Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Jak dochodzi do oszustwa?

03.10.2023, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Jak dochodzi do oszustwa?

Oszustwo tak jak każde przestępstwo ma swój początek. Często czynnikiem, który je rozpoczyna jesteśmy… my sami. Tak stało się z pewnym elblążaninem, który chcąc pomnożyć posiadane pieniądze, przetracił je. A wszystko zaczęło się od przeglądania internetowych stron...

 


W pewnym momencie na jednej ze stron wyświetliła się reklama związana z gazownictwem i przeszyłem gazu z innego kraju. Mężczyzna kliknął w tę reklamę. Otrzymał następnie do wypełnienia kwestionariusz i przesłał go internetem do reklamującej się firmy. Zgłosił tym samym chęć inwestowania. Po około tygodniu na podany przez niego w kwestionariuszu numer zadzwonił przedstawiciel reklamującej się firmy. Polecił mężczyźnie „zainwestować” określoną kwotę przelewając ją na inne konto. Ten, przelał więc 15 tysięcy złotych. Po kilku dniach zadzwonił przedstawiciel informując, że wygenerowany zysk to 6900 dolarów. Mężczyzna musi tylko zapłacić prowizję i otrzyma odsetki. Ten wpłacił więc jeszcze ponad 3000 złotych na poczet prowizji. Gdy przedstawiciel zażądał kolejnych 5000 złotych nasz bohater materiału zorientował się, że ma do czynienia z oszustami.

 


Pokazujemy ten przypadek właśnie po to, by inne osoby nie dały się w ten sposób nabrać na podsuwane reklamy i różne propozycje inwestycji.

 


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu  

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Wiesiek
  Wtorek, 03.10

  Dobra inwestycja wpłacasz 15 tys zł a za dwa dni masz 30 tys czystego zysku. Nic podejrzanego już na tym etapie, pięniądze za darmo z dnia na dzień normalna sprawa więc jeszcze wpłacę 3 tys na prowizje by odebrać gotówkę w końcu co dwa dni bedę zarabiał po 30 tysięcy.

 2. 2
  +2
  ~ Tyle zysku ,co pies ma w pysku.
  Wtorek, 03.10

  Jprd.Kicha na całą Europę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1470658779144