Sobota, 20.07.2024, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Zbyt szybko, zbyt niebezpiecznie! Tylko jednego dnia w Elblągu policjanci zatrzymali 61 kierowców za zbyt szybką jazdę

26.08.2023, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zbyt szybko, zbyt niebezpiecznie! Tylko jednego dnia w Elblągu policjanci zatrzymali 61 kierowców za zbyt szybką jazdę

Niestety pomimo wielokrotnych apeli policjantów, wielu kierowców wciąż jeździ zbyt szybko. Tylko w środę (23.08.) drogówka zatrzymała 61 kierowców za zbyt szybką jazdę, a 2 z nich brawurowo przekroczyło prędkość o 50+ i straciło prawa jazdy.

 

Policjanci każdego dnia kontrolują prędkość pojazdów poruszających się po naszych drogach. Celem takich działań jest poprawa bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg. To właśnie z powodu zbyt szybkiej jazdy dochodzi na największej liczby wypadków. Tylko wczoraj (22.08.2023 r.) podczas akcji „Prędkość" policjanci z Elbląga zatrzymali 61 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość.Każdy z nich został ukarany mandatem i punktami karnymi. 2 z nich przekroczyło dwukrotnie prędkość w terenie zabudowanym. Pierwszy w miejscowości Zwierzno. 39-latek jechał isuzu z prędkością 103 km/h. Z kolei w miejscowości Krykajny 31 latek rozpędził hyundaia do 102 km/h. Na tych obszarach obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W takich sytuacjach policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawo jazdy.

 

Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Jedeh
  Sobota, 26.08

  Grubo

 2. 2
  0
  ~ Magnat Biznesu
  Sobota, 26.08

  Dobrodzieje! Co my byśmy zrobili bez dzielnej policji?

 3. 3
  0
  ~ Gosc
  Niedziela, 27.08

  Wieś jest odpowiedzialna za 99% wypadkow na drogach. Dzikie wieśniaki nogą z gazu!

 4. 4
  +4
  ~ widz
  Niedziela, 27.08

  na ul.płk.dąbka 61 kierowców przekraczających prędkość można zatrzymać w ciągu 5 minut.

 5. 5
  +2
  ~ Arc
  Niedziela, 27.08

  Kiedy Pan Sawicki z KMP tak ochoczo przestawi nam informację, jaką to kare nałożono na tego pirata drogowego: https://motoryzacja.interia.pl/raport-polskie-drogi/news-tak-wyprzedza-mazurska-policja-to-moglo-zakonczyc-sie-tragic,nId,6966611 I CZY ABY PRZYPADKIEM TO NIE BĘDZIE KARA TEGO FORMATU?: https://motoryzacja.interia.pl/raport-polskie-drogi/news-policjant-cofal-i-spowodowal-kolizje-juz-wiadomo-jak-srogo-z,nId,6955153

 6. 6
  +2
  ~ Arc
  Niedziela, 27.08

  No i przy okazji samozaoranie pana Sawickiego, który przyznał, że ciągle policja wbrew Konstytucji odbiera prawa jazdy (już 9 miesięcy temu Trybunał Konstytucyjny orzekł, że jest to niezgodne z Konstytucją). Pewnie do tego jeszcze pomiary tego pana policja robi jak w artykule: https://motoryzacja.interia.pl/raport-polskie-drogi/news-policja-celowo-zawyza-pomiary-zeby-zabierac-prawa-jazdy,nId,4491201 CÓŻ MAMY PAŃSTWO KARTONOWE/POLICYJNE

 7. 7
  --2
  ~ Arcon
  Niedziela, 27.08

  @Arc. Czytać ze zrozumieniem. Policjanci zatrzymali prawo jazdy. Zabierze sąd.

 8. 8
  --2
  ~ Arc
  Niedziela, 27.08

  Arcon - jak nie masz pojęcia o czym mówisz to proponuje skorzystaj z możliwości siedzenia cicho, bo się ośmieszasz i bredzisz - policjant?

 9. 9
  0
  ~ jan-49
  Wtorek, 29.08

  w elblagu na kilku ulicach postawic foto radary i nie patrzec na krzykaczy bo mandaty zatrzymywanie prawa jazdy nie robi na piratach zadnego wrazenia dalej jezdza jak im sie podoba a skoro bierzemy przyklady ze stanow to wprowadzic prawo jak w stanach trzy razy przekroczenie predkosci i z szosy czy ulicy od razu do pudla tylko takie restrykcyjne prawo by czegos nauczylo wariatow drogowych

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3701040744781