Środa, 30.11.2022, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Udawał policjanta ruchu drogowego – zatrzymali go prawdziwi policjanci

26.08.2022, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Udawał policjanta ruchu drogowego – zatrzymali go prawdziwi policjanci
fot. nadesłane

38-letni mężczyzna został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego po pościgu, który trwał od ul. Armii Krajowej do ul. Płk. Dąbka. Wcześniej policjanci otrzymali sygnał, że mężczyzna ubrany w odblaskową kamizelkę i spodnie przypominające policyjne, próbuje zatrzymywać pojazdy w centrum Elbląga.Zdarzenie miało miejsce w czwartek (25.08) około godziny 16.00. Dyżurny komendy otrzymał informację o dziwnie zachowującym się mężczyźnie, który stoi z „lizakiem” ubrany w kamizelkę z oznaczeniem „R” i próbuje przy ul. Hetmańskiej zatrzymywać pojazdy. Gdy patrol ruchu drogowego przyjechał na miejsce, mężczyzna wsiadał do swojego białego seata i odjechał. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania auta do kontroli.

Tu reakcja była wręcz odwrotna. Mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać ulicami: Armii Krajowej, Browarną,  Mazurską, Al. Odrodzenia, Szarych Szeregów i wjechał na teren tzw. „fabryki domów” przy ul. Płk. Dąbka. Odcinek ten to około 4 kilometrów.

W tym czasie jechał brawurowo szybko, łamiąc przepisy oraz przejeżdżając skrzyżowanie na czerwonym świetle. Chcący zatrzymać go policjanci jechali około 130 km/h a kierujący seatem mimo to „odjeżdżał”. Pościg zakończył się zatrzymaniem przy ul. Jana Pawła II. Mężczyzna trafił w kajdankach do policyjnego radiowozu.

Na sobie miał odblaskową kamizelkę z emblematem „ruchu drogowego”. Okazało się, że 38-letni mężczyzna, który kierował autem ma bogatą przeszłość. Był wcześniej notowany za dokonywanie „kontroli drogowych” oraz… udawanie policjanta. Takie zdarzenia miały miejsce m.in. w Sochaczewie, ale i wcześniej w Elblągu.

Jak się okazuje 38-latek miał również prowadzić stronę internetową dotyczącą pomocy przy uzyskiwaniu odszkodowań po wypadkach drogowych oraz oferować pomoc prawną. Ta ostatnia szczególnie teraz może mu się przydać. Zarówno niezatrzymanie się do kontroli drogowej jak i „udawanie policjanta” jest przestępstwem.

Zaraz po zatrzymaniu 38-latek twierdził że… nie zauważył ścigających go policjantów. W jego aucie funkcjonariusze znaleźli kamizelkę odblaskową, tarczę do zatrzymywania pojazdów oraz paralizator.Z uwagi na to, że na elbląskich forach społecznościowych kilka dni wcześniej pojawiały się informację o mężczyźnie, który zatrzymuje auta do kontroli i „poucza” kierujących prosimy osoby, które mogły być zatrzymane przez w/w o kontakt z policją pod nr tel. 47 734 15 90 lub mailowo: policja@elblag.ol.policja.gov.pl

 

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ noname
  Piątek, 26.08

  "Chcący zatrzymać go policjanci jechali około 130 km/h a kierujący seatem mimo to „odjeżdżał", gonili go hulajnogą elektryczną?

 2. 2
  --2
  ~ rufioo
  Piątek, 26.08

  Przynajmniej na jego widok kierowcy zwalniali 😁

 3. 3
  +11
  ~ dede
  Piątek, 26.08

  Czubek, a na nowy samochód go stać. Dziwny jest ten świat.

 4. 4
  +8
  ~ Lool
  Sobota, 27.08

  Ale przypałowiec. Udawać policjanta w samym centrum miasta, gdzie jest monitoring i co kilka-kilkanascie minut kręcą się policyjne radiowozy.

 5. 5
  0
  ~ Lool
  Sobota, 27.08

  Ale przypałowiec. Udawać policjanta w samym centrum miasta, gdzie jest monitoring i co kilka-kilkanascie minut kręcą się policyjne radiowozy.

 6. 6
  +4
  ~ Kaczaci
  Sobota, 27.08

  Mowicie czubek?a gdzie madry facet,zbiza sie jesien,pozniej zima ,a on nie bedzie.musial grzac w chatce,w celi bedzie.cieplo,jesc dadza,zime przekoczuje i na.wiosne wyjdzie

 7. 7
  +4
  ~ Fgggj
  Sobota, 27.08

  Po mieście jeździ jeszcze jeden czub w kijance srebrnej z lizakiem i kamizelka za szybą , także takich dekli jest więcej

 8. 8
  +2
  ~ spełnił marzenia
  Sobota, 27.08

  Był na harleyu?

 9. 9
  +1
  ~ Truso
  Niedziela, 28.08

  Czubek

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.99700212478638