Piątek, 12.08.2022, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Są zarzuty dla byłego szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji NATO w Elblągu

20.07.2017, 10:10:00 Rozmiar tekstu: A A A
Są zarzuty dla byłego szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji NATO w Elblągu
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. se.pl)

Były szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu Robert O. usłyszał prokuratorskie zarzuty za składanie przez internet 14-latce propozycji obcowania płciowego. Teraz grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Robert O. stracił już wcześniej posadę szefa sztabu dywizji NATO w Elblągu.

 

Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu prowadzi obecnie śledztwo dotyczące przestępstwa przeciwko wolności seksualnej i obyczajności popełnionego na szkodę małoletniej poniżej 15 lat.

 

W toku śledztwa zatrzymany został płk. Robert O., szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu. Przez internet składał on bowiem 14-latce propozycje obcowania płciowego. Funkcjonariusze Policji dokonali w miniony poniedziałek zatrzymania 52-letniego mężczyzny po tym, jak przybył on na wcześniej umówione miejsce spotkania z 14-latką w Grudziądzu.

 

Po doprowadzeniu zatrzymanego do Prokuratury Rejonowej w Grudziądzu prokurator przedstawił mu zarzuty. Dotyczą one nakłaniania osoby małoletniej poniżej lat 15 za pośrednictwem środków teleinformatycznych do obcowania płciowego. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Wobec podejrzanego prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy złotych, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru przełożonego wojskowego.

 

Postępowanie jest w toku i przeprowadzane są kolejne czynności dowodowe. Z uwagi na dobro postępowania na tym jego etapie prokuratura nie udziela szerszych informacji.

 
Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +10
  ~ pudlarz
  Czwartek, 20.07

  Za zgubienie pudełka z suszem roślinnym do 10 lat, za pedofilie do 3 lat. Polska to dziwny kraj

 2. 2
  +6
  ~ Moher
  Czwartek, 20.07

  Za jaja i na latatnie....

 3. 3
  +6
  ~ sławek
  Czwartek, 20.07

  dla pedofili kary od 15 lat do dożywocia,kastracja i oranie psychiki do końca życia tak jak to robią dzieciom!!kary do 3lat są śmieszne!!!!5 tyś to jakas parodia!!!!osobiście byłbym za eliminacją tych śmieci ze społeczeństwa czyli kara śmierci dla pedofili!!!!

 4. 4
  +13
  ~ k.pobozy@o2.pl
  Czwartek, 20.07

  To jest haniebne by oficer wysokiej rangi dopuścił się takiego czynu. W kodeksie obyczajowym II Rzeczpospolitej karane było wyrzuceniem z armii.

 5. 5
  +8
  ~ k.pobozy@o2.pl
  Czwartek, 20.07

  To jest haniebne by oficer wysokiej rangi dopuścił się takiego czynu. W kodeksie obyczajowym drugiej Rzeczpospolitej karane było wyrzuceniem z armii.

 6. 6
  +6
  ~ dex
  Czwartek, 20.07

  5000 zł. kaucji? Pan pułkownik takie drobne ma w jednej kieszeni! Jeśli przyjąć, że kaucja ma być zabezpieczeniem majątkowym, uciążliwym dla przestępcy, to powinna wynosić minimum 500 000 zł.! Teraz rozumiem, po co PiS zmienia sądy....

 7. 7
  +2
  ~ Hhhg
  Czwartek, 20.07

  Teraz to ja rozumiem PIS!!

 8. 8
  +1
  ~ saas
  Piątek, 21.07

  to jakaś jest kpina! zabrać dziadowi emeryture, i wywalić na pysk a nie przenosić do rezerwy kadrowej! no szkoda że jeszcze medalu trep za to nie dostanie a co tam!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1472389698029