Piątek, 27.11.2020, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ELBLĄSKA TEMIDA

28-letni elblążanin zamordował kolegę na urodzinach. Za zabójstwo dostał 10 lat

02.10.2014, 10:47:00 Rozmiar tekstu: A A A
28-letni elblążanin zamordował kolegę na urodzinach. Za zabójstwo dostał 10 lat
Fot. arch. redakcji (zdj. Adrian Sajko)

10 lat pozbawienia wolności - taki wyrok wydał elbląski sąd na 28-letni Grzegorzu Z., który w grudniu 2013 roku, zadał kilka śmiertelnych ciosów nożem swojemu koledze. Do tragedii doszło podczas zakrapianej alkoholem zabawy urodzinowej denata, w trakcie której wybuchła awantura. Sąsiedzi zaalarmowani odgłosami kłótni szybko wezwali na miejsce policję.

Do tej tragedii doszło zimą 2013r., na ul. Czerniakowskiej. Michał Ż świętował swoje 33. urodziny, wraz z 28-letni Grzegorzem Z. i jego 30-letnią partnerką, Mariolą H. Zakrapiana alkoholem zabawa trwała w najlepsze, gdy  ok. godz. 23.50 sąsiadów 33-latka obudziły głośne krzyki dobywające się z jego mieszkania.

Na miejsce została wezwana policja, której drzwi otworzył 28-letni Grzegorz Z. - Po wstępnych czynnościach, funkcjonariusze odkryli leżące na łóżku, zakrwawione ciało 33-letniego Michała Ż - przypomina Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Na klatce schodowej została zatrzymana także 30-letnia Mariola H. Na miejsce  zostało wezwane pogotowie, prokurator oraz technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli m.in nóż kuchenny, który mógł być narzędziem zbrodni.

Na ciele Michała Ż lekarz stwierdził rany kłute: w okolicach  klatki piersiowej, brzucha oraz nerki. Wstępne ustalenia wskazały, że do śmierci mężczyzny przyczynił się najprawdopodobniej jego kolega: podczas urodzinowej zabawy Grzegorz Z. miał się pokłócić z Michałem Ż. i kilkukrotnie ugodzić go nożem. Prokurator zdecydował o zatrzymaniu i złożeniu wyjaśnień przez Grzegorza Z., - Przyznał się on do winy, choć nie pamiętał dokładnie, co wydarzyło się tamtej nocy, gdyż był pod wpływem alkoholu - tłumaczyła Jolanta Rudzińska, zastępca Prokuratora Rejonowego w Elblągu. - Mężczyźnie postawiono zarzut zabójstwa.

Żadnych zarzutów nie postawiono 30-latce, która także była świadkiem tragedii. Proces Grzegorza Z. ruszył  27 czerwca br. przed Sądem Okręgowym. Grzegorz Z. podczas rozprawy nie chciał odpowiadać na pytania i odmówił składania wyjaśnień.

Sędzia Marek Nawrocki po wysłuchaniu świadków i przeanalizowaniu wniosków dowodowych wydał prawomocny wyrok - 10 lat pozbawienia wolności.
 

Aleksandra Szymańska

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ k345
  Czwartek, 02.10

  super, to jest polska sprawiedliwość.

 2. 2
  +10
  ~ priorytety
  Czwartek, 02.10

  Czyli lepiej mordować nożem niż wydrukować 100zł :-) Widać o co bardziej dba ojczyzna.

 3. 3
  +9
  ~ kaaat
  Czwartek, 02.10

  O matko! I gdzie tu sprawiedliwość ?? Aż strach" po ulicach chodzić" skoro tak niskie wyroki za zabójstwo... Psychopaci mogą się czuć bezkarnie... :( Straszne. Przerażające. Przykre...

 4. 4
  +4
  ~ WON!!!
  Piątek, 03.10

  Poczekajcie!Za 8 lat pewnie wyjdzie,będzie kozaczył przed kumplami i znów o nim przeczytamy!!!DEKAPITACJA JEDYNE WYJŚCIE!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0913579463959