Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

22-latka odpowie przed sądem za zabójstwo swojego dziecka

09.06.2015, 07:00:52 Rozmiar tekstu: A A A
22-latka odpowie przed sądem za zabójstwo swojego dziecka
fot. Adrian Sajko (zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu)

Do Sądu Okręgowego w ubiegłym tygodniu wpłynał akt oskarżenia wobec 22-letniej matki, mieszkanki Miłakowa, która oskarżona jest o zabójstwo swojego nowo narodzonego dziecka. Ciało dziecka zostało znalezione w plastikowym pojemniku, ukrytym w pomieszczeniu gospodarczym.  Za zabójstwo grozi jej nawet dożywocie.

Przypomnijmy, sprawa wyszła na jaw we wrześniu ubiegłego roku. Wówczas policja otrzymała anonimową informację od jednego z mieszkańców wioski, że 22-letnia dziewczyna była w ciąży, a dziecka nikt nie widział i nie wiadomo, co się z nim stało. Policjanci odrazu sprawdzili informacje. Dokonali szokującego odkrycia. W pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się na terenie posesji, którą zamieszkiwała młoda matka znaleźli ciało noworodka ukryte w plastikowym pojemniku.

Weronika K. nie przyznawała się do faktu, że była w ciąży. Dopiero później okazało się, że dziewczyna urodziła dziecko sama w domu. Następnie miała je udusić, a ciało schować w plastikowym pojemniku w pomieszczeniu gospodarczym. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu młodej matki, która następnie trafiła do aresztu.

Na miejscu, gdzie znaleziono noworodka, przez kilka godzin pracował sądowy patolog, technik kryminalistyki, prokurator oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledzcza. Ciało noworodka przewieziono na sekcję zwłok do Zakładu Medycyny Sądowej w Gdańsku.

W zeszłym tygodniu prokuratura okręgowa, która prowadziła śledztwo w tej sprawie skierowała akt oskarżenia do sądu. Weronice K. postawiono zarzut zabójstwa swojego nowo narodzonego dziecka w połowie lipca 2014 roku poprzez uduszenie. Kobiecie za popełniony czyn grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.
 

Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Przesmiewca
  Wtorek, 09.06

  "Policjanci odrazu sprawdzili" jak sprawdzili? Nie macie autokorekty??

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.