Piątek, 28.01.2022, Imieniny: Walery, Radomir, Karol
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Tegoroczne Dni Elbląga odbędą się w sierpniu

10.03.2012, 12:57:26 Rozmiar tekstu: A A A
Tegoroczne Dni Elbląga odbędą się w sierpniu
Dni Elbląga to największa impreza kulturalna organizowana przez Urząd Miejski. Tak elblążanie oraz przybyli turyści bawili się rok temu (fot. Irek Rupniewski)
Święto miasta, które co roku przyciąga tłumy elblążan oraz mieszkańców sąsiednich miejscowości, odbędzie się w innym niż zazwyczaj terminie. W czerwcu będą bowiem organizowane imprezy związane z Euro2012. Koncerty z okazji urodzin miasta rozpoczną się 10 sierpnia, na parkingu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Urząd Miejski nie zdradza jeszcze nazwisk gwiazd, które zostały zaproszone do Elbląga. 
 
Do rozpoczęcia wakacji pozostało jeszcze sporo czasu. Ale elbląscy urzędnicy są już w trakcie prowadzenia rozmów z wykonawcami i realizatorami poszczególnych części tegorocznych Dni Elbląga. Co ważne, impreza odbędzie się w sierpniu, a nie (jak w latach ubiegłych) w czerwcu. Początek nastąpi 10 sierpnia i potrwa trzy dni. Czy program, jaki przygotowują organizatorzy, spodoba się uczestnikom zabawy? Anna Kleina, rzecznik ratusza, zapewnia, że obchody będą co najmniej tak samo atrakcyjne, jak zeszłoroczne. - Ze względu na to, że trwają negocjacje, nie możemy jeszcze ujawniać szczegółów – mówi. - Wszystko jest na etapie rozmów, ale rozmów zaawansowanych. Artyści są zabukowani, trwają prace nad umowami.
 
Zapytaliśmy też rzeczniczkę, czy elblążanie w tym lub ubiegłbym roku zgłaszali swoje propozycje, sugestie dotyczące imprezy. – Tak, lecz tylko na część klubową. Mamy nadzieję, że spełnimy oczekiwania mieszkańców – informuje Kleina. W tym roku Urząd Miejski wyda kilkanaście tysięcy na wspomnianą Elbląską Strefę Kibica (czynna od 8 czerwca do 1 lipca). Na przybyłych czekać będzie wiele atrakcji takich jak: transmisja meczów, koncerty. Środki przeznaczone na organizację Dni Elbląga są jednak zabezpieczone i impreza nie będzie uboższa od ubiegłorocznej. Zapewniono około 400 tysięcy złotych. - Organizacja wspomnianej strefy nie spowoduje, że obchody Dni Elbląga będą mniej atrakcyjne – mówi przedstawicielka ratusza. - To jest Święto Miasta i dlatego zależy nam na tym, by mieszkańcy i turyści, byli zadowoleni z obchodów tego święta.
 
Co ciekawe, rok temu miasto musiało skorzystać z usług profesjonalnej firmy zajmującej się montażem sceny. Było to spowodowane wymaganiami występujących muzyków. W tym roku taka firma również zostanie wynajęta. - Jako miasto nie posiadamy bowiem odpowiedniej infrastruktury, tj. sceny, nagłośnienia czy oświetlenia, aby spełnić warunki techniczne artystów występujących w tym roku podczas Dni Elbląga – mówi rzecznik. 
 
Jedną z ważniejszych imprez zorganizowanych w poprzednie wakacje był koncert pod patronem Radia RMF FM. Niestety, w tym roku go nie będzie. Nie zabraknie jednak innych imprez. Będą nimi m.in. uroczystości wchodzące w skład cyklu „COOLturalna Starówka”.  Pierwsze z nich rozpoczną się już w majówkę, zakończą natomiast pod koniec sierpnia. Program „COOLturalnej Starówki”, według wstępnych zapowiedzi, ma być bogatszy od ubiegłorocznego. Warto wspomnieć też o 100-leciu lotnictwa w Elblągu (14-15 lipca), VII Elbląskim Święcie Chleba (31 sierpnia – 2 września). 
 
 
Antek Rokicki, korespondent info.elblag.pl
Antek Rokicki
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 8

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (41)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ nord
  Sobota, 10.03

  Tyle pisalo sie w ub. roku o tym ,że parking przy PWSZ jest nieodpowiedni na takie imprezy i same koncerty to wykazały ,ale widać dla Urzedu Miasta opinie mieszkańców są niewazne .Po prostu ktoś się zaparł. i chce udowodnić ,że w Elblągu nie może być coś dobrze zrobione,,musi być byle jak.

 2. 2
  --22
  ~ stylfront@wp.pl
  Sobota, 10.03

  No i super.Jestem bardzo zadowolona z terminu , bez problemu pójdziemy całą rodziną.Nasz prezydent ma głowę na karku ,super gość.

 3. 3
  --8
  ~ darek
  Sobota, 10.03

  nord a czy gdzies jest napisane ze wlasnie tam bedzie impreza ???

 4. 4
  +3
  ~ brak słów
  Sobota, 10.03

  -darek- CZYTANIE ZE ZROZUMIENIEM!!!!!!!

 5. 5
  +5
  ~ antynowaczyk
  Sobota, 10.03

  Informacja o Dniach Elbląga pokauje że, mosty na rzece Elbląg nie będą jeszcze zrobione, a to że Nowaczyk ma głowe na karku odnośnie imprez? No cóż, jak się jest bardziej celebrytą niżeli prezydentem to fakt ten jest zrozumiały. Bankietowy prezydent Elbląga - tego jeszcze nie było:)

 6. 6
  --3
  ~ noname
  Sobota, 10.03

  i znowu zablokowana droga wylotowa z miasta

 7. 7
  --6
  ~ discopolowiec
  Sobota, 10.03

  zaprosic jakies disco polo, Boys i bylyby tłumy

 8. 8
  +6
  ~ wielbiciel elbinga
  Sobota, 10.03

  Dni Elbląga tylko na bulwarze,ewentualnie amfiteatr na dolince.Inne miejsca to nieporozumienie.

 9. 9
  +7
  ~ el
  Sobota, 10.03

  RMF FM zapewnialo, ze przyjada w tym roku. Ach..........

 10. 10
  +1
  ~ wieśblążanka234
  Sobota, 10.03

  no lokalizacja jest naprawde pomyłką. nie ma to jak unieruchomić jedną z głównych dróg w e-gu... urzedzie miasta - puknijcie sie wszyscy w czolko i pomyslcie czy aby napewno nie ma lepszego miejsca na zorganizoanie tych spoznionych dni wiesbląga?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0158360004425