Czwartek, 9.02.2023, Imieniny: Apolonia, Eryka, Cyryl
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Uprowadzili i przetrzymywali 17-latka. Sprawa ruszyła dopiero po dwóch latach

27.03.2015, 15:06:46 Rozmiar tekstu: A A A
Uprowadzili i przetrzymywali 17-latka. Sprawa ruszyła dopiero po dwóch latach
Fot. archiwum redakcji

Na początku grudnia ubiegłego roku Prokuratura Okręgowa w Elblągu skierowała do sądu akt oskarżenia wobec Piotra J. pseudonim  Andzia. Zarzuca mu się uprowadzenie i przetrzymywanie 17-letniego wówczas chłopaka, a następnie zmuszenie go do wydania biżuterii oraz innych wartościowych przedmiotów, należących do jego rodziny. Piotr J. przez ponad dwa lata ukrywał się przed policją.

 
Przypomnijmy, że 11 listopada 2011 roku, 17 letni wówczas chłopak został uprowadzony na ul. Kościuszki. Kiedy wychodził ze sklepu został uderzony w głowę, wciągnięty do samochodu i uprowadzony. Sprawcy wywieźli go w ustronne miejsce, gdzie przez cztery godziny chłopak miał związane ręce żyłką, grożono mu śmiercią, bito go i duszono, a także straszono, że zostanie zakopany bądź utopiony. Porywacze chcieli żądać od rodziny chłopaka okupu za jego wydanie, ale zmienili zdanie. Wypuścili chłopaka, który w zamian za wolność miał z domu wynosić pieniądze oraz kosztowności i przekazać  je sprawcom w określonym miejscu i czasie. Chłopak został uwolniony i tego samego dnia zawiadomiona została policja.
 
Policjanci śledczy postanowili zastawić zasadzkę na porywaczy. Porywacze wyznaczyli spotkanie z chłopakiem na 13 listopada 2011 na ul. Wojska Polskiego w Elblągu. Chłopak w umówionym miejscu położył reklamówkę z biżuterią oraz książką „Dzieje narodu polskiego” pochodzącą z 1863 roku.  Dzięki zastawionej pułapce zatrzymano 21-letniego Marcina S. W ciągu kolejnych czterech dni policjanci zatrzymali trzech innych podejrzanych: 35-letniego Zbigniewa Ł., 24-letniego Damiana D. oraz 25-letniego Marcina B. W czasie śledztw ustalono również, że z porwaniem może mieć związek Piotr J. ps. Andzia. Mężczyzna znany był policji z rozbojów, kradzieży oraz przestępstw narkotykowych.
 
Niestety zatrzymanie i postawienie przed sądem Andzi okazało się nie łatwe, ponieważ zapadł się pod ziemię. Przez ponad 2 lata poszukiwany był przez policję. Wysłano za nim również międzynarodowy list gończy. Zatrzymanie mężczyzny nastąpiło w Holandii w kwietniu 2014 roku. Jego tożsamość została ustalona dzięki charakterystycznym tatuażom Andzi. Na podstawie  Europejskiego Nakazu Aresztowania i sprowadzeniu ściganego do Polski z terytorium Holandii  można było oskarżyć Piotra J. 
 
Akt oskarżenia został skierowany do sądu 5.12.2014 roku. Oskarżonemu za zarzucany mu czyn grozi kara więzienia na czas nie krótszy niż trzy lata do lat 15. W tej sprawie zapadł wyrok 29 stycznia bieżącego roku.
 
 – informuje prokurator Anita Kniga-Węzik, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu
 
Niestety nie udało nam się w dniu dzisiejszym ustalić treści wyroku. 
 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 9

%88.9 %11.1


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ ja
  Piątek, 27.03

  to po co piszecie andzia chodzi po wolności

 2. 2
  +17
  ~ Tempus Fugit
  Piątek, 27.03

  Ale gangsterzy dzieciaka straszyli. Pocieszające jest to,ze uprowadzony chłopak powiedział o tym rodzicom a nastepnie powiadomiono Policję! BRAWO! w ten sposób wyeliminowane zostaną chwasty społeczne!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0446879863739