Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Piotr S. odpowie za próbę zabójstwa żony. Kobietę uratował płacz 5-letniego syna

29.05.2015, 10:00:17 Rozmiar tekstu: A A A
Piotr S. odpowie za próbę zabójstwa żony. Kobietę uratował płacz 5-letniego syna
Fot. Adrian Sajko

 We wtorek, 26 maja przed Sądem Okręgowym w Elblągu rozpoczął się proces Piotra S. 39-letni mężczyzna oskarżony jest o usiłowanie zabójstwa żony, którą próbował udusić na kempingu podczas urlopu. Obrońca oraz prokurator wnieśli o wyłączenie jawności procesu.

W ubiegłym roku w okresie od kwietnia do sierpnia Piotr S. przebywał w areszcie, ponieważ toczyło się wobec niego postępowanie o znęcanie nad rodziną. Od razu na pierwszej rozprawie mężczyzna przyznał się do winy i wniósł do sądu prośbę o dobrowolne poddanie się karze. Sąd zezwolił na dobrowolne poddanie się karze i orzekł wobec mężczyzny karę półtora roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. Po opuszczeniu aresztu Piotr S. trafił pod dozór kuratora, a także miał wyprowadzić się z mieszkania. Zastosował się do nakazu opuszczenia mieszkania i wprowadził się na...strych. Jednak to nie poskutkowało, ponieważ odwiedzał żonę, a także błagał ją o wybaczenie.

Dokładnie 8 sierpnia 2014 roku poszkodowana powiedziała mężowi, że wraz z synami i dziewczyną jednego z nich udają się na kemping do Miłomłyna. Zaledwie dwa dni po jej wyjeździe mężczyzna przyjechał na kemping i w nocy pukał do jej przyczepy. Kobieta poprosiła  męża by dał jej spokój, ten natomiast zareagował agresją i zaczął ją dusić. Przed śmiercią uratował ją, jej 5 letni syn, który obudził się w związku z krzykami matki i zaczął płakać. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia.

We wtorek 26 maja ruszył proces Piotra S., który odpowie za usiłowanie zabójstwa.

- Prokurator oraz obrońca oskarżonego wnieśli  wnioski o wyłączenie jawności procesu ze względu na to, że w trakcie postępowania będą poruszane prywatne sprawy rodziny oskarżonego - informuje Sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Sędzia prowadzący sprawę przychylił się do wniosku obu stron i postanowił o wyłączeniu jawności procesu. Oskarżonemu za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności od 8 do 15 lat.

Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ BECZKA
  Piątek, 29.05

  Albo "dziewczyną jednego z nich jego udają się na kemping do Miłomłyna"

 2. 2
  +5
  ~ kromeczka
  Piątek, 29.05

  Ludzie ! chyba czas najwyższy nuczyć się pisać i poprawnie przekazywać informacje. Czyżby Reporterzy z info. elbląg, nie chodzili na lekcje języka polskiego? Czy też w ramach oszczędności, nie ma w Redakcji Korektora tekstów? Redaktorze, zanim wyślesz (klikniesz) przeczytaj co stworzyłeś i ewntualnie popraw błędy (każdemu mogą się zdarzyć!) Pózniej dziwią się wszyscy że, komentarze pod artykułem są pełne szyderstw i chamstwa i nie na temat!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.