Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Wyrok za zbyt szybką jazdę

05.04.2024, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyrok za zbyt szybką jazdę

29-letni mieszkaniec powiatu elbląskiego został ukarany przez sąd za zbyt szybką jazdę. Mężczyzna musi zapłacić 4 tysiące złotych grzywny i dodatkowo pokryć koszty sądowe.
 

 

Brawurowa jazda miała miejsce 4 listopada 2023 roku w podelbląskim Kazimierzowie, gdzie obowiązywało ograniczenie do 90 km/h. 29-latek rozpędził audi do 158 km/h. Wpadł na patrol drogówki. Policjanci skierowali wobec mężczyzny wniosek do sądu. Sąd wydał wyrok skazujący. Mężczyzna musi zapłacić 4 tysiące złotych grzywny oraz ma pokryć koszty sądowe w wysokości 400 zł.

 


Policjanci apelują, głównie do młodych kierowców! To właśnie na „top liście" przyczyn wypadków drogowych, znajduje się - nadmierna prędkość. Takie zachowanie charakteryzuje się brakiem wyobraźni. Innymi słowy tego, co może stać się na drodze przy prędkościach przekraczających te dozwolone. A może zdarzyć się wszystko (przebita opona, wyskoczy nam zwierzę, ktoś zaśnie za kierownicą albo będzie wyprzedzał i zjedzie na nasz pas ruchu). Nie zdążymy zareagować. Przy takich prędkościach jest to gotowy przepis na wypadek. Jak pokazują policyjne statystyki, takie brawurowe zachowania często kończą się tragicznie. Zatem kierowcy – noga z gazu! 

 

KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Kiepsko
  Piątek, 05.04

  Kara za niska. A, 40 tys zł kary to zaboli pustaka.

 2. 2
  0
  ~ Janek
  Piątek, 05.04

  Zgadzam się. Taki "kierowca" powinien zapłacić 40 tys. Rozumiem przekroczyć o 10 km/h ale o 70 km/h powinno się zabrać dożywotnio uprawnienia, bo to jest potencjalny zabójca.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1026518344879