Wtorek, 24.11.2020, Imieniny: Flora, Jan, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Przywracanie dostępu do wymiaru sprawiedliwości

03.06.2020, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Przywracanie dostępu do wymiaru sprawiedliwości

Informuję, że po przerwie wymuszonej epidemią wywołaną wirusem COVID-19, w sądach okręgu elbląskiego wyznaczane są ponownie terminy rozpraw i posiedzeń jawnych także w tych sprawach, które nie miały statusu spraw pilnych w rozumieniu tzw. ustawy antycovidowej. W związku z tym sale rozpraw w sądach okręgu elbląskiego są sukcesywnie zaopatrywane w przesłony służące zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa epidemiologicznego osób uczestniczących w rozprawach i posiedzeniach jawnych.

 

Załączam przykładowe zdjęcia z sal rozpraw Sądu Okręgowego w Elblągu, wyposażonych w przesłony.

 

Korzystając z okazji wskazuję, że zarządzenia prezesów sądów, które regulujące zasady udziału w rozprawach, są zamieszczone na stronach internetowych sądów. Przewidują one w szczególności obowiązek dezynfekcji rąk i zasłaniania nosa i ust oraz zachowania bezpiecznej odległości od rozmówcy, jak również zalecenie unikania przebywania w grupach, czy przebywania więcej niż jednego interesanta w pomieszczeniach biurowych. Przewiduje się przy tym, że strony, uczestnicy postępowań sądowych i pełnomocnicy będą wpuszczani do budynków sądowych nie wcześniej niż na 15 minut przed planowanym terminem rozprawy lub posiedzenia jawnego.

Ponadto wszelka korespondencja wpływająca do sądów jest poddawana kwarantannie przez 48 godzin. W celu usprawnienia postępowań warto wobec tego zadbać, aby pisma kierowane do sądu przed terminem rozprawy lub posiedzenia, były składane z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyż nie będzie ich można składać bezpośrednio składom orzekającym.

 

Z poważaniem – Tomasz Koronowski

rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4223449230194