Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Krowa na pastwisku wykopała niebezpieczne znalezisko. Rolnik powiadomił Policję

11.10.2023, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Krowa na pastwisku wykopała niebezpieczne znalezisko. Rolnik powiadomił Policję

Policjanci z Młynar zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego, pochodzącego z czasów II Wojny Światowej. Funkcjonariuszy zaalarmował rolnik, którego krowa wykopała pocisk na polu.

 

Dzisiaj od wczesnych godzin rannych policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku artyleryjskiego, przeciwpancernego o kalibrze 120 mm. Został znaleziony na pastwisku w miejscowości Olkowo gm. Godkowo. Pochodzi  z czasów II Wojny Światowej. Policję zaalarmował rolnik, którego krowa wykopała go kopytem. Saperzy z Braniewa zabrali niebezpieczne znalezisko. Dodatkowo zbadali cały teren czy nie ma tam ukrytych pod ziemią innych, niebezpiecznych niespodzianek militarnych. Na szczęście teren był czysty. Wszystkie tego typu „pamiątki" po II Wojnie Światowej są neutralizowane na poligonie.

 

Należy pamiętać, że relikty II WŚ są niezwykle niebezpieczne, gdyż wskutek zmiany temperatury (po wyciągnięciu ich z ziemi), gwałtownemu przemieszczaniu (rzucaniu, układaniu) mogą detonować.

 

Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku znalezienia niewybuchów należy przede wszystkim powiadomić o tym Policję wskazując dokładne miejsce ich położenia. Co więcej takie miejsce należy oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Kategorycznie zabrania się przemieszczania, przenoszenia tego typu rzeczy przez osoby nieuprawnione.

 

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Mućka
  Środa, 11.10

  Ot Maćka Kargulowa miała niucha . !

 2. 2
  +3
  ~ kotrona
  Środa, 11.10

  A ju z myślałem że to była następna rakieta

 3. 3
  +3
  ~ Roman
  Środa, 11.10

  Na zdjęciu, zamieszczonym na pasłęckim portalu widać, że nie jest to rakieta, nawet rosyjska, lecz zardzewiała skorupa pocisku artyleryjskiego, zapewne pozbawionego zapalnika, gdyż inaczej nie można by wykonać fotografii. Saperzy nie zezwoliliby. Ciekawą rzeczą jest, że krowy, do tej pory, raczej minowały tereny pastwisk, i dróg, którymi były spędzane na ubój, minami poślizgowymi, na której niejeden pieszy, czy kierowca nadział się. Może nowa generalicja, praktykę mająca raczej nie w boju, a w obronie teoretycznej (czy jakoś tak), zatrudniłaby pasterza z niewielkim stadem na potrzeby obrony narodowej, za zgodą p. min. Błaszczaka?

 4. 4
  +3
  ~ Grażyna z Malborka
  Czwartek, 12.10

  To co krowy nie mają trawy do żarcia tylko grzebią jak kury za robalem?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0784561634064