Niedziela, 27.11.2022, Imieniny: Ksenia, Walerian, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Elbląg: Kolejni nietrzeźwi i bez praw jazdy

04.05.2022, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg: Kolejni nietrzeźwi i bez praw jazdy
fot.archiwum redakcji ( zdjecie stanowi ilustrację do artykułu )

Policjanci z Elbląga zatrzymali dwóch kierujących, którzy jechali w stanie nietrzeźwym i nie mieli praw jazdy. Niechlubny rekordzista miał 1,7 promila alkoholu w organizmie. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Kontrole miały miejsce 30 kwietrnia i 1 maja br. Pierwsza w Elblągu przy ul. Kopernika. Tam patrol prewencji zatrzymał do kontroli BMW. Kierujący 25-latek miał 1,3 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że w ogóle nie miał prawa jazdy, a samochód wymaganych badań technicznych.


Kolejna kontrola była przeprowadzona przez patrol ruchu drogowego w miejscowości Kwitajny (gm. Godkowo). Policjanci zatrzymali seata, którym kierował 37-letni mężczyzna. Badanie wykazało u niego aż 1,7 promila alkoholu w organizmie. On też prowadził samochód bez uprawnień.


Zgodnie z Ustawą o Wychowaniu w Trzeźwości i Przeciwdziałaniu Alkoholizmowi, stan po użyciu alkoholu występuje wówczas, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi od 0,2 do 0,5 promila. Natomiast stan nietrzeźwości występuje, gdy zawartość alkoholu we krwi przekracza 0,5 promila. Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu jest wykroczeniem karanym aresztem lub grzywną. Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości jest już przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. W obydwu przypadkach sąd orzeka o zakazie prowadzenia pojazdów.


Kierowco pamiętaj, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu stwarzasz zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.


Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ też jechał
  Środa, 04.05

  A ile miał jadący harleyem?

 2. 2
  +1
  ~ Kat
  Środa, 04.05

  Putinowi i jego Podnóżk om wolno drwić z prawa a Papież jak widać to ,, cichaczem .. POpiera jest tylko człowiekiem a piekło jest dla wszystkich otwarte więc i inni tak chcą

 3. 3
  --2
  ~ Czytelnik66
  Środa, 04.05

  Niedługo policja będzie zatrzymywać tylko tych którym odebrali uprawnienia. A że był pijany to mniej ważne, wszyscy pijemy mniej lub więcej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3531141281128