Poniedziałek, 26.02.2018, Imieniny: Bogumil, Aleksandra, Miroslawa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Pomogą wybudować plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci

09.03.2017, 10:00:26 Rozmiar tekstu: A A A
Pomogą wybudować plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci
Fot. Ryszard Biel

Lokalni muzycy, tancerze, sportowcy i młodzież pomogą Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu nr 1 w Elblągu wybudować plac zabaw dla niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. 17 marca wystąpią na koncercie charytatywnym, podczas którego odbędzie się zbiórka pieniędzy na ten cel.

Jeszcze osiem lat temu przy szkole znajdował się plac zabaw, ale został zdemontowany ze względu na bardzo zły stan techniczny urządzeń. Nasi uczniowie w tej chwili mają sensoryczny plac zabaw, ale w szkole, pod dachem. Chcielibyśmy, aby mieli okazję korzystania z terapii również na świeżym powietrzu stąd pomysł budowy sensorycznego placu zabaw przy szkole

– wyjaśnia Leszek Iwańczuk, dyrektor OS-W nr 1.

17 marca w hali sportowo-widowiskowej przy al. Grunwaldzkiej odbędzie się koncert charytatywny dedykowany niepełnosprawnym dzieciom. Gwiazdą wydarzenia będzie Łukasz Gesek. Oprócz elbląskiego twórcy disco polo usłyszeć i zobaczyć będzie można również: młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, zespół Il vento musicale z Młodzieżowego Domu Kultury, cheerleaderki ze Szkoły Tańca Cadmans i judoków z IKS Atak.

W trakcie trwania koncertu będzie można zakupić prace wykonane przez uczniów i nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 1. Wstęp na koncert za cegiełkę wartą 25 zł.

Pieniądze zebrane podczas wydarzenia przeznaczone zostaną na budowę placu sensorycznego.

Potrzeba nam około 30 tys. Jesteśmy dobrej myśli, bo też z doświadczenia wiemy, że elblążanie mają wielkie serca. Jesteśmy wdzięczni i cieszymy się, że w to przedsięwzięcia już zaangażowała się tak dużo osób

– dodaje Leszek Iwańczuk.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 w Elblągu jest placówką zajmującą się edukacją dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną. Placówka prowadzi działalność dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą na zajęciach szkolnych oraz pozalekcyjnych. Do ośrodka uczęszcza blisko 300 uczniów.

Wszelkie informacje dotyczące koncertu można uzyskać w OS-W przy ul. Kopernika 27 lub telefonicznie pod numerem (55) 625 83 48.Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.