Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elblążanka nie dała się oszukać na „pracownika banku”. "Rozmówca mówił ze wschodnim akcentem"

20.07.2023, 18:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanka nie dała się oszukać na „pracownika banku”. "Rozmówca mówił ze wschodnim akcentem"

Pewna elblążanka odebrała wczoraj (19.07) telefon, gdzie rozmówcą był mężczyzną mówiący ze wschodnim akcentem. Mężczyzna ten podał się za pracownika banku a dokładnie tego, w którym kobieta miała konto…


Rozmowa trwała kilka minut. Sprawca próbował nakłonić elblążankę, by ta poprzez aplikację bankową dokonała przelewu na „techniczne konto”. Kobieta nie uwierzyła sprawcy. Rozłączyła się a o sprawie powiadomiła policję.


Pamiętajmy: oszuści posuwają się do różnych sposobów, aby wprowadzić nas w błąd i pozyskać najpierw nasze zaufanie, a później nasze pieniądze. Nie wykonujmy poleceń oszusta. Nie logujmy się na wskazanych przez nich stronach ani nie instalujmy wskazanych nam aplikacji na telefonie czy komputerze.

 

 

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Marek
  Piątek, 21.07

  Miałem dokładnie to samo ale rozmówca nie znał mojego hasła zwrotnego i sam się rozłączył

 2. 2
  +2
  ~ Olek
  Piątek, 21.07

  Skąd oszust wiedział, że osoba posiada pieniądze na koncie w danym banku, a może to pracownik tego banku.

 3. 3
  +2
  ~ u
  Piątek, 21.07

  Koleżanka miała dokładnie tą samą sytuacje, której byłam świadkiem i dzięki temu, że wcześniej widziałam filmik z tym przekrętem to od razu wiedziałam, żeby nic nie podawała. Dzwonił najpierw z "vivusa" że ktoś wziął pożyczkę, a potem z banku, że niby chcą tą pożyczkę zablokować. Jak koleżanka powiedziała, że słyszy że rozmawia z tą samą osobą, ze "wschodnim" akcentem" to zaczął ją wyzywać od rasistek :) uważajcie

 4. 4
  +2
  ~ Polly
  Piątek, 21.07

  Do mnie dzwoniła kobieta, znała mój bank i moje nazwisko. Powiedziała, że właśnie złożono online wniosek kredytowy na 15 tyś, logowanie do banku z telefonu Motorola w lokalizacji Gdańsk. Pracownica banku dzwoni, żeby potwierdzić wniosek. Początkowo nawet uwierzyłam, zaprzeczyłam że składałam jakieś wnioski i zapytałam, czy poinformować policję, na co odrzekła, że bank już to uczyni, pytała czy klikałam w dziwne linki, czy podawałam gdzieś dane karty (netflix itp) Im dłużej z nią rozmawiałam, tym bardziej mi śmierdziało, bo na trudniejszych wyrazach się zacinała i przebijał jej wschodni akcent. Jak usłyszałam, że dział techniczny skontaktuje się ze mną na Whatsappie rozłączyłam się natychmiast i zadzwoniłam do banku. Nic mi nie zginęło. Skąd złodzieje tyle o nas wiedzą drogie banki???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.068608045578