Niedziela, 11.06.2023, Imieniny: Barnaba, Feliks, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Dlaczego piszemy o oszustwach?

24.05.2023, 11:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dlaczego piszemy o oszustwach?

O oszustwach piszemy z dwóch powodów: pierwszy to taki, aby pokazać mechanizm oszustwa i ostrzec innych, którzy go jeszcze nie znają, drugiego powodu akurat nie pamiętam, ale ten pierwszy jest na tyle ważny, aby o nich pisać i informować na wszystkie możliwe sposoby.


W ciągu minionej doby przyjęliśmy dwa zgłoszenia o takich sytuacjach. Jedno miało miejsce w firmie, gdzie na służbową pocztę oszust przysłał wiadomość. Podawał się w niej za pracownika i zgłaszał potrzebę… i tu uwaga: zmiany numeru konta. W ten sposób chciał wyłudzić kwotę ponad 4 tysięcy złotych, która to miała być przelana na to właśnie nowe konto. Na szczęście mail od „pracownika” nie wzbudził zaufania i do przelewu nie doszło.


Inna sytuacja, która miała miejsce to oszustwo podczas zakupu… wirtualnego elementu gry. Czyli takiego, którego fizycznie nie mamy (miecz, dodatkowa zbroja, kolejne życie albo magiczny eliksir) a który to  może występować w komputerowej grze o ile go kupimy. Tu na taki fałszywy zakup dał się nabrać pewien 18-latek, który podczas transakcji posłużył się kodem blik i… stracił z konta ponad 3 tysiące złotych. Trudna sytuacja, bo po pierwsze związana z utratą prawdziwych pieniędzy a także brakiem dodatkowych punktów w świecie wirtualnej gry… Sprawa trafiła na policję.


Drugi ważny powód, dla którego piszemy o oszustwach a o którym czasem zapominamy to ten, że oszustwo… może dotyczyć każdego z nas.

 


nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

 

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1552278995514