Piątek, 27.11.2020, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

Nachodziła, niszczyła mienie, groziła śmiercią.Biegli zbadają, czy jest poczytalna

14.10.2014, 07:00:44 Rozmiar tekstu: A A A
Nachodziła, niszczyła mienie, groziła śmiercią.Biegli zbadają, czy jest poczytalna
Fot. arch. redakcji (zdj. Adrian Sajko)

Na wokandę powróci sprawa Anny L., która już raz została skazana za nękanie swojego byłego chłopaka. Młoda kobieta wyrokiem jednak się nie przejęła i ponownie zaczęła nachodzić rodzinę ukochanego. Jeszcze w zeszłym roku sąd zadecydował, by biegli psychiatrzy przygotowali dodatkową opinię dotyczącą Anny L. Prawie rok trwała przepychanka w tej sprawie - ostatecznie kobieta zgodziła się na obserwację psychiatryczną.

Sprawa Anny L. rozpoczęła się wiosną 2012 roku. 21-letnia kobieta i młodszy o dwa lata Mariusz G. byli parą przez 5 miesięcy (od lutego do czerwca 2012r.). Oskarżona mieszkała, wtedy z chłopakiem w domu jego matki. W tym czasie Anna L. awanturowała się, robiła sceny zazdrości, co doprowadziło do zerwania. Chłopak odkrył, że jest okłamywany, w sprawie wieku swojej byłej partnerki oraz szkoły, do której rzekomo uczęszczała.

Od tamtego momentu Anna L. nachodziła byłego chłopaka, zakłócała spokój, rzucała kamieniami w okna, wybijając szyby. Policja interweniowała w tej sprawie, ponad 80 razy.  W sierpniu 2012 roku, Sąd zakazał jej zbliżania się na posesje byłego chłopaka na odległość nie mniejszą jak 50 m. Jednak ten zakaz nie powstrzymał zakochanej Anny L.

W styczniu 2013r. młoda kobieta trafiła do zakładu karnego w Ostródzie. Ruszył też proces dziewczyny. Prokuratura postawiła oskarżonej cztery zarzuty - Annie L. zostały wtedy postawione zarzuty naruszenie miru domowego (występek polegający na wdzieraniu się do cudzego domu - przyp. red.), naruszenie zakazu zbliżania się do nieruchomości, zniszczenie mienia (wybicie szyb w oknach) oraz groźby karalne – przypomina sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Pod koniec czerwca 2013r. sąd wymierzył Annie L. karę pięciu miesięcy ograniczenia wolności i 20 godzin prac społecznych, w zawieszeniu na dwa lata. Anna L dostała też sądowy nakaz nie zbliżania się do swojego byłego chłopaka i posesji należącej do jego rodziny na odległość mniejszą niż 50 metrów. To jednak po raz kolejny nie powstrzymało zakochanej kobiety. Ponownie zaczęła nachodzić rodzinę swojego byłego chłopaka.

Sądowe batalie Anny L. rozpoczęły się więc na nowo we wrześniu 2013r. - kobieta została oskarżona m.in. o naruszenie mienia osobistego. Niestety na rozprawach Anna L. nie stawiała się - jak wyjaśniał jej obrońca powołany z urzędu, kobieta miała przebywać w Warszawie i tam uczęszczać do szkoły. Sędzia prowadzący sprawę zdecydował wtedy, by biegli psychiatrzy przygotowali dodatkową opinię dotyczącą Anny L. Ta długo opierała się poddać obserwacji psychiatrycznej - Jednak po kilku nakazach kobieta ostatecznie wypełniła nakaz sądu - podaje sędzia Dorota Zientara. - Teraz elbląski sąd czeka na opinię biegłych psychiatrów dotycząca stanu zdrowia Anny L.

Jeśli biegli uznają, że stan zdrowia psychicznego Anny L. wyklucza tzw. swobodę działania, to sędzia może uznać, że czyny, których dopuściła sie oskarżona, są niekaralne.

 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ fgfgfghgf
  Wtorek, 14.10

  No tak a taka jedna o cygańskiej urodzie zwana Marzenką K grasuje okrada szantażuje i nic zero konsekwencji

 2. 2
  +1
  ~ mayk
  Wtorek, 14.10

  Coraz więcej chorych dekli brak stosownego prawa do leczenia.

 3. 3
  +1
  ~ //
  Wtorek, 14.10

  panie Mariuszu zasadź jej po pysku tak ,aż się obróci i po sprawie, panna się odczepi, bo widać po dobroci to nie można

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1308948993683