Czwartek, 25.07.2024, Imieniny: Jakub, Krzysztof, Walentyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Weekend w policyjnych statystykach

17.08.2023, 10:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Weekend w policyjnych statystykach

Policjanci z Elbląga podsumowali miniony weekend. Funkcjonariusze prewencji interweniowali 144 razy. Na ulicach wylegitymowali 320 osób. Do wytrzeźwienia trafiło 13 mężczyzn. Nałożono 21 mandatów, 88 razy pouczano i skierowano do sądu 2 wnioski o ukaranie.

 

Funkcjonariusze z ruchu drogowego wylegitymowali 212 osób i skontrolowali 190 pojazdów. Zatrzymali 132 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość (w tym 6x50+). Rekordzista jechał motocyklem aleją Jana Pawła II w Elblągu. Rozpędził się do prędkości 157 km/h. On i pozostałych 5 kierujących straciło prawa jazdy.


Ponadto policjanci z drogówki wystawili 102 mandaty i zastosowali 49 pouczeń. Skierowali do sądu 10 wniosków o ukaranie. Przebadali 512 kierowców pod kątem trzeźwości. Jeden z nich kierował mając 1,5 promila alkoholu w organizmie. 33-letni mieszkaniec Krakowa prowadził BMW. Został zatrzymany na trasie S7 w okolicach Kazimierzowa. Za prowadzenie w stanie nietrzeźwym grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

W miniony weekend doszło do 23 kolizji i 1 wypadku. Miał on miejsce w piątek 11 sierpnia 2023 r. na ulicy Bema. Kierujący samochodem honda potrącił na przejściu dla pieszych kobietę, która przechodziła na zielonym świetle. Na szczęście nie doniosła poważnych obrażeń. Kierowca stracił prawo jazdy. Szczegóły zdarzenia wyjaśni policyjne dochodzenie.

 

 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.8917989730835