Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Akcja policyjna na Bałtyku. Pijany sternik płynął w kierunku Rosji - zobacz film

21.07.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Akcja policyjna na Bałtyku. Pijany sternik płynął w kierunku Rosji - zobacz film
fot. KM Policji w Nowym Dworze Gdańskim

Wczoraj policjanci z Posterunku Policji w Krynicy zatrzymali nietrzeźwego sternika, zanim ten wpłynął na wody Federacji Rosyjskiej. 72-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

19 lipca po godzinie 16:00 Straż Graniczna poprosiła o interwencję wobec jachtu żaglowego, który płynie w kierunku Federacji Rosyjskiej i od dłuższego czasu nie zgłasza się na wezwania. Dyżurny nowodworskiej policji na miejsce natychmiast skierował patrol wodny z Posterunku Policji w Krynicy Morskiej, który pływał na wodach Zatoki Gdańskiej. Funkcjonariusze po kilkunastu minutach dotarli do jachtu żaglowego, który był oddalony od brzegu ponad 10 kilometrów. W momencie, gdy policjanci dopłynęli do łodzi, znajdowała się już 7 kilometrów od granicy z Federacją Rosyjską. W trakcie kontroli okazało się, że z 72-latkiem sternikiem łodzi żaglowej utrudniony jest kontakt, ponieważ jest on pod znacznym wpływem alkoholu.

 

Mężczyzna nie był w stanie powiedzieć, jak się nazywa, oraz stać o własnych siłach. Tłumaczył się, że wypłynął z portu w Gdyni i chciał dopłynąć do Kopenhagi. Badanie alkomatem wykazało u mężczyzny blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci przez 3 godziny asekurowali bezpiecznie 72-latka wraz z łodzią do Portu Nowy Świat. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnej celi.

 

Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Budapren
  Piątek, 21.07

  Na drogach pijani, na wodzie pijani prpponował bym sprawdzić pilotów samolotów, szybowców motolotni i paralotni bo oni też potrafią po pijaku latać i stwarzać zagrożenie a tego nikt nie kontroluje dopóki nie zdarzy się tragedia

 2. 2
  +4
  ~ trzeźwy w urzędzie???
  Piątek, 21.07

  Ale nikogo na szczęście nie zabił. Nachlany i łamiący prawo gostek z Golan i Synaju zabił ludzi i został pochowany z całą aprobatą kibucu. Pewien "znafca" `47 uznał, że ten z kibucu wystraszył się goja na trawniku.Ten lud zawsze szukał czegoś pod ogonem kota , a to litr gorzały przed ruszeniem w drogę. Ten nachlany z łódki nikogo nie zabił a jedynie zagrażał ruskim i mógł doprowadzić do "Jak rozpętałem trzecią wojnę światową" gdyby dopłynął "tam".

 3. 3
  +2
  ~ to jest Polska
  Piątek, 21.07

  Pijakom wolno wszystko.Nie WETO zabrać pijakowi jacht jako narzedzie przestepstwa.Ukarac dotkliwie ze 100 tys zł. cóż wolne sądy uniewinnią pijaków i bandytów.

 4. 4
  0
  ~ zez
  Piątek, 21.07

  Będzie miał 74 lata , jak wyjdzie z więzienia i dopiero wtedy popłynie do Kopenhagi . Lepiej pózno niż wcale .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4195411205292