Piątek, 1.07.2022, Imieniny: Halina, Marian, Klarysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

Obietnice wyborcze Jarosława Kaczyńskiego: o przekopie Mierzei, likwidacji Straży Miejskiej i realizacji polskich interesów

21.06.2013, 08:08:47 Rozmiar tekstu: A A A
Obietnice wyborcze Jarosława Kaczyńskiego: o przekopie Mierzei, likwidacji Straży Miejskiej i realizacji polskich interesów
fot. Monika Skowrońska

Na spotkanie z mieszkańcami Elbląga przyjechał Jarosław Kaczyński. Przy Przystani Żeglugi Elbląsko-Ostródzkiej, lidera partii PiS przywitało około 300 elblążan, żywo reagując na jego słowa. W czasie wystąpienia Jarosław Kaczyński mówił o przekopie Mierzei, atutach Jerzego Wilka i nadziejach na zmianę charakteru władzy. 

Przed spotkaniem z mieszkańcami, lider partii PiS, złożył wizytę rodzicom, zastrzelonego w czasie wydarzeń grudniowych, Zbyszka Godlewskiego. Pracownik stoczni gdyńskiej stał się symbolem ofiar Grudnia ’70. A jego historię opisał Krzysztof Dowgiałło w książce, w której pisze o młodym mężczyźnie pod pseudonimem  Janka Wiśniewskiego , niesionym na drzwiach ulicami miasta. 

 
Jerzy Wilk w czasie spotkania, gratulował elblążanom przeprowadzenia skutecznego referendum, czego wynikiem było odwołanie panującego w tym czasie Prezydenta, Grzegorza Nowaczyka i Rady Miasta. – To elblążanie, 14 kwietnia odwołali te nieudolne władze PO i chwała wszystkim za to – mówi Jerzy Wilk.
 
Wyjątkowo żywo, zgromadzona publiczność zareagowała na wymieniane przez kandydata postulaty programu wyborczego. – Będą miejsca pracy, inwestycje, zmniejszymy czynsze, obniżymy ceny biletów komunikacji miejskiej, zlikwidujemy Straż Miejską – mówi kandydat na Prezydenta Elbląga. – W naszym programie najważniejszą rzeczą jest przesmyk żeglugowy przez Mierzeję. To nie prawda, że musimy pytać Rosjan o zgodę, Radosław Sikorski opowiada bajki – dodaje. W czasie spotkania Jarosław Kaczyński podpisał list intencyjny w sprawie rozbudowy portu i kanału przez Mierzeję Wiślaną.
 
Namawiając do oddania głosów na Jerzego Wilka, głos zabrał Jarosław Kaczyński, którego, jak twierdzi drugim po Warszawie, ukochanym miastem jest Elbląg. – To miasto pewnego paradoksu, od dwudziestu paru lat przeżywa trudny czas. Wysokie bezrobocie, upadające zakłady pracy, krótko mówiąc to wszystko składa się na permanentny kryzys – mówi Jarosław Kaczyński. – Elbląg, to jest także miasto wielkiej szansy – dodaje. 
 
Podkreślając nieudolność obecnej władzy Platformy Obywatelskiej, Jarosław Kaczyński obiecał elblążanom zmiany. – To miasto, ten region może być inny, nieporównanie lepszy, zamożniejszy. Z dużo mniejszą ilością bezrobotnych, może w ogóle bez bezrobotnych – mówi lider PiS. 
 
Do obietnic o przekopie Mierzei, doszły kolejne, o włączeniu Elbląga do województwa pomorskiego. – Na bardzo nieodległym kongresie PiS, będziemy podnosili sprawę demokracje bezpośredniej, (…) będziemy szli w tym kierunku, by obywatele mogli w wielu sprawach decydować wprost. I jeśli w kolejnym referendum, obywatele tego miasta zdecydują, że chcą być w innym województwie, to to zostanie zrealizowane – mówi Jarosław Kaczyński. 
 
Uśmiechów, uścisków dłoni i klepania po ramieniu nie było końca. Jak twierdzi Adam Hofman, rzecznik prasowy PiS, wybory w Elblągu to tylko papierek lakmusowy w czekających nas wyborach parlamentarnych. Wyniki poznamy już w niedzielę, a do tego czasu, czekamy na resztę gwiazd z Warszawy, które odwiedzą miasto przed zbliżającą się w piątek o północy, ciszą wyborczą. 
Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 7

%57.1 %42.9


Galeria / Jarosław Kaczyński w Elblagu ( zdjęć 20 )
Dodano: 2013-06-21 |  fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (23)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ oko
  Piątek, 21.06

  Ależ ochronę za 1000000 ma ten pokurcz. Butem z łatwością można by było trafić, ale ... szkoda buta.

 2. 2
  +1
  ~ rozbawiony
  Piątek, 21.06

  To kto startuje na prezydenta naszego miasta-Wilk czy obiecujący cuda,cuda i tylko cuda Kaczyński? Czyżby pan Wilk miał być tu tylko pacynką albo oglądać go będziemy jedynie w laptopie prezesa PIS-u?

 3. 3
  --9
  ~ MIchał
  Piątek, 21.06

  Głosuj na KWW Naszą Partią Jest Elbląg,

 4. 4
  --1
  ~ bezpartyjny
  Piątek, 21.06

  zagłosuję na PO i Panią Gelert. WSZYSCY pozostali kandydaci opowiadają takie głupoty, że słuchać niemiło: darmowa komunikacja miejska, obniżka czynszów o 50% a teraz GŁÓWNY OBIECYWACZ który wybudował już w Polsce 3 000 000 obiecał, że przekopie mierzeje i spowoduje że w Elblągu bezrobocie będzie w skali 0%. A to Platforma obniżyła ceny gazu, które za rządów pisu z powodu polityki konfrontacji- Putin podniósł niebotycznie a to Platforma obniża od 1 lipca ceny energii elektrycznej. To Tusk ograł Unię Europejską na 530 miliardów złotych dla Polski. To Tusk chce odciąć partie polityczne od dotacji. pis się nie zgodzi nigdy na to. Za co Hoffman balowałby nawalony na elbląskiej starówce ?! Głosuje na PO ! Moi znajomi też !!!

 5. 5
  --1
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 21.06

  Jerzy Wilk na prezydenta

 6. 6
  +8
  ~ ss
  Piątek, 21.06

  za Tydzień gdyby PiS wygrał zapomni o Elblagu

 7. 7
  +6
  ~ Jonas
  Piątek, 21.06

  Rządy PO to porażka dla Elbląga. Owszem, pomimo ostatniego spadku popularności, wciąż wydają się najmniejszym złem wśród wszystkich partii, ale sposób prowadzenia ich polityki to marginalizowanie miast takich jak Elbląg. To miasto zostało ud*pione 15 lat temu i dopóki nie wydarzy się jakaś istotna zmiana dla Elbląga dalej będziemy się toczyć na dno. Tutaj nie wystarczą już tylko "stabilne i spokojne rządy" czy np. inwestycje drogowe. To musi być duży, konkretny pomysł na lata! PO nie ma kompletnie żadnej propozycji dla Elbląga. Dlatego wolę oszołomów z PiS - obiecują gruszki na wierzbie ale przynajmniej wywrócą ten chory, obecny stan. Zresztą oni zawsze byli za przekopem a za ich rządów sprawa szła do przodu. Tusk natomiast jasno mówi że się nie opłaca.

 8. 8
  --3
  ~ Mam na imię Grażyna,
  Piątek, 21.06

  na drugie mi Teresa.Głucho wszędzie, ciemno wszędzie ....oj, co to będzie? Nie z Elblągiem .... ze mną!

 9. 9
  0
  ~ wawa
  Piątek, 21.06

  Dlaczego publikuje sie obietnice PIS-owców, przecież to jest sprzeczne z prawem. obiecanki cacanki aby się dorwać do władzy a potem mają nas gdzieś, sprawa przekopu dlaczego została zapomniania, została zapomniania bo to jest wielka bzdura i jakieś chore urojenia nie po to aby Elblągowi było lepiej tylko żeby dokopać Ruskim, żałosny program, a skąd na to kasa to już się milczy, fe, fe, wstyd

 10. 10
  --5
  ~ GOŚĆ
  Piątek, 21.06

  PIS GŁUPOTY OPOWIADA MIERZEI NIE PRZEKOPIE BO TO ZA DUŻE KOSZTY I TO NAM TERAZ JST NIE POTRZEBNE OBIECYWALI TEŻ TO WCZEŚNIEJ A JAK DOSZLI DO WŁADZY TO NAS OLALI MIELI SWÓJ CZAS I NIE WYKORZYSTALI TEGO DOŚĆ RZĄDÓW KŁAMCZUCHÓW I OBŁUDNIKÓW PIS DO W=WKI NIECH SPŁYWA

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0763318538666