Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Wielki wiatrak

23.06.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wielki wiatrak
Wiele osób poruszających się w okolicach Łęcza , Pagórek i Milejewa obserwuje dziwną budowlę - wysoki, biały słup ze skrzydłami. Powstał prawie dwa lata temu w miejscowości Pagórki. Jest to wiatrak energetyczny.

Podobno ma ich tu powstać kilka. Aby go zobaczyć kilkakrotnie byłem na wycieczce w Pagórkach. I powiem szczerze – obiekt wygląda bardzo ładnie i dobrze jest wkomponowany w teren. Wzbudza optymizm, że znalazł się ktoś, kto chciał zainwestować na naszym terenie kilka milionów złotych. Oczywiście znam różne głosy ekologów na temat wiatraków. Ale mimo tych głosów warto wybrać się na wycieczkę w tamte regiony.

Wiatrak jest doskonale widoczny zarówno od Milejewa, jak i od Łęcza. Jego wysokość to 60 metrów, a rozpiętość skrzydeł 30. Można nawet wejść na górę, ale nie jest to wskazane dla wszystkich – nie ma windy, a drabinka jest bardzo niewygodna.


Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Wiatrak ( zdjęć 6 )
Dodano: 2004-06-23 | _INFO_ELBLAG_PL

Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ anonim
  Środa, 23.06

  Jeśli to prawda, że można tam wejść to nic dobrego z tego nie wyniknie....

 2. 2
  0
  ~ monter
  Środa, 23.06

  tylko od tych 2 lat wiatrak stoi. ani razu nie widziałem, żeby się kręcił, produkował prąd w celu zwrotu inwestycji. no ikto ma klucz? też bym się tam wszedł, zrobić kilka fajnych fotek!!!

 3. 3
  0
  ~ Francuz
  Środa, 23.06

  Z tego co wiem, to chyba nadal jest w fazie testow. W koncu jest to prototyp. Jeszcze nigdzie na swiecie nie wykonano silowni w tej technologii. Pomysl jest bialoruski, autorzy projektu mieszkaja niedaleko, w drewnianych domkach z kilometr dalej. Ma ok.1 MW mocy i jezeli eksperyment sie uda, powstanie takich cacek w okolicy 30! Nie ma sie co dziwic, stoi na 3.miejscu w Polsce pod wzgledem "wietrznosci"...

 4. 4
  0
  ~ a
  Czwartek, 24.06

  a skąd ty to wszystko wiesz? Ciekawe dane masz :)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2265160083771