Poniedziałek, 29.04.2024, Imieniny: Piotr, Robert, Boguslaw
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii AKTUALNOŚCI

Olimpia Elbląg wygrała z Jeziorakiem Iława 1:0! Zobacz fotorelację

01.05.2010, 14:11:50 Rozmiar tekstu: A A A

Olimpia Elbląg wygrała z Jeziorakiem Iława 1:0. Na stadionie przy Agrykola zgromadziło się około 1700 kibiców (w tym około 100 kibiców Jezioraka Iława). Sponsorem relacji była Agencja Reklamowa GABO.

94 minuta arbiter kończy spotkanie, Olimpia wygrywa z Jeziorakiem Iława 1:0
93 minuta 4 zmiana w Olimpii Teśman za Rożnika
93 minuta walka na boisku
92 minuta przy piłce Olimpia
90 minuta sędzia do regulaminowego czasu gry doliczył 4 minuty
89 minuta kolejny rzut rożny dla gości
86 minuta 5 rzut rożny dla Jezioraka, wykonawcą Klimek - Sobański złapał piłkę
85 minuta 3 zmiana w Olimpii, Biegański za Ambroziaka
84 minuta 4 rzut rożny dla Jezioraka
83 minuta faulowany zawodnik Olimpii, stróż do Sobieraja (Sobieraj dostał żółtą kartkę)
80 minuta kolejna zmiana w drużynie gości Kretov za Sedlewskiego
80 minuta faulowany zawodnik Olimpii
79 minuta druga zmiana w Olimpii: debiut Hricova w barwach żółto-biało-niebieskich - za Kołodziejskiego
76 minuta rzut rożny dla gości
74 minuta z prawej strony Kołodziejski dośrodkował do Rożnika i ten mając przed sobą tylko bramkarza trafił w jego nogi - niewykorzystana stuprocentowa sytuacja
71 minuta przy piłce Olimpia,
70 minuta zmiana w drużynie gości - Dymowski za Rybkiewicza
69 minuta zmiana w drużynie gospodarzy - Fedosov za Pietronia
67 minuta rzut rożny dla gości, wykonawca Klimek
66 minuta rzut wolny Stróż, strzał na brakmę gości oddał Sobieraj - piłka przeleciała tuż obok bramki
65 minuta piłka dla Olimpii, piłkarz gości zagrał ręką
63 minuta na pozycji spalonej piłkarz Jezioraka
61 minuta faulowany bramkarz Olimpii Sobański przez Klimka
60 minuta piłka dla gospodarzy
59 ponownie na pozycji spalonej piłkarz Jezioraka Iława
58 minuta na pozycji spalonej zawodnik gości
57 minuta rzut na brakmę gości oddał Rożnik
56 minuta chwilowa przerwa w meczu, Dremliuk leży na boisku
55 minuta 5 rzut rożny dla żółto-biało-niebieskich
53 minuta przy piłce gospodarze
51 minuta gry od własnej bramki rozpoczyna Sobański
49 minuta przy piłce goście,
48 minuta dośrodkowanie Olimpii
47 minuta 4 rzut rożny dla Olimpii - głową strzelał Mateusz Kołodziejski

46 minuta - druga połowa, 2 zmiany w drużynie gości: Klimek za Figurskiego, Radziński za Tomczyka

Na boisku odbywają się konkurs - do wygrania 3 karnety na mecze Olimpii, 3 podwójne zaproszenia na turniej tańca, koszulka i szalik Olimpii, zaś najmłodszy kibic otrzymał rowerek ufundowany przez Grupę Kopalń. Specjalną nagrodę ufundował także Maciej Romanowski członek zarządu klubu.

sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy - Olimpia prowadzi 1:0
45 minuta sędzia doliczył 60 sekund do pierwszej połowy
45 minuta - rzut wolny dla gości wykonuje Rybkiewicz, faulował Stróż
40 minuta zdecydowane prowadzenie Olimpii
38 minuta dośrodkowanie Olimpii - Ambroziak na pozycji spalonej
37 minuta przy piłce goście, jednak Tomczyk na pozycji spalonej
35 minuta rzut wolny dla zespołu gości
33 dośrodkowanie Olimpii - Rafał Loda na pozycji spalonej
32 minuta faul w środku pola Lody na Sobocińskim
30 minuta - mecz zdecydowanie należy do Olimpii Elbląg
28 miuta gry przy piłce goście, bramki żółto-biało-niebieskich dzielnie broni Sobański
27 minuta rzut rożny oddaje Honorat Stróż - chwilę później Łukasz Pietroń
25 minuta faulowany Kołodziejski przez Drzystka - Drzystek ukarany żółtą kartką
22 minuta dośrodkowanie Pietroń-Ambroziak oddaje strzał z 12 metrów na bramkę Staniszewskiego i gol - Olimpia prowadzi 1:0
21 minuta na bramkę gości rzut oddał Honorat Stróż, ponownie bezskutecznie
20 minuta od własnej bramki zaczyna Sobański
20 minuta faulowany zawodnik gości  - Figurski, goście przy piłce
17 minuta piłkę przejmuje Olimpia, na bramkę gości rzut oddał Pietroń, niestety niecelny
17 minuta w głowę dostał Kowalski, piłka dla gości
15 kolejny rzut rożny dla żółto-biało-niebieskich - ponownie Honorat Stróż
14 pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, wykonuje Stróż
14 minuta faulowany Ambroziak, rzut wolny dla gospodarzy wykonuje Stróż
13 minuta na brakmę gospodarzy rzut oddał Fugurski, jednak bezskutecznie
9 minuta Olimpia cały czas przy piłce, rzut niecelny na brakmę gości oddał Andrzej Matwojów
6 minuta Olimpia przy piłce, dośrodkowanie  Honorat Stróż - Kołodziejski Mateusz - nie doszedł do piłki
5 minuta - gra toczy się w śroku pola, głośny doping
3 min. pierwsza akcja Olimpii, dośrodkowanie z rzutu wolnego piłka przechodzi obok bramki
1min. Zaczął Jeziorak Iława

-To wy jesteście najważniejsi i to wy tworzycie ten klub, Wy kibice. Ja wraz z moimi przyjaciółmi z zarządu zrobimy wszystko, aby w tym mieście powstał profesjonalny klub, ale wy musicie mi w tym pomóc. Życzę Wam udanego spektaklu- powiedział przed rozpoczęciem meczu nowy prezez KS Olimpia Elbląg Łukasz Konończuk.

Składy zespołów:

Olimpia: Sobański- Dremliuk, Sobieraj, Loda, Ambroziak, Pietroń, Matwijów, Stróż, Kołodziejski, Rożnik, Stankiewicz.

Jeziorak Iława: Staniszewski - Zakierski, Czupryna, Kowalski, Drzystek, Sedlewski, Tomczyk, Rybkiewicz, Kołc, Sobociński, Figurski.

- Chciałbym pogratulować trenerowi Arteniukowi zwycięstwa. Pierwsza połowa należała do gospodarzy. Później wynik zdeterminował moich zawodników - mówił trener Jezioraka Iława Wojciech Tarnowski.

- Kończy się ten maraton, kolejne zwycięstwo. Mieliśmy kilka ciekawych sytuacji, bezwzględnie należały nam się trzy punkty. Po raz kolejny pokonaliśmy rywala z czuba tabeli. Przed nami jeszcze mecze z bezpośrednimi kandydatami do spadku, trzeba będzie zmienić trochę taktykę - wskazał trener Olimpii Elbląg Tomasz Arteniuk.

-Cieszy nas bardzo kolejne zwycięstwo, nasza ciężka praca przynosi efekty. Ale to nie jest tylko nasza zasługa, ale w równym stopniu także trenera. To on stworzył taki zespół, który świetnie się dogaduje. Mam nadzieję, że działacze to docenią - mówił po meczu obrońca Olimpii Krzysztof Sobieraj.