Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Elbląska Karta Miejska w Strefie Płatnego Parkowania

31.01.2012, 12:13:45 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląska Karta Miejska w Strefie Płatnego Parkowania

Kolejne parkomaty obsługujące Strefę Płatnego Parkowania (SPP) w Elblągu zostały przystosowane do obsługi Elbląskiej Karty Miejskiej (EKM). Za wyjątkiem dwóch urządzeń (przy ul. Lotniczej i przy ul. Kumieli) wszystkie parkomaty w SPP mogą obsługiwać kartę miejską.

Przypomnijmy, że Elbląska Karta Miejska jest jednocześnie:

- nośnikiem  elektronicznych biletów okresowych komunikacji miejskiej (dekadowych, miesięcznych, 30 dniowych, semestralnych) a także uprawnień do bezpłatnych przejazdów ;

- elektroniczną portmonetką – umożliwiającą korzystanie z promocyjnych cen na jednorazowe przejazdy komunikacją miejską, a także pozwalającą na wnoszenie opłaty za korzystanie z postoju w SPP.

Dzięki przystosowaniu parkomatów do obsługi kart miejskich, doładowaną EKM można wnosić opłatę za korzystanie z miejsca postojowego. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba martwić się o drobne. Ponadto parkomaty umożliwiają doładowanie elektronicznej portmonetki na EKM przez całą dobę, w każdym dniu tygodnia. Zobacz jak to działa.

Wystarczy położyć EKM na oznaczonym polu parkomatu, a następnie za pomocą klawiatury wybrać jedną z dwóch opcji: „parkowanie” lub „doładowanie karty”.  Po wybraniu opcji „parkowanie” również za pomocą klawiatury należy wybrać czas postoju i następnie zatwierdzić wybór. Wydrukowany bilet parkingowy należy umieścić w widoczny sposób za przednią szybą samochodu.

Natomiast po wybraniu opcji „doładuj kartę”, konieczne jest wniesienie wybranej przez użytkownika kwoty, która zasili elektroniczną portmonetkę na EKM i zatwierdzenie operacji przyciskiem „zatwierdź”.

Imienne EKM, a także EKM na okaziciela można uzyskać w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2. Centrum czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00, w sobotę – od 10:00 do 13:30. Imienne EKM wydawane są po wypełnieniu wniosku i wniesieniu kaucji w wysokości 10 zł – osoby uprawnione do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską w Elblągu, zwolnione są z obowiązku wnoszenia kaucji.

EKM na okaziciela dostępne są tylko po wniesieniu kaucji. Można je uzyskać także w punktach doładowania kart:

1. przy ul. Ogólnej (przy centrum handlowym);

2. w budynku dworca PKS (od strony pętli autobusowej);

3. Plac Słowiański;

4. Punkt Obsługi Klienta przy ul. Browarnej 90;

5. kiosk przy ul. Płk Dąbka (przy przystanku autobusowym od strony ul. Gwiezdnej);

6. kiosk przy ul. Ogólnej (przy pętli autobusowej i tramwajowej);

7. kiosk przy ul. Królewieckiej (przy przystanku autobusowym w kierunku do ul. Fromborskiej);

8. kiosk przy ul. Nowowiejskiej (przy przystanku autobusowym);

9. pawilon handlowy przy ul. Grottgera 71 (przy przystanku autobusowym w kierunku do ul. Grunwaldzkiej).

Więcej informacji na stronie www.zkm.elblag.com.pl a także pod numerami telefonów: 55 239 37 92 (COK) lub 55 230 79 00 (ZKM w Elblągu)”.

 

Michał Górecki, referent ds. marketingu i komunikacji społecznej

Oceń tekst:

Ocen: 4

%25.0 %75.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Precz z komuną!!!
  Wtorek, 31.01

  pyt dla zorientowanych dlaczego nie moge zpałacic sms tylko sciagac paltforme na jawie... po co taki bubel?nie zawsze mam drobne na pilet a komrka byloby wygodniej, bez sensu? co mnie obchodzi karta miejska , kto ma czas łazic i sie uzerac?

 2. 2
  --1
  ~ STOP EKM !
  Wtorek, 31.01

  Ja mam kartę ,ale nie przykładam do kasownika, na znak protestu zmuszania emerytów i niepełnosprawnych do jej "kupowania'. A jak sie kanar przyczepi zasadzę mu kopa w d...pę i tak nie bedę kasował.

 3. 3
  0
  ~ vincent
  Wtorek, 31.01

  a ja nie chce zeby ktos kontrolowal gdzie i kiedy sie przemieszczam

 4. 4
  0
  ~ ehe
  Wtorek, 31.01

  do STOP EKM ! hehe nie ma obowiazku przykladania karty do kasownika... nie spinaj sie tak, jak dla mnie nic sie nie zmienilo w porownaniu do starego miesiecznego, na plus jest to, ze nie trzeba nosic legitymacji :)

 5. 5
  0
  ~ STOP EKM
  Wtorek, 31.01

  ~ ehe. I tu się mlisz. Kanarzy żądają legitymacji od dzieci, młodzieży szkolnej mimo, ze ci maja EKM.A przecież pag Górecki z ZKM (plakaty jeszcze wiszą w pojazdach i na przystankach), że mając EKM nie trzeba miec legitymacji, więc jak to jest panie Górecki , trzeba legitymacjemiec czy nie ?

 6. 6
  0
  ~ motor
  Środa, 01.02

  ludaie jacy jestescie za cofani gamonie to chodzic na pieszo lub na taxi placic

 7. 7
  0
  ~ niepełnosprawna
  Niedziela, 05.02

  Nowaczyk zapomniał i to szybko o niepełnosprawnych , o których tak cieplo wspominał w swoim Programie Wyborczym . Elbląg jest w czołówce miast z wielkimi barierami nie tylko fizycznymi dla niepelnosprawnych , ale przede wszystkim tymi urzędniczymi i to za zgodą , albo wręcz pomysłem samego Nowaczyka .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4769580364227