Poniedziałek, 17.06.2024, Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

W elbląskim Sądzie Okręgowym rozpoczyna się proces podwójnego mordercy

22.11.2017, 16:10:38 Rozmiar tekstu: A A A
W elbląskim Sądzie Okręgowym rozpoczyna się proces podwójnego mordercy

Ta brutalna zbrodnia wstrząsnęła krajem. 18-latek zamordował dwie starsze osoby w miejscowości Jawty Wielkie niedaleko Iławy. Dziś w elbląskim Sądzie Okręgowym ruszył proces mordercy. Grozi mu dożywocie.

Morderstwo zostało dokonane w maju 2016 r. Tomasz B., 18-letni mieszkaniec powiatu iławskiego, usłyszał zarzut podwójnego morderstwa. Przyznał się do winy, złożył obszerne wyjaśnienia. 86-letnia kobieta zamordowana 24 maja w Jawtach Wielkich została uduszona, a 61-letni mężczyzna wykrwawił się. Zadano mu 17 ciosów nożem. Zwłoki odkryli sąsiedzi.

O ofiarach mówi się, że byli spokojnymi ludźmi.  

Nikomu nigdy nie szkodzili. Przez całe życie nie słyszałem, żeby z kimś mieli zatarg! Bez powodu się nie morduje. W jakim to celu ktoś to zrobił? Bogaci nie byli - zastanawia się sołtys wioski.
 
Śmierć matki i jej syna wstrząsnęła wioską. - Ludzie są zszokowani - mówi.
Mężczyzna zmarł w wyniku 17 ciosów zadanych nożem. Sprawca celował głównie w okolice klatki piersiowej. Kobiecie było zadane uderzenie nożem, które godziło w jamę ustną, jednak ponieważ dawała jeszcze oznaki życia, ostatecznie została uduszona - mówi  prokurator Jan Wierzbicki z Prokuratury Rejonowej w Iławie.
 
Prokuratura nie znała motywu zbrodni. Nie było też pewne, czy sprawca miał pomocników. Udało się za to zabezpieczyć dowód w sprawie: fragment noża. Znaleziono go w gardle zamordowanej kobiety. - Bo tam się ułamał - uściśla prokurator Wierzbicki.
 
Śledztwo w sprawie makabrycznego morderstwa przejęła specjalna grupa policjantów z komendy wojewódzkiej w Olsztynie. Sprawcę - jak się później okazało, najbliższego sąsiada zamordowanej rodziny, 18-letniego Tomasza B. - zatrzymano miesiąc po morderstwie.
 
To człowiek nigdy nie karany. Miał bardzo dobrą opinię w szkole i miejscu gdzie mieszkał! - podkreśla Dorota Macoch z KWP w Olsztynie.
 
Wszystko wskazuje na to, że Tomasz B. mordował sam. Podczas zatrzymania zachowywał się spokojnie. - Wydawałoby się, że ma wyrzuty sumienia i żałuje - mówi policjantka. 
 
Tomasz B. przebywa w areszcie. Za podwójne morderstwo grozi mu dożywotnie więzienie.
 
Źródło: www.uwaga.tvn.pl
 
 
Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0806829929352