Sobota, 3.12.2022, Imieniny: Franciszek, Hilary, Ksawery
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

15 lat za zabójstwo bezdomnej kobiety. Zapadł wyrok dla mordercy pani Maryli

27.04.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
15 lat za zabójstwo bezdomnej kobiety. Zapadł wyrok dla mordercy pani Maryli

Bezdomna Maryla zginęła po brutalnym ataku młodego, pijanego mężczyzny. Jej zabójca został skazany na 15 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny. 

 

 

Przypomnijmy. W nocy z 30 czerwca na 1 lipca 2020 roku bezdomna pani Maryla padła ofiarą brutalnego ataku, w wyniku którego straciła życie. Zwłoki kobiety, na terenie przy skrzyżowaniu al. Tysiąclecia i ul. Rycerskiej, znalazł rano przypadkowy przechodzień.  - Okoliczności tego przestępstwa są drastyczne. Kobiecie zadano wiele ciosów. Bito ją po głowie, klatce piersiowej. W efekcie tych obrażeń - sprawca najpewniej, gdy zadawał ciosy klęczał poszkodowanej na klatce piersiowej - kobieta się udusiła - informował w maju 2021 roku prokurator Sławomir Karmowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu.

 

 

O dokonanie zabójstwa oskarżono 27-letniego Kamila D. Nie był on wcześniej karany, a w momencie zdarzenia pracował w jednej z elbląskich restauracji. Mężczyzna sam zgłosił się na policję, mówiąc, że "nie jest dokładnie pewny, co się stało, ale wydaje mu się, że chyba kogoś zabił". Podczas wydarzeń tragicznej nocy miał być pijany. 

 


Proces mężczyzny, przed Sądem Okręgowym w Elblągu, ruszył w czerwcu 2021 roku. Podczas pierwszej rozprawy i przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do winy. 

 

 

Nie wiem, czy zabiłem. Do tej pory nie wiem, czy to zrobiłem. Wiem tylko, że tam była kobieta i jakiś starszy facet. Ja tej kobiety nie znałem, więc nie miałem powodu zabijać. Przez ostatnie dziesięć miesięcy przypomniałem sobie, że wracając ze stacji benzynowej, wszedłem za żywopłot zrobić siku. Tam leżało dwoje bezdomnych. Podszedłem do nich i powiedziałem, że może poszliby do noclegowni. Wtedy mężczyzna wstał i zaczął do mnie przeklinać. Ja go pierwszy uderzyłem. Pięścią w twarz. Ta kobieta złapała mnie z tyłu, więc uderzyłem ją z łokcia w brzuch lub w żebra, nie pamiętam. Może jeszcze ją kopnąłem. Dalej już nie pamiętam. Dostałem białej gorączki. (...) Po alkoholu łatwiej mnie wyprowadzić z równowagi

 

- mówił przed sądem.

 

Sąd uznał Kamila D. winnym popełnienia zabójstwa. Wyrok w tej sprawie zapadł w połowie kwietnia. 

 

W sprawie przeciwko Kamilowi D., oskarżonemu z art. 148 § 1 kodeksu karnego o zabójstwo bezdomnej na ul. Rycerskiej w Elblągu 14 kwietnia zapadł wyrok skazujący na karę 15 lat pozbawienia wolności. Obecnie trwa sporządzanie jego uzasadnienia na wnioski złożone przez obrońcę oskarżonego i prokuratora

 

- informuje sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Hoko
  Środa, 27.04

  Proszę o pomoc w identyfikacji obrazu w Elblągu z samego początku roku szkolnego w dniu dzisiejszym.

 2. 2
  +1
  ~ 123
  Czwartek, 28.04

  Niedługo za zabójstwo nie będzie kary, 15 lat ? to jest wyrok? skandal !!

 3. 3
  0
  ~ Uuu
  Czwartek, 28.04

  Pokazać twarz tego zwyrola

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1217868328094