Poniedziałek, 22.07.2024, Imieniny: Maria, Magdalena, Wawrzyniec
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Uwaga - dochodzi o oszustw na portalu społecznościowym

02.08.2023, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uwaga - dochodzi o oszustw na portalu społecznościowym

Pewna kobieta zakupiła w ogłoszeniach na portalu społecznościowym używany, gazowy grill za kwotę 520 złotych. Pieniądze wpłaciła a wspomnianego grilla nie otrzymała. To częsta sytuacja, że zawierzamy na portalu ogłoszeniowym dobrym intencjom sprzedającego. Ten od samego początku może mieć przecież pomysł oszukania jak największej liczby osób.

 

Pamiętajmy lokalny portal ogłoszeniowy nie ma najczęściej zabezpieczonych transakcji. Idea jest taka, że od sprzedającego dzieli nas niewielka odległość i jesteśmy w stanie pojechać tam i kupić towar na miejscu. Nie zaś przesyłać pieniądze i czekać na przesyłkę, która może nigdy nie nadejść.

 

Inny przypadek to gdy my jesteśmy sprzedającym, a ktoś nam oferuje pieniądze za towar, które jeszcze dodatkowo przyniesielistonosz. My musimy tylko zapłacić 256 złotych za przesyłkę, które i tak nam zostaną zwrócone. Oferta jest więc atrakcyjna. Kontrahent zweryfikuje nawet czy przesłaliśmy mu prawdziwego emaila Później otrzymamy na niego link. I tu już zaczyna być niebezpiecznie. Bo jeżeli otworzymy go i wypełnimy formularz „otrzymania pieniędzy za towar” spotka nas coś zupełnie odwrotnego czyli zamiast otrzymać pieniądze to z naszego konta zniknie to co akurat się na nim znajduje.

 

Język i styl pisania pokazany na zdjęciach z oryginalną pisownią pozostawia wiele do życzenia, ale pamiętajmy, że są tacy, którzy się na to nabiorą. Tak więc jeżeli ktoś prowadzi z nami tego typu konwersację, to jest to oszustwo i możemy być pewni, że wykonanie instrukcji oszusta, doprowadzi nas do utraty pieniędzy.

 

Ku przestrodze publikujemy kilka zrzutów ekranu z takiej rozmowy.

 

KMP w Elblągu

 

Fot. KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ zdziwiony Staś
  Środa, 02.08

  Polecam na youtube kanał @poszukiwaczeokazji. Warto. Panowie śledzą i pokazują w jaki sposób oszuści próbują i kradną pieniądze

 2. 2
  +2
  ~ Machupichcę
  Środa, 02.08

  Sam już nie wiem, co jest większym motorem napędowym klientów : chciwość czy naiwność ?

 3. 3
  +1
  ~ mis
  Czwartek, 03.08

  jak ktos jest naiwniakiem to zadne kanaly a partale mu nie pomoga tyle sie pisze i mowi na ten temat a naiwniacy sa i daja sie oskubac

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2174289226532