Poniedziałek, 5.12.2022, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Śmierć w elbląskim areszcie. O północy koledzy z celi złożyli mu życzenia, na apel już nie wstał

21.04.2022, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Śmierć w elbląskim areszcie. O północy koledzy z celi złożyli mu życzenia, na apel już nie wstał
Fot. pexels.com/@kindelmedia

Śmierć w elbląskim areszcie śledczym. Kilka godzin wcześniej 44-latek obchodził urodziny, rano już nie wstał na apel. Mężczyzna odbywał długoletni wyrok za ciężkie przestępstwo przeciwko zdrowiu. Na wolność miał wyjść w 2027 roku. Przyczyny jego zgonu jeszcze nie są znane. Śledztwo w tej sprawie trwa. 

 

Prokuratura Rejonowa w Elblągu bada sprawę śmierci jednego z osadzonych w Areszcie Śledczym w Elblągu. Zmarły to 44-latek, który jak informuje prokuratura, "przebywał w areszcie w związku z odbywaniem orzeczonej wobec niego na początku lat 2000-nych kary pozbawienia wolności za dopuszczenie się popełnienia ciężkiego przestępstwa przeciwko zdrowiu, której koniec przypadał na 2027 rok" .

 

Do dramatycznego zdarzenia doszło w nocy 2 kwietnia. Jeszcze o północy mężczyzna świętował urodziny, współosadzeni złożyli mu życzenia. Rankiem 44-latek już nie wstał na apel, co zaniepokoiło jego kolegów z celi. Okazało się, że nie można mu już pomóc. Osadzony zmarł. Na miejsce wezwano prokuratora i grupę dochodzeniowo-śledczą z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. 

 

PR w Elblągu 4 kwietnia wszczęła postępowanie przygotowawcze w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci mężczyzny ( o czyn z art. 155 kodeksu karnego). Na razie jednak nie udało się ustalić, co spowodowało śmierć mężczyzny. W celi nie znaleziono żadnych zakazanych substancji czy niedozwolonych przedmiotów. Na jego ciele nie stwierdzono obrażeń czy też śladów mogących sugerować, że do jego zgonu przyczyniły się osoby trzecie. W celi nie znaleziono żadnych zakazanych substancji czy niedozwolonych przedmiotów.

 

Prokurator PR w Elblągu przeprowadził procesowe oględziny zwłok zmarłego osadzonego na miejscu ich znalezienia, z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej. W trakcie tych czynności nie zostały ujawnione na zwłokach zmarłego jakiekolwiek widoczne obrażenia ciała mogące stanowić ślady lub też świadczyć o stoczonej przez niego walce, podejmowanej przez niego obronie lub też stosowanej wobec zmarłego przemocy

 

- informuje Jan Hrybek, Prokurator Okręgowy w Elblągu. 

 

Śledczy przesłuchali również 9 mężczyzn, którzy przebywali ze zmarłym w tej samej celi. Nie ustalono, aby między nimi a 44-latkiem dochodziło do jakichś konfliktów. Wręcz przeciwnie, jak informuje prokuratura, z ich zeznań wynika, że między nimi panowała zgodna i przyjazna atmosfera. 

 

Przeprowadzono także sekcję zwłok mężczyzny. Wstępne wyniki na razie udzieliły odpowiedzi na pytanie o przyczyny zgonu. Więcej światła na tę sprawę mogą jednak rzucić szczegółowe badania m.in. na obecność w organizmie substancji psychoaktywnych.

 

W wyniku przeprowadzonych oględzin zewnętrznych oraz otwarcia zwłok pokrzywdzonego w sprawie z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej ustalono, że występowały u niego zmiany chorobowe. Przy czym w efekcie wykonania wyżej wskazanej czynności procesowej nie zostały ujawnione jakiekolwiek ewidentne zmiany chorobowe lub też innego rodzaju uszkodzenia mogące być przyczyną zgonu. Tak więc - według aktualnego stanu - prowadzone oględziny zewnętrzne oraz otwarcie zwłok pokrzywdzonego nie pozwoliły na ustalenie przyczyny oraz mechanizmu, które doprowadziły do jego zgonu. W tym zakresie niezbędnym jest uzyskanie protokołu z oględzin zewnętrznych oraz otwarcia zwłok wskazanego wyżej pokrzywdzonego wraz z opinią lekarską, co do przyczyny i mechanizmu, które ostatecznie doprowadziły do jego zgonu sporządzonych także w oparciu o uzyskane wyniki zarządzonych badań histopatologicznych oraz toksykologicznych

 

- wyjaśnia prokurator Jan Hrybek.

 

Śledczy dopiero po uzyskaniu szczegółowej opinii biegłego i ustaleniu przyczyny zgonu będą mogli zdecydować o dalszym kierunku postępowania. Do tematu wrócimy.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ DAxxx
  Czwartek, 21.04

  Fajne te "życzenia" musiały być :D

 2. 2
  +5
  ~ SPRAWIEDLIWY
  Czwartek, 21.04

  Kara wykonana przez współwięźniów z celi i wszystko na ten temat.

 3. 3
  --4
  ~ Kolo
  Czwartek, 21.04

  A według mnie to wcale nie jest tak że nic się nie widzi w tym samym czasie co to jest znak że powinienem Cię odwiedzić bo gdzie jest teraz to dopiero jest w stanie wsiąść do pociągu.

 4. 4
  +5
  ~ Czytelnik66
  Czwartek, 21.04

  Super, impeza w rocznice urodzin i życzenia w pierdlu. My za to płacimy z naszych podatków. Za pochówek też. Klawo jak cholera.

 5. 5
  --2
  ~ wuj stefan
  Czwartek, 21.04

  Urodziny na 10 osób w jednej celi .Zupełnie jak w krajach III Świata , a nie cywilizowanej Europie. Może pora trochę rozluznić polskie areszty i więzienia i uruchomić nowe . Przecież tyle budynków powojskowych w co drugim mieście Nie traktujmy więzniów jak bydło ,jak chciałoby PiS

 6. 6
  --4
  ~ Dzieci budaphrenu
  Czwartek, 21.04

  W zeszły roku przebywałem w tej placówce przez kilka miesięcy normalnych funkcjonariuszy SW jest dosłownie kilku reszta to klawisze rzeźnicy. P.S w europejskich więzieniach są cele 2 osobowe i tylko 2 osobowe Polsce daleko do Europy.

 7. 7
  +6
  ~ smutne
  Czwartek, 21.04

  Co za news z wioski Elbląg. Czy nie ma żadnych, pozytywnych informacji z wioski Elbląg? Co mnie obchodzi zjazd jakiegoś kryminała?

 8. 8
  +1
  ~ koliński nierób
  Czwartek, 21.04

  W końcu jakieś dobre wiadomości a nie jakieś ruskie FAK NEWSY

 9. 9
  +1
  ~ kkk
  Czwartek, 21.04

  do @smutne, przecież to twój tata, powinno cię to obchodzić.

 10. 10
  +4
  ~ mieszkanka
  Czwartek, 21.04

  Jednego darmozjada mniej

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.97479915618896