Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Psy były głodzone najmniej kilka miesięcy. Właściciel i jego kolega odpowiedzą za znęcanie się nad nimi

04.08.2016, 13:50:47 Rozmiar tekstu: A A A
Psy były głodzone najmniej kilka miesięcy. Właściciel i jego kolega odpowiedzą za znęcanie się nad nimi

Właściciel je głodził, a kolega próbował jedną z nich zabić łopatą. Mowa o dwóch suczkach, które w ubiegłym roku znaleziono na posesji w Zielonce Pasłęckiej. Obu mężczyzn oskarżono o znęcanie się nad zwierzętami. Proces toczy się przed elbląskim sądem. Dzisiaj odbyła się kolejna rozprawa. Zeznawała między innymi weterynarz, do której psy trafiły pod opiekę.

- Suczki, po zabraniu z posesji, przywieziono do mnie. Jednak z nich, ta, której nie udało się uratować, była praktycznie nieprzytomna, skrajnie wychudzona, wychłodzona, miała obrzęk pyska. Druga, ta, która żyje, miała szczękościsk, ataki pseudopadaczkowe, które powtarzały się gdy tylko ktoś głośniej się odezwał. To była młoda suczka, ale byłą tak wygłodzona, miała takie zaniki mięśni, że wyglądała jak stary wyniszczony pies – opisywała oprzed sądem stan psów młoda weterynarz z Pasłęka.
Zdaniem weterynarz stan obu psów wskazywał na to, że głodzone były przynajmniej od kilku miesięcy.

Przed sądem zeznawały również pracownice i szefowa pasłęckiego schroniska.

Pana Radosława znam, już wcześniej u niego interweniowałyśmy w sprawie psów, które trzymał. Jednak tym co zastałyśmy ostatnio w Zielonce Pasłęckiej byłyśmy przerażone. Nie myślałam, że człowiek może się do czegoś takiego dopuścić. Mam nadzieję, że sprawcy odpowiedzą za niego adekwatnie do przewinienia

– mówi Barbara Zarudzka, szefowa pasłęckiego schroniska, która uczestniczyła w interwencji.

Przypomnijmy. Pod koniec ubiegłego roku inspektorzy ds. ochrony zwierząt ze schroniska Psi Raj w Pasłęku dostali anonimową informację, że na jednej z posesji w Zielonce Pasłęckiej psy potrzebują ich pomocy. Udali się tam w asyście policji, gdyż jak mówi szefowa przytuliska, obawiali się agresywnego zachowania właściciela zwierząt. Na miejscu okazało się, że psy były skrajnie wygłodzone i wychudzone, nie były w stanie się utrzymać na własnych łapach. Jedną z suczek, pobitą łopatą, znaleziono w lesie pod stertą gałęzi.

- Żyła, ale była w stanie śmierci klinicznej, zagłodzona, pobita – opowiada Zarudzka. - Zabraliśmy ją ze sobą. Trafiła do weterynarza, długo o nią walczyliśmy. Niestety nie się jej uratować. Na szczęście drugą suczkę, która również wycieńczoną i wygłodzoną udało się wyleczyć i znaleźć jej nowy dom.

Sprawą  zajęła się policja i prokuratura. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do sądu pod koniec ubiegłego roku. Radosławowi M., właścicielowi oskarżony został o znęcanie się nad psami, którym nie zapewnił odpowiednich warunków, nie karmił doprowadzając do wygłodzenia. Odpowie również za podżeganie drugiego z oskarżonych, Przemysława K., do zabicia jednej z suczek. Ten jak ustalili prokuratorzy chciał spełnić prośbę kolegi i to zrobić uderzając ją  łopatą.

Proces miał ruszyć już w marcu tego roku, ale żaden z oskarżonych nie stawił się na pierwszą rozprawę. W związku z tym rozpoczął się w maju. Wtedy zeznania zezłożył Radosław M., drugi z oskarżonych i tym razem się nie pojawił. Dzisiejsza rozprawa byłą trzecią z kolei. Kolejna odbędzie się w październiku.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ ewka
  Czwartek, 04.08

  TYM GNOJOM ZROBIŁA BYM TO SAMO !!!!! ALE TERAZ *(((DZIĘKI POLSKIEMU PRAWU) SIEDZĄ I DOSTAJĄ JEDZENIE , WIKT I OPIERUNEK A MY "WKRAWA" NA TO PRACUJEMY!!! EWA

 2. 2
  +4
  ~ Głos Ludu
  Czwartek, 04.08

  Nie twierdzę, że powinni iść do więzienia, jeśli za gwałt dostają często po kilka lat a za morderstwo zdarza się, że i 8. Dla zwyrodnialców kara np 30-40 tysięcy i zawiasy to by się chu.e nauczyli. Jak nie ma z czego oddać - komornik.

 3. 3
  +2
  ~ REX
  Czwartek, 04.08

  nie ma chyba odpowiedniej kary dla takich ludzi

 4. 4
  +2
  ~ swojak
  Czwartek, 04.08

  IDENTYCZNIE POTRAKTOWAC TE ISTOTY TAK JAK ONI TE WIERNE BEZBRONNE SUCZKI - LOPATA PO LBIE GLOD LOPAT PO LBIE DOL WAPNO KAZANI WAPNO I NATO GLEBA A U GORY TABLICA TEREN SKAZONY WSCIEKLIZNA A POZNIEJ W TYM MIEJSCU WYBUDOWAC SZLET MIEJSKI Z ODPLYWEM W DOL

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1525762081146