Poniedziałek, 30.01.2023, Imieniny: Martyna, Maciej, Marcin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policjanci podsumowali działania nurd

13.05.2022, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci podsumowali działania nurd

Policjanci z ruchu drogowego przeprowadzili wczoraj, na terenie miasta i powiatu elbląskiego, działania pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego. Zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących i dwóch, którzy w ogóle nie mieli prawa jazdy. Policjanci pracowali na miejscu 7 kolizji.


W trakcie działań stróże prawa ujawnili 20 naruszeń przepisów ruchu drogowego kierowców wobec pieszych (14 mandatów, 6 pouczeń) oraz 17 wykroczeń, których dopuścili się piesi (8 mandatów, 9 pouczeń). Najczęstsze przewinienia pieszych to przechodzenie w miejscu niedozwolonym oraz niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przejeżdżania przez kierujących przejść dla pieszych oraz nieustępowania pierwszeństwa pieszym na oznakowanym przejściu. W działaniach NURD policjanci obsłużyli 7 zdarzeń drogowych, przeprowadzili 74 kontrole trzeźwości. Było dwóch nietrzeźwych kierujących i dwóch, którzy w ogóle nie mieli prawa jazdy. Policjanci ujawnili 20 przekroczeń prędkości i zatrzymali jeden dowód rejestracyjny.


Dzisiaj działania „Prędkość", a w sobotę - „Bezpieczny motocyklista i rowerzysta".


Policjanci apeluja o rozsądek. Zawsze pamiętajmy o tym, że na drodze nie jesteśmy sami. Nie zapominajmy o pieszych i rowerzystach. Kierując autem szczególnie uważajmy w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. W głównej mierze to od nas samych zależy, czy staniemy się kolejnym uczestnikiem wypadku lub kolizji drogowej.

 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ obserw
  Piątek, 13.05

  Głównie dziadki - złotówy oraz NEBy nie widzą pieszych przed przejściami dla pieszych.

 2. 2
  +1
  ~ Likwidować
  Piątek, 13.05

  Wyłączcie te blokujące ruch nowe światła na przejściu przy ratuszu na grobli św Jerzego lub Czemu to nie jest przejście dwuetapowe jak pozostałe na Grobli? Ludzie nie patrzą i włażą pod koła mimo czerwonego dla nich. Mrygające światło lepiej się sprawdzało i usprawniało ruch pieszy i samochodów.

 3. 3
  +1
  ~ Jaaa
  Sobota, 14.05

  Od zawsze uczę swoje dzieci, że będąc pieszymi to one mają bardzo uważać przechodząc przez jezdnię, kierowca, który się zagapi, może auto ma niesprawne dostanie mandat, zabiorą mu prawko, a może i pójdzie siedzieć. Tylko jakie to będzie miało znaczenie, jeśli to moje dziecko będzie siedziało na wózku lub jeszcze gorzej. Z tonami żelastwa nie wygra. A okiem kierowcy: może Policja powinna też spojrzeć na pieszych stojących przed przejściem z tel przy uchu, dojeżdżasz, zatrzymujesz się, a ten stoi jak stał i gada przez tel. Ruszysz to i on rusza, bo mu się jednak przypomniało, że chciał przejść.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.206139087677