Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Sobota z przewodnikiem odnosi sukces

31.07.2011, 11:26:37 Rozmiar tekstu: A A A
Sobota z przewodnikiem odnosi sukces
fot. Karolina Krajewska

Akcja „Sobota z przewodnikiem”, której inicjatorem jest Koło Przewodników i Pilotów Turystycznych PTTK im. Ryszarda Gierzyńskiego oraz Zarząd Oddziału PTTK Ziemi Elbląskiej w Elblągu osiągnęła swój półmetek.

- Za nami już piąte spotkanie turystów i mieszkańców z elbląskimi przewodnikami i historią Elbląga – mówi Alicja Gronek z PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej w Elblągu. 

Kolejne soboty miały następujące tematy przewodnie: Schichau i jego zakłady, Galeria EL i formy przestrzenne, kamieniczki i ich historia, ciekawe miejsca w Bażantarni oraz Kanał Elbląski, a przewodnikami opowiadającymi byli: Bogusław Warejko, Henryka Kurylak, Brygida Gawron oraz Leszek Marcinkowski.

- Każde ze spotkań cieszyło się sporym zainteresowaniem, a ogólnie w spacerach z przewodnikami wzięło udział ponad 200 osób, od najmłodszych w wózkach z rodzicami, poprzez dzieci i młodzież, a na dorosłych skończywszy – informuje Alicja Gronek. - Cieszy nas fakt, że wśród uczestników spotkań są osoby, które wzięły udział w kilku spacerach. Pogoda nie zawsze nam dopisywała, ale nawet deszcz i chłód nie powstrzymywał ciekawych historii i zabytków Elblążan i turystów od przyjścia o godzinie 10 na spotkanie z przeszłością.

W sierpniu organizatorzy zapraszają na kolejne „Soboty z przewodnikiem”.

- Akcja jest akcją społeczną naszych przewodników i udział w niej jest bezpłatny – podkreśla Alicja Gronek. - Już 6 sierpnia spotykamy się o 10 przed Katedrą Św. Mikołaja, aby poznać jej historię.


oprac. JO

 

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ tubylec
  Niedziela, 31.07

  Wspaniała inicjatywa!

 2. 2
  +2
  ~ Elg
  Poniedziałek, 01.08

  Mimo wszystko to " kropla w morzu potrzeb"w kompleksowym promowaniu miasta Elbląga,czy UM posiada w dokumentacji ustaloną strategię promocji miasta na najbliższą przyszłość?

 3. 3
  +5
  ~ UPR
  Poniedziałek, 01.08

  Brawo !!! Może urzędnicy miejscy zamiast STADIONU dla garstki pseudo-sportowców i hordy pijanych bandytów przekażą te pieniądze na jeszcze inne ciekawe inicjatywy , służące zwykłym mieszkańcom Elbląga .Dziękujemy za '' sobotę z przewodnikiem ''

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0491049289703