Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Dwóch nożowników stanie przed elbląskim sądem

23.08.2016, 17:20:40 Rozmiar tekstu: A A A
Dwóch nożowników stanie przed elbląskim sądem
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu

Jeden rzucił się na policjantkę i ranił ją w przedramię. Drugi, w sylwestrową noc, śmiertelnie ugodził żonę. Akty oskarżenia przeciw obu nożownikom trafiły do elbląskiego sądu.

Do tragicznej w skutkach awantury doszło w sylwestrową noc. 33-letni Andrzej M. wbił swojej żonie nóż w plecy. Kobietę reanimowano, jednak nie udało jej się uratować Zmarła po przewiezieniu do szpitala. Mężczyzna był pijany.

9 sierpnia elbląska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw Andrzejowi M.

Zarzuca się mu doprowadzenie do ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu za to od 2 do 12 lat pozbawienia wolności

– mówi Marcin Rost, prokurator rejonowy.

Oskarżony złożył jednak wniosek o skazanie bez przeprowadzania rozprawy sądowej.

Andrzej M. skorzystał z przysługującego mu prawa. Zaproponował, że podda się karze 3 lat bezwzględnego więzienia. Taki wniosek załączyliśmy do aktu oskarżenia. To sąd zdecyduje czy się do niego przychyli

– dodaje Rost.

Do sądu trafił również akt oskarżenia przeciw mężczyźnie, który ranił nożem policjantkę.

Do tego zdarzenia doszło 27 maja tego roku. Policja dostała zgłoszenie mówiące o młodym mężczyźnie, który z nożem w ręku przechadzał się przed sklepami przy ul. Wiejskiej. Gdy na miejsce przyjechali funkcjonariusze, okazało się, że 18-letni Bartosz L. zamknął się w domu. To tam podczas interwencji zaatakował nożem policjantkę. Ranił ją w przedramię. Będący z  nią w patrolu policjant natychmiast użył paralizatora. Ten okazał się nieskuteczny. Mężczyzna nadal nie chciał odrzucić noża, był agresywny, policjant wyciągnął broń, oddał strzał ostrzegawczy, a następnie strzelił napastnikowi w nogę. Po użyciu broni mężczyzna został obezwładniony.

18-latkowi prokuratura postawiła dwa zarzuty. Ten poważniejszy, za który grozi mu kara do 10 lat więzienia, dotyczy czynnej napaści na funkcjonariusza policji, z użyciem noża. Drugi to kierowanie gróźb karalnych.


– Bartosz L. Przyznał się do winy. Obecnie nadal jest objęty dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju – dodaje prokurator.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ swojak
  Środa, 24.08

  CO TO ZNACZY SAM SOBIE WYZNACZY KARE ZA ZABICIE ZONY - TO CYRK , KABARET CZY DOM WARIATOW ???. BRAKUJE ZEBY I ZA POLICJANTKE TEZ SAM IE UKARAL- PROPONUJE ABY W TAKICH OKOLICZNOSCIACH ROZWIZAC PROKURATURE , POWOLAC SZERYFA , ROZDAC BRON I POSTAWIC W CENTRUM SZUBIENICE.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.045786857605