Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

"Gąsior" trafi do więzienia na 25 lat za napad i skatowanie pracownicy zakładu bukmacherskiego

17.09.2015, 11:44:02 Rozmiar tekstu: A A A
"Gąsior" trafi do więzienia na 25 lat za napad i skatowanie pracownicy zakładu bukmacherskiego
Fot. Adrian Sajko

Na 25 lat więzienia skazał Sąd Okręgowy w Elblągu 32-letniego Michała G. pseudonim "Gąsior", za napad na pracownicę zakładów bukmacherskich STS przy ul. Gwiezdnej i usiłowanie jej zabójstwa. Wczoraj zapadł wyrok w tej sprawie. Sprawca będzie musiał dodatkowo zapłacić ofierze 150 tys. zł zadośćuczynienia i oddać zrabowane pieniądze.

Michał G. został uznany przez sąd winnym napadu, do jakiego doszło 28 października około godz. 8.30 w punkcie bukmacherskim przy ul. Gwiezdnej. Mężczyzna wykorzystując nieuwagę 47-letniej pracownicy zakładu bukmacherskiego, uderzył ją kilkakrotnie kijem bejsbolowym w głowę. Zażądał wydania pieniędzy. Łącznie zrabował około 3300 zł. Mimo iż pracownica punktu wydała mu gotówkę, ponownie ją zaatakował z zamiarem jej zabicia. Został jednak spłoszony przez wchodzącego do lokalu klienta i oddalił się z miejsca zdarzenia. Pracownicę w ciężkim stanie zabrano do szpitala. Udało się ją uratować, ale straciła oko. Bandytę udało się złapać po około 2 tygodniach. Ukrywał się we wrocławskiej noclegowni dla bezdomnych.

Wyrok w jego sprawie zapadł w minioną środę (16 września) po dość szybkim procesie. Od momentu odczytania aktu oskarżenia przez prokuratora minęły zaledwie 3 tygodnie. Zdaniem sądu wina Michała G. była oczywista, o czym świadczyły zebrane dowody oraz zeznania pokrzywdzonej i świadków.  Za usiłowanie zabójstwa i rozbój 32-letni Michał G. otrzymał karę 25 lat pozbawienia wolności. "Gąsior" ma też zapłacić ofierze 150 tys. zł zadośćuczynienia oraz oddać skradzione w lokalu pieniądze. Wyrok nie jest prawomocny.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ Piotrek
  Czwartek, 17.09

  I jak on niby zapłaci te 150 tys. ? :v

 2. 2
  +3
  ~ asd
  Piątek, 18.09

  A po 25 latach staly dozor policyjny i prace spoleczne na rzecz miasta dozywotnio!

 3. 3
  +5
  ~ podatnik
  Piątek, 18.09

  ten zwyrodnialec powinien iść teraz do pracy w kamieniołomach i pracować tam ciężko przez 18 godzin na dobę codziennie. Zarobić w ten sposób na swoje utrzymanie i na zadośćuczynienie dla kobiety, którą skatował. Inaczej z czego zapłaci? a teraz zostanie osadzony w więzieniu, dostanie łóżko i 3 posiłki dziennie, dostęp do filmów na dvd, książek, siłowni - przez 25 lat. A ja nie chcę żeby tacy jak on byli utrzymywani z moich podatków. Wolę żeby te pieniądze trafiały np. do domów dziecka albo dla dzieci niepełnosprawnych

 4. 4
  +4
  ~ czytelniczka
  Piątek, 18.09

  POPIERAM wpis " podatnika" ma rację, dlaczego za nasze pieniądze ma być utrzymywany?????????????niech do granic możliwości orze na swoje utrzymanie. Tak tak, telewizorki i jedzonko i jeszcze paniusię do łóżka, no czysty raj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Łapy obciąć gnojowi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nierób, a teraz my będziemy go utrzymywać SKANDAL i tyle

 5. 5
  +3
  ~ Machupichcę
  Piątek, 18.09

  Trzeba przyznać, że dość odważny jak na polskie realia wyrok. Pozostaje mieć nadzieję (bo o tym nie napisano), że jest to wyrok bez możliwości ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie za dobre sprawowanie.

 6. 6
  +1
  ~ Prokurator
  Piątek, 18.09

  Dołączam się do poprzednich wypowiedzi. Łatwiej byłoby zastosować ten sam nędzny proceder co ten...(nie wiem jak go określić) na nim samym. Kilka strzałów pałą w pusty łeb i po sprawie. Podatnicy nie będą musieli łożyć na to ścierwo! A teraz będzie miał wszystko za ścianami. Porównajmy tylko jak żywią ludzi w więzieniach a jak w szpitalach!!! Takiego to do obozu pracy za jedzenie- Nie pracujesz nie jesz i wystarczą dwa lata żeby upodlić zwyrodnialca!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1227149963379