Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Szwaczki kontra prezes Hetmana

29.04.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa proces przeciwko Janowi P. – właścicielowi Hetmana. Oskarżonemu stawiane są zarzuty złośliwego naruszenia praw pracowniczych.

Jan P. dyscyplinarnie zwolnił kobiety, które założyły związki zawodowe. Szwaczki wywalczyły w sądzie przywrócenie do pracy w spółce. Po urlopie wypoczynkowym kobiety powinny wrócić do Hetmana, jednak firmę tę przejęła elbląska spółka J. I. M. Państwowa Inspekcja Pracy orzekła, że szwaczki, zgodnie z prawem stały się pracowniczkami J. I. M. i zapowiedziała kontrole w tej firmie.

Oskarżony odpowiada przed sądem także za przywłaszczenie sobie pieniędzy. Jan P. potrącał z wypłat pracowników składki, ale nie odprowadzał ich do ZUS. Prokuratura zarzuca prezesowi Hetmana także inne przestępstwa: nie utworzył zakładowego funduszu pracowniczego, nie płacił pracownikom za nadgodziny, a pensje wypłacał z opóźnieniem i w ratach.
W wyniku działalności właściciela Hetmana poszkodowani są wszyscy pracownicy spółki, a więc 233 osoby. Na wyrok sądu trzeba jeszcze poczekać, bowiem sąd zamierza wysłuchać zeznań wszystkich pracowników.
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.154060125351