Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

65-latek oskarżony o stalking został uniewinniony

06.07.2018, 17:00:21 Rozmiar tekstu: A A A
65-latek oskarżony o stalking został uniewinniony

65-letni mieszkaniec jednej z podelbląskich miejscowości od początku powtarzał, że został niesłusznie oskarżony o stalking i uporczywe nękanie młodszej kobiety. Sąd przyznał mu rację. W piątek (6 lipca) mężczyzna został uniewinniony. Wyrok nie jest prawomocny.

Na początku ubiegłego roku na policję w Elblągu zgłosiła się 40-letnia kobieta, która twierdziła, że jest nękana przez starszego od siebie rolnika z podelbląskiej miejscowości, którego poznała dwa lata wcześniej, gdy pracowała jako ekspedientka.

65-latek robił u niej zakupy. Przychodził regularnie i „zagadywał”. Bywał coraz częściej i stawał się jeszcze bardziej natarczywy... Ustalił miejsce zamieszkania ofiary. Składał propozycje spotkań, „bombardował” kwiatami i komplementami. Pokrzywdzona zmieniła nawet miejsce pracy, żeby nie spotykać mężczyzny. To jednak nie pomogło. „Zakochany” rolnik ustalił sobie również miejsce zamieszkania jej rodziców. Tam również jeździł. Wypytywał o kobietę. Krok po kroku próbował zbudować historię wspólnego związku. Nic takiego nie miało miejsca. Nigdy nie dawała mu odczuć, że chce się z nim spotkać. Co więcej, gdy mu odmówiła, zaczęły się problemy. Dostawała sms-y z pogróżkami i deklaracje, co będzie w przypadku odrzucenia. Te deklaracje to groźby śmierci. Wówczas się przeraziła się i postanowiła powiadomić Policję

- tak sytuację w ubiegłym roku opisywał Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Mężczyzna został zatrzymany 14 lutego. Usłyszał zarzut stalkingu i uporczywego nękania. 5 grudnia 2017 roku przed Sądem Rejonowym w Elblągu ruszył jego proces. Mediacja, której początkowo próbowano, nie przyniosła efektu. 65-latek nie przyznawał się do winy i nie chciał również zapłacić kobiecie zadośćuczynienia. Twierdził, że sam czuje się poszkodowany i został oskarżony niesłusznie.

Dzisiaj (6 lipca) zapadł wyrok w tej sprawie. Rolnik został uniewinniony, informację potwierdził sędzia Tomasz Koronowski,rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu . Szczegółów decyzji sądu nie znamy, sprawa toczyła się z wyłączeniem jawności. Wyrok jest nieprawomocny. Strony mogą się od niego odwołać.

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Stref
  Niedziela, 08.07

  Aż dojdzie do tragedii to wówczas sąd przejrzy na oczy. Tak działają w Polsce sądy celowo aby okregowe miały co robić typowa gra na zwłokę. Wniosek zdaniem sądu stalking nie istnieje!?

 2. 2
  0
  ~ Sprawiedliwość musi być
  Niedziela, 08.07

  Ci trzej królowie to adwokaci z urzędu?bo jak domniemywam ten tyłem to oskarżony?powinien siedzieć razem z nimi na ławce. Jezeli sad uniewinnia, za groźby karalne to jestem za reformą systemu

 3. 3
  --1
  ~ Ja
  Niedziela, 08.07

  Sąd uniewinnił, bo żadnych gróźb nie było - co potwierdziło śledztwo.

 4. 4
  +1
  ~ Janina
  Piątek, 20.07

  Tacy stalkerzy sa bardzo groźni. Wiem, bo borykałam się z jednym przez długi czas, na szczęście dzięki pomocy detektyw bożeny skrzypek z wrocławia znaleźliśmy winnego. Pani detektyw zrobiła wszystko co w swojej mocy, żeby go odnaleźć, a ja teraz w końcu sypiam spokojnie.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.