Wtorek, 24.11.2020, Imieniny: Flora, Jan, Roman
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Komunikat Sądu Okręgowego w Elblągu

16.03.2020, 12:04:11 Rozmiar tekstu: A A A
Komunikat Sądu Okręgowego w Elblągu

W uzupełnieniu komunikatu z 12.03.2020r. uprzejmie wskazuję, że informacje o tych rozprawach i posiedzeniach jawnych (w tym dotyczących odroczonego ogłoszenia orzeczeń), które się odbędą, tj. nie zostały odwołane, będą na bieżąco zamieszczane na stronach internetowych sądów okręgu elbląskiego. Informacje te będą miały charakter zanonimizowany, ale czytelny dla stron i innych uczestników danego postępowania, w szczególności będą zawierały sygnaturę akt sprawy. Wskazane jest zatem, aby w razie niedotarcia do strony (świadka, biegłego, itd.) informacji o odwołaniu rozprawy bądź posiedzenia jawnego, co powinno być regułą, przed udaniem się do sądu osoby te upewniły się, czy taka rozprawa bądź posiedzenie faktycznie się odbędzie.

 

Poniżej komunikat opublikowany 12 marca br......................................................

 

Uprzejmie informuję, że zarządzeniem Nr 24/2020 Prezesa Sądu Okręgowego w Elblągu z dnia 12 marca 2020r. ograniczono urzędowanie Sądu Okręgowego w Elblągu przez zniesienie wszystkich rozpraw i posiedzeń jawnych w okresie od 13 marca 2020r. do 31 marca 2020r., co nie dotyczy spraw pilnych, których katalog zostanie ogłoszony w terminie późniejszym. Zarządzenie to zostało zamieszczone na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Elblągu.

 

Ponadto osobnym zarządzeniem, również zamieszczonym na stronie internetowej Sądu Okręgowego, ograniczony został dostęp interesantów do tego Sądu. Podobne zarządzenia wydali także prezesi sądów rejonowych okręgu elbląskiego.

Wprawdzie sądy będą kierowały informacje indywidualne do osób, których miały dotyczyć zniesione rozprawy i posiedzenia jawne, jednak z uwagi na poszerzenie okresu objętego tym zniesieniem, nie do każdego zainteresowanego informacje te dotrą we właściwym czasie. Istotne byłoby zatem nagłośnienie opisanej kwestii w środkach masowego przekazu ze wskazaniem na celowość telefonicznego ustalania w sądach, czy dany termin rozprawy bądź posiedzenia jawnego jest aktualny.

 

Z poważaniem – Tomasz Koronowski

rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Wiktoria
  Poniedziałek, 16.03

  Nic nie ma stronie SO, a e-wokanda działa tylko w danym dniu, powinno się mieć dostęp do e-wokanda z wyprzedzeniem na kilka tygodni jak to sądach administracyjnych. Można też przekazać wiadomość przez portale sadu gov, większość stron na pewno z tego korzysta. O swoje prawa to krzyczą, o prawa innych nie dbają.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.637316942215