Wtorek, 7.04.2020, Imieniny: Donata, Herman, Rufin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Donald Tusk: Start pani Elżbiety Gelert jest obciążony niepowodzeniem poprzedniej ekipy

21.06.2013, 13:45:35 Rozmiar tekstu: A A A
Donald Tusk: Start pani Elżbiety Gelert jest obciążony niepowodzeniem poprzedniej ekipy
fot. Majka Brejdak

Wizyta premiera w naszym mieście rozpoczęła się  spotkaniem z pracownikami Szpitala i dziennikarzami. - W ten piątek będę spotykał się w różnych miejscach w Elblągu z takim serdecznym przekonaniem, że ta kandydatura jest bez pudła, bez ryzyka - zaznaczał premier. - Mam nadzieję, że swoją obecnością nie zaszkodzę tak świetnej kandydatce.

Plejada polityczny gwiazd przewinęła się przez Elbląg w ciągu ostatnich kilku tygodni. Niektórzy politycy kilkukrotnie odwiedzili nasze miasto. Jednak wśród licznych konferencji zaledwie trzy organizował Komitet Platformy Obywatelskiej. - Wszyscy, którzy wątpili w to, że Platforma Obywatelska, a przede wszystkim szef Platformy mnie popiera, w tej chwili mają dowód na to, że tak właśnie jest - mówiła Elżbieta Gelert. - Poprosiłam pana premiera, bo chciałam pokazać i pochwalić się tym, co w tej chwili dla nas, dla szpitala jest najważniejsze, czyli właśnie ten blok. Pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej wykorzystujemy dobrze, a nawet bardzo dobrze. To, co Państwo widzicie za nami to jest inwestycja, która kosztuje 57 mln zł, z czego Unia wydatkowała około 68 procent.

Podczas konferencji padło pytanie, czy wizyta premiera w Elblągu na dzień przed ciszą wyborczą nie jest spowodowana strachem przed przegraną, która miała już miejsce w Rybniku. - Dla bojących się nie ma miejsca w polityce, oni przegrywają na starcie - zaznaczył Donald Tusk. - Trzeba mieć determinację, odwagę i trzeba wiedzieć czego się chce i wtedy możliwa jest wygrana. Jeśli ktoś się boi to niech nie zawraca ludziom głowy. Na pewno strach czy obawa nie są tutaj motywacją. Nie mam żadnych wątpliwości, że Elbląg zasługuje na koncentrację i uwagę. Mi zależy na tym szczególnie, bo mam powód do osobistych wyrzutów sumienia, że nie potrafiłem przypilnować tej ekipy, która rozczarowała tak wielu elblążan, chociaż prawdopodobnie te oceny nie zawsze będą jednoznaczne. I zależy mi bardzo na Elblągu, na każdym polskim mieście, bo jestem premierem. A poza wszystkim nikt nie lubi przegrywać. Ja też nie lubię przegrywać i będzie mi zależało na tym, by pani Elżbieta Gelert wygrała.

Czy porażka w Elblągu będzie porażką na szczeblu krajowym? - Każda porażka boli, a każde zwycięstwo cieszy . To, co najważniejsze w mojej ocenie to to, żeby elblążanie nie byli po roku, jak będą wybory ponowne, już w tym normalnym, kadencyjnym czasie, żeby nie żałowali ponownie swego wyboru - dodał Donald Tusk. - Warto jednak pamiętać, że zawsze jest powodem do rozżalenia czy smutku, czyli w referendum prezydenta Elbląga jest też ilustracją tego, jak dobrym pomysłem były bezpośrednie wybory. Władza jest rzeczywiście w rękach obywateli.

Według dzisiejszego sondażu „Rzeczypospolitej”, 26 procent może uzyskać Jerzy Wilk - kandydat Prawa i Sprawiedliwości, a Elżbieta Gelert 16 procent. - Ja muszę być odporny na sondaże - stwierdził  Donald Tusk. - Niektórzy nie wytrzymują presji, szczególnie, kiedy mają wysokie sondaże i tak też chyba było w Elblągu, więc warto się do tego wreszcie przyzwyczaić, że łaska pańska na pstrym koniu jeździ, a panem w tym wypadku są wyborcy. Bardzo się cieszę, że pani Elżbieta Gelert, której polityka nie jest żywiołem, tylko pomaganie ludziom,  w tych sondażach jest wśród liderów. To oznacza, że jest sprawiedliwość na niebie i ziemi. Zdaję sobie sprawę z tego, że ona dźwiga brzemię tego, co zdarzyło się w referendum. Start pani Elżbiety Gelert jest obciążony niepowodzeniem poprzedniej ekipy więc tym bardziej podziwiam jej odwagę i determinację. Nawet, jeśli PO dziś nie zachwyca wszystkich mieszkańców Elbląga, to pani Elżbieta Gelert ma tyle własnych atutów, że ma realną szansę wygrać.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 10

%30.0 %70.0


Galeria / Donald Tusk w Elblągu ( zdjęć 21 )
Dodano: 2013-06-21 | fot. Majka Brejdak
0

Komentarze do artykułu (15)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ o
  Piątek, 21.06

  A jednak zaszkodziłeś.

 2. 2
  --2
  ~ koko
  Piątek, 21.06

  Dobrze że Premier dziś osobiście postanowił wesprzec Pania E Gelert. Mam nadzieję że w poniedziałek po mwyborczej niedzieli nie obudzę sie ze świadomością że rozpoczyna sie w Elblagu socjalna epoka rozdawania tego co jeszcze zostało w imie obietnic wyborczych .

 3. 3
  +7
  ~ leniwce z PO
  Piątek, 21.06

  Start pani Gelert jest obciążony niepowodzeniem całego PO ,tych na Wiejskiej też !!!! Lisek chytrusek pakuj się i wypier....!!!

 4. 4
  --4
  ~ koko
  Piątek, 21.06

  Do leniwca z PO. Czy twoja frustracja to obciążenie dziedziczne czy tylko chwilowa niedyspozycja?

 5. 5
  +4
  ~ leniwce z PO
  Piątek, 21.06

  Tak mi zostało po akcji PO "4x TAK" wtedy kłamali poraz pierwszy ....i tak już kłamią do dziś ...to nie flustracja tylko troska o przyszłość nastepnych pokoleń.

 6. 6
  +3
  ~ stoklosy
  Piątek, 21.06

  Widzialem w telewizji napis KLAMCA. za plecami Tuska. Ten czlowiek klamie rano,w dzien wieczorem i w nocy. To kiedy on spi ,ze o grze w pilce nie wspomne?

 7. 7
  +2
  ~ emeryt
  Piątek, 21.06

  W naszym kraju nadal obowiązuje system komunistyczny , wmawiamy , opowiadamy i na siłę wpychamy do KORYTA SWOJE PROSIACZKI .

 8. 8
  0
  ~ emeryt
  Piątek, 21.06

  Dziś na terenie Wojewódzkiego Szpitala naPLACU wygłaszał prelekcje słynny piłkarz DONALD TUSK . Nie mogłem być osobiście , bo byłem na zabiegach , a on na mnie nie poczekał tylko podobno poszedł się badać , czy nie ma skleroze i jak wygląda noga po upadku PLATFORMY , Opowiadał ,że jest to najlepszy szpital w POLSCE i na pewno tu mówił prawdę , gdzie jemu mało się zdarzają takie słowa .Póżniej prawdopodobnie była stypa w Wyższej Szkole Zawodowej i koniec wizyty w ELBLĄGU . Nowaczyk stracił markę u swego szefa dożywotnio.!!

 9. 9
  +2
  ~ tomi
  Piątek, 21.06

  rudzielcu ale masz falszywy ...... kazde twoje slowo w ........... sie obraca takiego oszusta nigdy niewidzialem

 10. 10
  +1
  ~ leniwce z PO
  Piątek, 21.06

  Gościu kłamie szybciej niż oddycha ......ta gnida jest na usługach Merkel i Putina ...czwarty rozbiór Polski !@!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.