Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Zaświadczenie lekarskie sfałszowane, prokurator nierzetelny... czyli sprawa "Kulawego" wróciła na wokandę

18.08.2016, 15:15:56 Rozmiar tekstu: A A A
Zaświadczenie lekarskie sfałszowane, prokurator nierzetelny... czyli sprawa "Kulawego" wróciła na wokandę
Fot. Ryszard Biel

Od zabójstwa dwóch biznesmenów ze Szczecina minęło trzynaście lat, a sprawa Jana R. „Kulawego” i jego gangu – oskarżanych o tę zbrodnię nadal nie znalazła finału. Dzisiaj, po przerwie, wróciła na wokandę. Sąd ponownie przesłuchuje świadków.

Przypomnijmy. „Kulawy” wraz z członkami gangu oskarżony jest o morderstwo dwóch biznesmenów ze Szczecina. Miało do niego dojść w 2003 roku, w Kisielicach, gdzie mieszkał Jan R.

W toku śledztwa prokuratura zarzuciła gangsterom również handel narkotykami, przemyt alkoholu i papierosów, wyłudzanie kredytów i odszkodowań, ale najważniejsze oskarżenie dotyczyło właśnie zabójstwa szczecinian. Sprawa ruszyła w 2006 roku, była długa i wielowątkowa. W 2011 roku Sąd Okręgowy w Elblągu wydał wyroki, w których skazał Jana R. na dożywotnie pozbawienie wolności. Trzej członkowie gangu tj. Marcin K. „Kacper”, Radosław H. oraz Marcin G. "Grzywek", którzy na zlecenie swojego szefa mieli zamordować szczecinian, otrzymali wyroki skazujące na 15 lat więzienia.

Okazało się jednak, że to jeszcze nie finał tej sprawy. Trzy lata później Sąd Apelacyjny w Gdańsku uchylił część wyroku, w zakresie zlecenia oraz dokonania zabójstwa i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Ta od ubiegłego roku toczy się przed elbląskim sądem.

Dzisiaj, po kilkumiesięcznej przerwie, proces ponownie ruszył. Jako pierwszy zeznania złożył Mieczysław G., zatrudniony w tartaku Jana R. Świadek choć podkreślał, że sam nie widział niczego, co mogłoby mieć związek z zabójstwem biznesmenów ze Szczecina, podczas wcześniejszych zeznań obszernie zeznawał o tym, co na ten temat słyszał od innych osób – rodziny i pracowników Kulawego. Tym razem jednak na ten temat wypowiadał się o wiele oszczędniej, tłumacząc się gorszą pamięcią wydarzeń sprzed lat.

Podczas sprawy Jan R. chyba już tradycyjnie zarzucał prokuratorowi zajmującemu się sprawą, że nie przesłuchał ważnych dla jego uniewinnienia świadków. Zarzuty miał również do lekarki, która wystawiła mu opinię zezwalającą na udział w rozprawie. Jego zdaniem została ona sfałszowana. Podobny spektakl w najbliższych miesiącach powtórzy się pewnie jeszcze kilka razy. W tym czasie przesłuchiwani będą kolejni świadkowi. Na wyrok w tej sprawie przyjdzie nam jeszcze poczekać. Jednak już teraz wiadomo, że sprawa gangu „Kulawego” jest jedną z najdroższych i najdłuższych w historii polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ Prorok Igor
  Czwartek, 18.08

  To Polska właśnie....korupcja, matactwa łapówkarstwo bez różnicy jaka grupa zawodowa....Martwi, że coraz częściej takie przypadki mają miejsce wśród zawodów zaufania publicznego! Co do sprawy kulawego zachęcam do obejrzenia odcinka z Krzysztofem Jackowskim, który mówi jaką miał wizję....

 2. 2
  +7
  ~ zssyypt
  Piątek, 19.08

  zdegenerowane prawo w zdegenerowanym kraju

 3. 3
  +8
  ~ xc
  Piątek, 19.08

  i znów to samo, a koszty rosną, to jest skandal i głupota!

 4. 4
  +5
  ~ AK
  Piątek, 19.08

  Kulawy ma przynajmniej rozrywkę na tym łóżku...

 5. 5
  +4
  ~ moniqa
  Piątek, 19.08

  Istna farsa

 6. 6
  +1
  ~ al
  Piątek, 19.08

  a ci przy łóżku to z jego gangu?

 7. 7
  0
  ~ WON!
  Niedziela, 21.08

  Ale się z łajzą piexxxlą!Miedziany pręt w dupę,świeczkę na drugim końcu i będzie śpiewał jak z nut!!!

 8. 8
  0
  ~ swojak
  Czwartek, 25.08

  PARODIA PRAWA W CZYSTEJ POSTACI . Z TA SPRAWA POCZEKAJCIE DO ODDANIA GMACHY NA GWIEZDNEJ I TAM ODPRAWCIE NA DACHU TEN SPEKTAKL PRZY KAMERACH I SATELITAH N8ECH TA OPERE CALYSWIAT NA BIEZACO OGLADA A I WRESZCIE ELBLAG SIE WYPROMUJE A O NASTEPNE ODCINKI SERIALU O KULAWYM POBIJA DOTYCHCZASOWE REKORDY OGLADALNOSCI NA CALYM SWIECIE WSZYSTKICH STACJI TO METROPOLITAN ZE SWYMI NIECHSIE CHOWA DO DZIELA ZUCHY !!!

 9. 9
  0
  ~ swojak
  Czwartek, 25.08

  CZY MOZNA TAKA SZOPKE POD CHOINKE ZAMOWIC JAKBY CO PAMIETAJCIE JA BYLEM PIERWSZY !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.194137096405