Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY 2013

KWW Witolda Wróblewskiego przedstawia swój program "w pigułce"

18.06.2013, 19:16:02 Rozmiar tekstu: A A A
KWW Witolda Wróblewskiego przedstawia swój program
fot. Monika Skowrońska

Na dzisiejszej konferencji prasowej, zorganizowanej w Hotelu Arbiter 18 czerwca, KWW Witolda Wróblewskiego przedstawił najważniejsze założenia programowe dotyczące kilku priorytetowych kwestii w naszym mieście. W spotkaniu głos zabrali członkowie Komitetu ubiegający się o głosy mieszkańców do Rady Miasta. 

Na początku głos zabrał kandydat na Prezydenta, Witold Wróblewski. - Chcę powiedzieć, że przede wszystkim stawiamy na ustabilizowanie budżetu miasta i to dla nas priorytet. Druga sprawa jest związana z inwestycjami. Najważniejszą sprawą jest przyjęcie strategii wieloletniego planu inwestycyjnego, z którego będą wynikały konkretne przedsięwzięcia związane z UE – mówi Witold Wróblewski. - Chcę podkreślić, że to powinno być ukierunkowane pod kątem następnej perspektywy, czyli możliwości pozyskania funduszy z UE. 

 
Kandydat podkreślał, że Elbląg jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. - Wszyscy, którzy mają do czynienia z realizacją inwestycji, wiedzą, że opracowanie dokumentacji, przygotowanie przetargu i zrealizowanie, to nie jest okres jednego roku. Za rok i trzy miesiące będą kolejne wybory, dlatego opieramy się na wiedzy i doświadczeniu – mówi Witold Wróblewski. 
 
Pierwszym tematem poruszanym w czasie konferencji, był temat sportu, który omówił Bogusław Milusz. – Chcemy udostępniać miejskie obiekty sportowe, hale, boiska na potrzeby mieszkańców i wspierać działania pro-sportowe oferując stypendia dla wybitnych sportowców. Wprowadzimy dużą ilość zajęć rekreacyjnych i rozbudujemy infrastrukturę sportową – mówi kandydat na radnego. 
 
W sprawie elbląskiej oświaty głos zabrał Edward Pietrulewicz. – Chcę uspokoić wszystkich nauczycieli, inwestycja w człowieka to inwestycja najlepsza z możliwych – mówi jeden z członków KWW Witolda Wróblewskiego. – Przy przedszkolach otworzymy po jednym oddziale żłobkowym. Do szkół podstawowych chcemy przeprowadzić oddziały zerowe (pięcio- i sześcio-latki), ze względu na niż demograficzny. Mamy zamiar zagospodarować miasteczko przy ul. Saperów, tam utworzyć Centrum Egzaminacyjne, aby uczniowie techników mogli zdawać egzaminy państwowe – tłumaczy Edward Pietrulewicz. 
 
W swoim programie KWW Witolda Wróblewskiego ma pomysł na gospodarkę komunalną. – Największym problemem jest polityka fiskalna, czyli m.in. opłaty komunalne, media czy opłaty parkingowe, dlatego poziom opłat powinien być dostosowany do zarobków mieszkańców - mówi Józef Hytry. 
 
O przedsiębiorczości mówiła Monika Prażak-Michałowska. – Zależy nam na tym, aby utworzyć Elbląski Obszar Rozwoju, wraz z instrumentami wsparcia, rozwoju innowacyjności i przedsiębiorczości. Chcemy tworzyć przyjazne otoczenie na rzecz wzrostu i konkurencyjności, zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorstw – mówi kandydatka do RM. - Zależy nam na wzmocnieniu form finansowania z UE i efektywne pozyskiwanie inwestorów. 
 
Służba Zdrowia, była ostatnim tematem poruszanym na spotkaniu. – Istnieje potrzeba modernizacji zasobów szpitalnych i oddziałów – mówi Lech Cylkowski. – Planujemy skoncentrować usługi medyczne w jednym miejscu, miasto ma niezłą bazę szpitalną, bazę lokalowa i kadrową. Dlatego modernizacja szpitali pozwoli realizować ten program. 
 
KWW Witolda Wróblewskiego stawia na konsultacje społeczne, ale również chce stawić czoła problemom z jakimi boryka się nasze miasto. Do tego celu, komitet chce dołożyć wszelkich starań, aby jak najwięcej środków pozyskać z funduszy Unii Europejskiej i za ich pomocą wspomóc rozwój miasta. 
 
Marta Kierszka

Oceń tekst:

Ocen: 6

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 10 )


Komentarze do artykułu (36)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --7
  ~ bystry
  Wtorek, 18.06

  czyli napchajmy kieszenie kolesi jak za heńka

 2. 2
  --12
  ~ wykształcony40+
  Wtorek, 18.06

  facet powiązany z komuchami ja popieram EKO, ale polecam głosowanie na komitety nie powiązane z politykami, choć w pierwszej turze , a potem jak zwykle będziemy wybierać między odrą a inną zarazą ....... a może i nie może przejdzie ktoś niepolityczny

 3. 3
  +6
  ~ elblążanin
  Wtorek, 18.06

  w końcu jeden kandydat mówi prawdę o stanie finansowym miasta. Do tego ma wiedzę jak uratować nasze miasto i postawić na tory do jazdy naprzód. Pan Witold Wróblewski ma mój głos.

 4. 4
  --1
  ~ Elblążanin
  Wtorek, 18.06

  I na niego oddam swój głos; Okręg 3 miejsce 1

 5. 5
  +6
  ~ kasia
  Wtorek, 18.06

  obawiam się o losy miasta jeśli dostanie się w ręce laików. Szczególnie , gdy jest tak mało czasu. Jeśli nie chcemy, by za parę miesięcy wszedł do miasta kolejny komisarz , a wiele na to wskazuje, to wybierzmy Wróblewskiego. Bez politycznego pieniactwa, spokojnie , z determinacją i wiedzą niech wyprowadzi Elbląg na prostą. Wiem, że mieszkają w Elblągu mądrzy ludzie i mimo, że nigdy nie odmówię mądrości p. Gelert czy p. Nowakowi, to jestem pewna , że tylko doświadczony i z praktyką człowiek da radę wydobyć to miasto z potwornego bałaganu.

 6. 6
  +5
  ~ mirekstworek
  Wtorek, 18.06

  Ja też oddam głos na pana Wróblewskiego, w ciągu tego roku będzie mógł pokazać dobre strony działania na rzecz Elbląga i jego mieszkańców. Jeżeli się nie sprawdzi to nie dostanie kolejnego mojego zaufania. Proszę skończcie z wyzywaniem, przyrównywaniem. Ja traktuję ten komitet jako bezpartyjny, który już wie jak należy pracować w urzędzie i mam nadzieję, że będzie pracować z poświęceniem i tak jakby pracowali dla siebie.

 7. 7
  --1
  ~ popis
  Wtorek, 18.06

  prawdziwa liga emerytów po balkoniku i do "Niezapominajki" wasz czas już był

 8. 8
  --5
  ~ popis
  Wtorek, 18.06

  prawdziwa liga emerytów po balkoniku i do "Niezapominajki" wasz czas już był

 9. 9
  +1
  ~ marysia
  Wtorek, 18.06

  Kasiu, zgadzam się z Tobą w zupełności. To przede wszystkim człowiek pracowity, skromny, i mający ogromne doświadczenie w zarządzaniu samorządem, finansami publicznymi. Miastu dzisiaj jest potrzebny gospodarz, fachowiec, a nie ktoś, kto będzie uczył się zarządzać miastem. Wierzę, że mieszkańcy dokonają rozsądnego wyboru.

 10. 10
  +2
  ~ wiza
  Wtorek, 18.06

  Może i pan kandydat Wróblewski wie co mówi, ale nie jest tą osobą która podoła wyzwaniom jakie czekają nasze miasto. Do 2010 r, a więc w latach prosperity - dwie kadencje jako wiceprezydent - nic a nic w Elblągu się nie działo. To były lata można powiedzieć stracone. No i doradcy powtarzający, że zrobią to czy tamto, to jest realizowane. Boiska udostępnione, zajęcia rekreacyjne są prowadzone. Ciekawi mnie plan rozbudowy infrastruktury sportowej - hala ul. Grunwaldzka i ul.Karowa, aby spełniały warunki do rozgrywania zawodów sportowych - którymi kandydat się chwali.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.