumienia podpisanego w 2011 roku między dyrektorami Szpitala Miejskiego, dawnego Szpitala Wojskowego i Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego o wymianie usług między tymi placówkami.

Polegała ona na tym, że ze Szpitala Miejskiego oddano internę i rehabilitację, z wojskowego przeniesiono neurologię do wojewódzkiego, natomiast ta część dotycząca szpitala wojewódzkiego do dnia dzisiejszego nie została zrealizowana - My zrobimy wszystko, by szpitale miejskie funkcjonowały prawidłowo pod jedną dyrekcją I racjonalnym podziale świadczonych usług.

Sam Jerzy Wilk przedstawił pomysły na przyszłą wizję rozwoju miasta – Przedstawiliśmy konkretny program rozwoju naszego miasta: budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, który przyczyni się do rozwoju portu, stworzy nowe miejsca pracy w Elblągu, ściągnie inwestorów i da szanse na to, by wykształcenie, młodzi ludzie przestali stąd wyjeżdżać za pracą do Wielkiej Brytanii czy Irlandii – wskazywał.

Kandydat na Prezydenta Elbląga odniósł się także do wchodzącej w życie, z dniem 1 lipca nowej ustawy o śmieciach – Jest ona niekorzystna i dla mieszkańców i dla przedsiębiorstw. Nadal podtrzymuję deklarację, że my tę uchwałę zmienimy – mówił dziś Jerzy Wilk dodatkowo wytykając wzrost cen biletów komunikacji miejskiej – także od 1 lipca – Mówiliśmy o tym, ze komunikacja nie ruszy od 1 lipca i mieliśmy rację. Działa ona szczątkowo, natomiast cała komunikacja funkcjonuje źle, a ceny biletów mimo to wzrastają. My głosowaliśmy przeciwko tej uchwale – podkreślał Wilk.

Jerzy Wilk, poproszony dziś przez dziennikarzy o wskazanie pozytywnych stron programu kontrkandydatki, Elżbiety Gelert, odpowiedział, że to elblążanie zadecydują o tym, kto ma lepszy program – Ja nie zajmuję się analizą programu mojej konkurentki, nie mam na to czasu i jestem skupiony na naszym programie wyborczym i kampanii – mówi Jerzy Wilk.
 
AS

Oceń tekst:

Ocen: 31

%54.8 %45.2


Komentarze do artykułu (62)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +16
  ~ Praca dla Elbląga
  Czwartek, 27.06

  Panie Wilk, życzę Panu sukcesu dla dobra mieszańców Elbląga ale wiem, że uchwały śmieciowej Pan nie zmieni, przetargi na obsługę śmieciową Pan Komisarz PO rozstrzygnął i umowy podpisane także przez najbliższe dwa lata nic Pan ani rada w tej sprawie nie zrobi. Poza tym na mieście już głośno, że zamierza Pan wyciąć z Urzędu Miejskiego około 100 osób mam nadzieje, że skupi się Pan na fatycznych działaniach uzdrawiających finanse i nie zacznie Pan swoich rządów tak jak odwołany prezydent niszcząc dobrze pracujących urzędników.

 2. 2
  --11
  ~ tomasz w.
  Czwartek, 27.06

  Jerzy Wilk: " Przedstawiliśmy konkretny program rozwoju naszego miasta: budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną, który przyczyni się do rozwoju portu, stworzy nowe miejsca pracy w Elblągu, ściągnie inwestorów i da szanse na to, by wykształcenie, młodzi ludzie przestali stąd wyjeżdżać za pracą do Wielkiej Brytanii czy Irlandii To ma byc konkretny program rozwoju miasta??? To plan co moze powstac za 10 lat, ale pan Wilk nie ma programu na nastepne miesiaca i lata. Nigdzie w programie nie ma jak pan Wilk chce pomoc elblaskim i obcym przedsiebiorca, zeby ci tworzyli nowe miejsca pracy. Niestety jego slowa to czysta propaganda.Obawiam sie ze ten pan jeszcze bardziej zniszczy Elblag...

 3. 3
  --12
  ~ wiza
  Czwartek, 27.06

  PiS jak zwykle, w swoim świecie, nie czytają a swoje wiedzą. Obmawiają, wyśmiewają wszystkich, a w niedzielę do komunii. Panie Wilk a kto miał miał być, jak nie były prezydent i dyrektor od inwestycji na wmurowaniu kamienia węgielnego, przecież jak pisano na portalach pan Wilk był przeciwny rozbudowie Ogrodów. Obok pani Gelert był pan Penkalski posłowie konkurenci, ale to jest kultura panie kandydacie Wilk.

 4. 4
  +9
  ~ PiSie życie
  Czwartek, 27.06

  to obok Pani Gelert był? Wiemy kto widzimy :) http://info.elblag.pl/galeria,2244,5,59,Kamien-wegielny-pod-rozbudowe-CH-Ogrody-juz-wmurowany.html#szlak

 5. 5
  +18
  ~ WYBORCA
  Czwartek, 27.06

  Pani lub Panie redaktor A.S. Czy może Pan(i) wskazać mi program Pani Gelert. W żadnym z dostępnych mi materiałów wyborczych nie natrafiłem na niego. Być może tylko przedstawiciele mas mediów go otrzymali skoro o nim wspominają.

 6. 6
  +9
  ~ zez
  Czwartek, 27.06

  uważam ,że naprawdę warto zaglosować na Jerzego Wilka , przynajmniej nie będziemy mieli dylematu za 1,5 roku .Ja tu nie widzę żadnego programu poza przekopaniem Mierzei ,która jest na terytorium województwa pomorskiego .W latach 1990- 94 Elblągiem rzadzil ludzie z tego środowiska , warto spróbowac jeszcze raz , choć na krotko . Tylko proszę o przedstawienie szerszego programu , by nie bylo niespodzianki . bo trudno glosować z samej sympatii nie wiedząc ,co przyszły prezydent mysli naprawdę o rozwiazaniach komunikacyjnych , walce z bezrobociem , budownictwie jednorodzinnym , Modrzewinie , Terkawce , zabudowie Starówki , Wyspy Spichrzów , Sródmieścia , miejscach parkingowych ,Radiu El , zarzadzanym przez PiS ,elbląskiej kulturze , sporcie , co chce zrobić by żyło nam się w tym mieście lepiej

 7. 7
  +10
  ~ leniwce z UM
  Czwartek, 27.06

  przede wszystkim panie WILK nie kręcić lodów jak POprzednicy tylko troska o miasto i mieszkańców bo to my wybieramy i my utrzymujemy...nie tnie się gałęzi na której się siedzi , nie prawda ?....bo inaczej znów referendum ,zobaczymy komu się znudzi ...pokładam w panu nadzieje na lepsze jutro ....

 8. 8
  --26
  ~ EBramis
  Czwartek, 27.06

  ale nędza kilka ogólników i jest program wyborczy. Pokrzykiwanie i do następnych wyborów ale nędza kilka ogólników i jest wielki program PiS.

 9. 9
  +9
  ~ leniwce z UM
  Czwartek, 27.06

  i jeszcze jedno może się czepiam ...ale to logo to mi ma zastąpić nasz herb ! w końcu nie ma czego się wstydzić ,a nie ten ślimaczek...może to jeszcze da się zwrócić te szmatki kolegom grzecha

 10. 10
  +21
  ~ tylko PIS
  Czwartek, 27.06

  Brawo!!!!! macie mój głos i całej mojej rodziny. Jestem jedną ze skrzywdzonych przez decyzje buca Soi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.